اعتراض و تجدید نظر خواهی ویزای رد شده کانادا

طبق حقوق مهاجرت کانادا، شما می‌توانید از دادگاه فدرال کانادا بخواھید که تصمیم‌های مربوط به مهاجرت را مورد بازبینی قرار دھد. یک وکیل باید از طرف شما درخواست بازبینی قضایی دهد.

در برخی موارد، ارائه درخواست برای بازبینی به دادگاه فدرال، دارای محدودیت زمان است و باید ظرف مدت مشخصی اعتراض خو درا ثبت کنید. به عنوان مثال، اگر هیئت مهاجرت و پناهندگی( IRB)، ادعای شما برای پناهندگی را رد کرده باشد، شما باید ظرف ۱۵ روز پس از صدور تصمیم IRB، درخواست تجدید نظر خود را تنظیم کنید.

بازبینی توسط دادگاه فدرال، یک فرآیند دومرحله‌ای است. در مرحله اول، که با عنوان مرحله “اجازه” نامیده می‌شود، دادگاه، اسناد مربوط به پرونده شما را بازبینی می‌کند. شما باید به دادگاه نشان دھید که خطایی در تصمیم گیری رخ داده است، یا اینکه تصمیم، منصفانه یا منطقی نبوده است.

اگر اجازه داده شود، به این معنی است که دادگاه موافقت کرده که تصمیم را به صورت عمقی بررسی کند. در مرحله دوم، که “درخواست برای بازبینی قضایی” نامیده می‌شود، شما و وکیلتان می‌توانید قبل از دادگاه، در یک استماع شفاهی شرکت کنید و توضیحی مبنی بر اینکه چرا از نظر شما تصمیم ابتدایی نادرست بوده است را ارائه دھید.

در مورد تصمیم‌ھای اتخاذ شده توسط IRB، درخواست برای بازبینی توسط دادگاه فدرال، به صورت خودکار دستور حذف را متوقف می‌کند و شما می‌توانید تا زمان تصمیم گیری دادگاه در کانادا بمانید.

اعتراض و تجدید نظر خواهی ویزای رفیوضال

معمولا پرونده‌ھا قبل از دادگاه، توسط وکیل شما مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند. دادگاه می‌تواند با تصمیم اولیه موافقت کند یا پرونده شما را برای استماع مجدد به بخش پناهندگی( RPD) بازگرداند. این به این معنی نیست که تصمیم اولیه باطل خواھد شد.

اگر تشخیص دادگاه عدم وجود خطا در پرونده باشد، شما شامل دستور حذف خواھید شد و باید ظرف ۳۰ روز کانادا را ترک کنید.

برای درخواست بازبینی قضایی یک تصمیم مهاجرت یا اموری که تحت قانون مهاجرت و پناھندگی قرار می‌گیرند، شما باید ابتدا “اجازه” را از دادگاه فدرال دریافت کنید. بخش ۷۲ این قانون بیان می‌کند که درخواست برای “اجازه” و برای بازبینی قضایی می‌تواند از طریق منشی دادگاه (ثبت دادگاه)، ظرف ۱۵ روز (برای اموری که در کانادا مطرح شده‌اند) و یا ۶۰ روز (برای اموری که در خارج از کانادا مطرح شده‌اند) پس از روزی که متقاضی از موضوعی که قرار است بازبینی شود، مطلع شده است، ثبت شود.

این موضوع تنھا در صورتی است که دادگاه “اجازه” دھد پرونده برای استماع شفاھی درخواست بازبینی قضایی ارسال شود. اگر دادگاه درخواست اجازه را رد کند، درخواست بازبینی قضایی نیز رد می‌شود و پرونده بسته می‌شود.

قوانین شھروندی، مهاجرت و پناھندگی دادگاه فدرال شما را در مراحل مختلف و در مورد فرم‌ھایی که باید در مسیر درخواست اجازه و بازبینی قضایی مورد استفاده قرار بگیرند، ھدایت خواھد کرد.

شما مسئول انجام این مراحل در محدودیت‌های زمانی مطرح شده توسط قوانین ھستید.

اعتراض و تجدید نظر خواهی ویزای رفیوضال - دلایل اصلی رد شدن درخواست ویزای کانادا

دلایل اصلی رد شدن درخواست ویزای کانادا

دلایل مختلفی برای ریجکتی ویزای کانادا وجود دارد. در ادامه تعدادی را معرفی می‌کنیم تا با توجه به این موارد، شرایط و پرونده خود را بهبود داده و تکمیل کنید تا با مشکل رفیوضال مواجه نشوید.

  1. عدم تمکن مالی: برای افسر پرونده بسیار مهم است که مطمئن شود شما بدون ایجاد هزینه برای دولت کانادا، می‌توانید از پس هزین زندگی خود در کانادا برآیید.
  2. منبع مالی: نه تنها مقدار سرمایه، بلکه منبع آن نیز برای افسر مهم است. واریزهای نامنظم به حساب بانکی مورد توجه افسر قرار خواهد گرفت و ممکن است سوالاتی برای او ایجاد کند.
  3. وضعیت شغلی فعلی: بیکاربودن در بررسی تمکن مالی و منبع سرمایه نیز تاثیر دارد. بهتر است شغلی داشته باشید تا نشانه پیوند شما با کشور مبدا نیز باشد.
  4. سابقه سفر: نداشتن هیچ سابقه مسافرت به کشور خارجی و حتی داشتن سابقه سفر بیش از حد می‌تواند از دلایل ریجکتی ویزای کانادا باشد.
  5. ناقص بودن مدارک: پرونده درخواست ویزا شامل مدارک زیادی است که ممکن است به هر دلیلی فراموش شده باشند، یا ترجمه رسمی و یا مهر رسمی نداشته باشند.
  6. مدارک جعلی: شناسایی مدارک جعلی علاوه‌بر ریجکتی ویزا، شما را از ارسال درخواست ویزا نیز محروم می‌کند.
  7. مشکلات پزشکی: برخی بیماری‌ها با استدلال ایجاد هزینه برای دولت کانادا، موجب رد شدن درخواست ویزا می‌شود.
  8. سابقه کیفری: در صورت داشتن سابقه کیفری، فرد نمی‌تواند وارد کانادا شود اما بسته به جرم و زمان وقوع آن ممکن است بتواند ویزای کانادا را دریافت کند.
  9. عدم تطبیق مدرک تحصیلی و سابقه شغلی: اگر قصد تغییر رشته تحصیلی در کانادا را دارید، باید دلایل قانع کننده‌ای برای تغییر رشته داشته باشید. همچنین اگر شغل شما مرتبط با تحصیلاتتان نیست نیز باید برای این تفاوت دلیل متقاعدکننده ارائه کنید.
  10. عدم اطمینان از بازگشت به کشور مبدا: در ویزاهای موقت مانند ویزای تحصیلی کانادا، افسر باید متقاعد شود که شما به کشور خود بازخواهید گشت. در غیر این صورت ویزای شما رد خواهد شد.

اعتراض و تجدید نظر خواهی ویزای رفیوضال -

دریافت ویزای کانادا ممکن است چالش برانگیز به نظر برسد. به همین دلیل آگاهی از دلایل ریجکتی ویزا و گزینه‌هایی که برای اعتراض به نظر افسر پرونده وجود دارد، به شما کمک می‌کند در پروسه مهاجرت با دقت بیشتری عمل کنید و با پیگیری روند پرونده، شانس موفقیت در اخذ ویزا را افزایش دهید.

تلاش برای بهبود شرایط اخذ ویزا، صداقت، شفافیت و پایبندی به دستورالعمل‌ها کلید موفقیت در پروسه مهاجرت به کاناداست.

شروع سفر به کانادا با یک درخواست ویزای دقیق و حرفه‌ای آغاز می‌شود. برای انتخاب روش درست مهاجرت با توجه به شرایطتان و داشتن بیشترین شانس برای تایید درخواست ویزا، ارزیابی آنلاین ما را انجام دهید. وکلا و مشاوران تخصصی و باتجربه ما می‌تواند شما در پیچیدگی‌های فرآیند راهنمایی کنند و احتمال کسب یک نتیجه مثبت را افزایش دهند.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر، به سایت‌های زیر مراجعه کنید:

منبع: applyboard.com