برنامه مهاجرت نیروی کار خود اشتغال کبک

3
برنامه مهاجرت نیروی کار خود اشتغال کبک

برنامه مهاجرت نیروی کار خود اشتغال کبک


برنامه مهاجرت نیروی کار خوداشتغال کبک به اشخاص واجد شرایط این امکان را می‌دهد تا اقامت دائم را در این استان دریافت کنند مشروط بر آنکه بتوانند به شکلی اثربخش خود را به عنوان یک تاجر یا متخصص مستقل در استان به اثبات برسانند.

نکته: از تاریخ 21 نوامبر 2021 تا 31 دسامبر 2022، استان کبک کانادا فقط 50 درخواست را بر اساس سیستم گزینشی برنامه نیروی کار خوداشتغال می‌پذیرد.

نکاتی در خصوص برنامه نیروی کار خود اشتغال کبک

استان کبک پذیرای آن دسته از اتباع خارجی خواهد بود که علاقمند به سکونت در کبک و فعالیت به عنوان یک متخصص یا تاجر مستقل هستند. علاوه بر دارابودن حداقل الزامات مربوط به برنامه، دولت کبک اعلام کرده است که نیروی کار خوداشتغال باید شرایط زیر را بپذیرد:

  1. شیوه عملکرد کاری خود را انتخاب کند.
  2. کار را سازماندهی کند.
  3. تجهیزات و ابزارآلات موردنیاز را ارائه دهد.
  4. بخش زیادی از وظایف تخصصی را انجام دهد.
  5. سود حاصله از کار را جمع‌آوری کرده و ریسک زیان حاصل از کار را بپذیرد.

الزامات موردنیاز برنامه نیروی کار خود اشتغال کبک

وزارت مهاجرت کبک (MIFI)، اعلام کرد که اتباع خارجی که علاقمند به دریافت اقامت دائم از طریق برنامه نیروی کار خوداشتغال کبک هستند باید حداقل 18 سال سن داشته و سایر الزامات این برنامه را دارا باشند.

نیروهای کار خوداشتغالی که در مونترال ساکن هستند باید یک سپرده اولیه به ارزش 50،000 دلار یا بیشتر را در یک مؤسسه مالی محلی به ثبت برسانند تا در فرایند گزینش شرکت داده شوند. متقاضیانی که در مناطق خارج از مونترال ساکن هستند باید حداقل 25،000 دلار سپرده داشته باشند.

تمام متقاضیان برنامه نیروی کار خوداشتغال می‌بایست نمره قبولی را در شبکه گزینش کلاس اقتصادی کبک برای این برنامه بدست آورند. متقاضیان برای فاکتورهایی نظیر سطح تحصیلات، تجربه تخصصی، مهارت در زبان فرانسه یا انگلیسی، سکونت در کبک به همراه خانواده، سن، خودکفایی مالی، میزان سپرده و منابع مالی می‌توانند تا سقف 99 امتیاز (112 امتیاز اگر همسر شرعی یا عرفی آنها نیز همراهشان باشد) را دریافت کنند.

تمام متقاضیان برنامه نیروی کار خوداشتغال باید قصد و نیت خود برای اقامت در کبک را به اثبات برسانند. در زمان بررسی درخواست، ممکن است از متقاضیان خوداشتغال کبک برای شرکت در مصاحبه گزینشی دعوت به عمل آید.

موارد زیر حداقل شرایط موردنیاز برای این برنامه می‌باشد:

فاکتور حداقل نیازمندی‌ها
سطح تحصیلات دیپلم عمومی دبیرستان
تجربه تخصصی در حرفه یا تخصصی که پس از مستقرشدن در کبک به دنبال انجام آن هستند حداقل دو سال تجربه مفید داشته باشند.
خودکفایی مالی برای اثبات خودکفایی مالی باید قراردادی را به امضاء برساند.
سپرده اولیه اگر در منطقه شهری مونترال اقامت دارند می‌بایست یک سپرده اولیه به ارزش 50،000 دلار را در یک مؤسسه مالی محلی به ثبت برسانند. اگر در مناطق خارج از مونترال ساکن هستند مبلغ سپرده آنها حداقل 25،000 دلار خواهد بود.
حداقل ارزش خالص دارایی حداقل 100،000 دلار کانادا را یا به تنهایی یا با کمک همسر شرعی یا عرفی خود در صورت همراهی همسر شرعی یا عرفی، به صورت قانونی به دست آورده باشند.

آیا شما واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستید؟

منبع: canadavisa
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها