چه کشورهایی بیشترین مهاجر را در کانادا دارند؟

47
چه کشورهایی بیشترین مهاجر را در کانادا دارند؟

کانادا به عنوان یکی از پذیراترین کشورها در زمینه پذیرش مهاجر شناخته می‌شود. دولت هر ساله برنامه‌های مشخصی برای دعوت از کارگران ماهر، بازرگانان، دانشجویان و پناهندگان برای اسکان دائم یا موقت تعیین می‌کند.
طبق آمار ارائه شده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) تا سال 2020، کشور هند اولین کشور مبدأ مهاجرانی بود که به کانادا می‌آمدند. در مجموع 47240 نفر از هند در شش ماهه اول سال 2020 به کانادا نقل مکان کردند. چین با 31020 مهاجر در رتبه دوم و فیلیپین با 24145 نفر در رتبه سوم قرار دارد.
پاکستان، نیجریه، بنگلادش، ایران و عراق نیز در میان ده کشور اول این لیست هستند.
در مورد مهاجرانی که اقامت دائم دارند، سیستم اکسپرس انتری کانادا نقش مهمی در انتخاب نامزدهایی دارد که واجد شرایط برای اقامت دائم هستند. طبق گزارش IRCC، اکثر متقاضیان انتخاب شده تحت سیستم اکسپرس اینتری هندی، چینی، فیلیپینی و کره جنوبی بودند. این چهار ملیت روی هم بیش از نیمی از دعوت‌نامه‌های صادر شده از طریق برنامه را تشکیل می‌دهند.
علاوه بر این، سازمان ملل متحد گزارش داد که کانادا بین سال‌های 2010 تا 2020 بالاترین نرخ مهاجرت را در کشورهای توسعه‌یافته داشته است. این کشور هر سال به طور متوسط حدود 280 هزار اقامت دائم جدید می‌پذیرد که بالاتر از هر کشور دیگری است.
این عدد نشان می دهد که در کانادا نسبت به مهاجران دید خوبی وجود دارد و این کشور را به یکی از بهترین مقصد‌ها برای کسانی که به دنبال شروع یک زندگی جدید در خارج از کشور هستند، تبدیل می کند.

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها