کانادا در مقایسه با جهان

112
کانادا در مقایسه با جهان

کانادا بزرگتر از اتحادیه اروپا است

این کشور بزرگتر از کل اتحادیه اروپا (33 برابر بزرگتر از ایتالیا و 15 برابر بزرگتر از فرانسه)، بیش از 30 درصد بزرگتر از استرالیا سه برابر بزرگتر از هند است،

در اینجا بیش از هر جای دیگری در جهان دریاچه وجود دارد.

یکی از جالب‌ترین حقایق در مورد کانادا این است که دریاچه‌ها بیش از هر کشور دیگری در کانادا وجود دارند. 563 دریاچه در کانادا هستند که وسعتی بزرگتر از 100 کیلومتر مربع دارند. دریاچه های بزرگ به تنهایی حدود 18 درصد از آب شیرین دریاچه جهان را در خود دارند.

طولانی‌ترین خط ساحلی یک کشور متعلق به کاناداست.

اگر فقط راه بروید و هیچ توقفی نداشته باشید، چهار سال و نیم طول می‌کشد تا طول خط ساحلی کانادا را طی کنید. کانادا طولانی ترین خط ساحلی جهان را دارد که از سه طرف با سه اقیانوس مختلف هم مرز است: اقیانوس اطلس، قطب شمال و اقیانوس آرام. تنها کشور دیگری که از این نظر به کانادا نزدیک می شود اندونزی است.

10 درصد از جنگل‌های کره زمین، در خاک کانادا هستند.

کانادا در واقع دارای 30 درصد جنگل‌های شمالی و 10 درصد از کل پوشش جنگلی جهان است که 68 درصد آن مخروطی هستند.

کانادا شش برابر روسیه نفت دارد.

کانادا حدود 176.8 میلیارد بشکه از قیر خام قابل بازیافت دارد. این ماده به وفور در ماسه های نفتی کانادا موجود است کانادا حدود 70.8 درصد این ماده سیاه را دارد که چهار برابر بیشتر از قزاقستان و شش برابر بیشتر از روسیه است.

پارک های ملی کانادا بزرگتر از بسیاری از کشورها هستند.

پارک ملی ناهانی در سرزمین‌های شمال غربی با آبشارهای عظیم دیدنی، 30050 کیلومتر مربع وسعت دارد که بزرگ‌تر از آلبانی و اسرائیل است. پارک ملی وود بوفالو در آلبرتا و مناطق شمال غربی با مساحت 44807 کیلومتر مربع بزرگتر از دانمارک و سوئیس است.

آلرت، نوناووت، شمالی ترین سکونتگاه جهان است.

در منتهی الیه شمالی جزیره الزمر، فقط 817 کیلومتر از قطب شمال، شمالی ترین مکان مسکونی دائمی جهان را خواهید یافت. آلرت، نوناووت مرکز خرید یا سالن سینما ندارد اما Alert محل موقت پرسنل نظامی و علمی است که در این منطقه کار می کنند. بخش «خانه موقت» زمانی معنا پیدا می کند که متوجه شوید این مکان چقدر سرد می شود. گرم ترین ماه، جولای، دارای میانگین دمای ملایم 3.4 درجه سانتی گراد (38.1 فارنهایت) است. تا ژانویه، سردترین ماه، میانگین دما به 32.19- درجه سانتیگراد (26- فارنهایت) کاهش یافته است.

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها