تهیه مسکن در کانادا

38
تهیه مسکن کانادا

پیدا کردن محل اقامت و در واقع مسکن در ابتدای مهاجرت، ممکن است سخت به نظر برسد اما در کانادا راه‌های مختلفی برای حل این مساله وجود دارد.
قبل از مهاجرت، می‌توانید از طریق وب سایت شهروندی و مهاجرت کانادا، شهر محل اقامت خود را وارد کنید و از خدماتی که در آن شهر برای اقامت وجود دارد، مطلع شوید.

مسکن موقت

تعدادی گزینه اقامت کوتاه مدت از جمله هتل، خوابگاه، AirBnb، اجاره موقت و اجاره آپارتمان وجود دارد. قبل از قطعی کردن اجاره، تأیید کنید که هزینه اجاره شامل چه چیزی است (گرما، برق، آب، اینترنت و غیره). همچنین دسترسی حمل و نقل را نیز بررسی کنید.

انواع مسکن

اجاره موقت معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که مستاجر برای مدت معینی به قصد بازگشت به همان آپارتمان/خانه به مسافرت رفته باشد. در بیشتر موارد در این خانه‌ها وسایل مربوط به گذران زندگی نیز وجود دارد. اگر به دنبال اقامت موقت هستید و هنوز اثاثیه شخصی خود را ندارید، اجاره موقت می‌تواند گزینه خوبی باشد.
همچنین می‌توانید یک آپارتمان اجاره کنید. به عنوان یک مستاجر، شما موظف هستید هر ماه هزینه اقامت خود را به صاحبخانه بپردازید و از قوانین توافق شده در اجاره نامه پیروی کنید. قبل از امضای قرارداد و نقل مکان، مهم است که محتوای اجاره نامه را با صاحبخانه بررسی کنید. بدانید که چه کسی مسئول پرداخت خدمات آب و برق است، چه کسی مسئول برف روبی است و حتی سیگار کشیدن مجاز است یا خیر.
اجاره کنندگان در کانادا دارای حقوق خاصی هستند که قبل از امضای قرارداد اجاره، باید از آنها آگاه باشید. به عنوان مثال، اگر صاحبخانه مسئول گرمایش است، باید دمای مشخصی در طول زمستان حفظ شود.

مسکن برای دانشجویان بین المللی

دانشجویان بین المللی می‌تواند در خوابگاه‌های دانشجویی زندگی کنند و یا خارج از دانشگاه و در آپارتمان زندگی کنند.

خوابگاه دانشگاه

زندگی در خوابگاه دانشگاه معمولاً محبوب‌ترین گزینه برای دانشجویان جدید است. خوابگاه‌های کالج ممکن است اتاق‌های خصوصی یا مشترک ارائه دهند. قیمت اتاق خوابگاه بسته به کالج یا دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنید می تواند بسیار متغیر باشد و ممکن است شامل خدماتی مانند برنامه غذایی برای کافه دانشگاه نیز باشد.

مسکن خارج از دانشگاه

اگر خارج از کانادا هستید پیدا کردن مسکن خارج از دانشگاه ممکن است دشوار باشد. اگر تصمیم دارید خارج از دانشگاه زندگی کنید، تصمیم بعدی باید این باشد که تنها زندگی کنید یا با شخص دیگری. آپارتمان‌های مشترک گزینه‌های رایجی برای دانشجویان هستند، زیرا معمولاً هزینه‌های اجاره و آب و برق را کاهش می‌دهند.
اگر ترجیح می دهید تنهایی زندگی کنید، بر اساس بودجه خود گزینه‌های مختلفی خواهید داشت. اکثر افرادی که به تنهایی زندگی می‌کنند در آپارتمان‌هایی با مساحت 1 و نیم، 2 و نیم یا 3 و نیم زندگی می‌کنند.
این اعداد به چند اتاق در واحد اشاره دارد. یک ½ یا استودیو، یک آپارتمان کوچک با حمام، آشپزخانه کوچک و یک اتاق باز است. یک ½ 2 معمولاً شبیه به یک ½ اما کمی بزرگتر است و یک ½ ½ معمولاً دارای آشپزخانه، حمام، و اتاق خواب مجزا است.
هنگام مقایسه قیمت اجاره، مطمئن شوید که خدمات آب و برق مانند سیستم گرمایشی، برق و اینترنت در مقدار اجاره محاسبه شده‌اند. هزینه‌های مسکن در دانشگاه و خارج از دانشگاه بسته به محل تحصیل شما می‌تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. پس در انتخاب کالج یا دانشگاه، مقایسه هزینه‌های مسکن را فراموش نکنید.

تسهیلات جدید برای خرید خانه در کانادا

فرم ارزیابی مهاجرت

 

https://ylgpc.com/usa-form/?YLGPC.COM

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها