چگونه حیوانات خانگی خود را به کانادا بیاورید؟

1
خانگی کانادا

  • با وجود الزامات و محدودیت‌های خاص برای افرادی که با حیوانات خانگی به کانادا مهاجرت می‌کنند، قوانین واردات اجازه می‌دهد بیشتر حیوانات خانگی به کانادا آورده شوند.
  • کلیه واردات و صادرات حیوانات به کانادا توسط آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا (CFIA) مدیریت می‌شود که بازرسان آن بر این مساله نظارت کامل دارند.
  • الزامات و محدودیت‌های بسته به نوع حیوان، گونه، کشور مبدا، وضعیت سلامتی و هدف واردات متفاوت خواهد بود. بنابراین توصیه می‌شود قبل از سفر به کانادا، وب سایت CFIA را به دقت مطالعه کنید.
  • بعضی از حیوانات خانگی نیاز به مجوز ورود به کانادا دارند تا صاحبان آن‌ها بتوانند پت‌های خود را نیز همراه خود به کانادا بیاورند. در مواردی نیز به گواهی دامپزشکی نیاز دارند که نشان دهد حیوان خانگی آنها بیماری ندارد.
  • ممکن است برخی از پت‌ها با صلاحدید ماموران CFIA، مدتی را در قرنطینه باشند و پس از بررسی‌های بهداشتی، مجوز ورود به کانادا را دریافت کنند.
  • در خصوص گربه‌ها، آن‌هایی که کمتر از 3 ماه سن دارند، از محدودیت واردات معاف هستند. همه گربه‌های بزرگتر از 3 ماه مشمول الزامات واردات هستند. گربه‌ها اغلب نیازی به قرنطینهريال گواهی سلامت و یا مجوز ورود ندارند.
    البته گربه‌ها باید مدارکی داشته باشند که نشان دهد آن‌ها عاری از بیماری هاری هستند و به درستی واکسینه شده‌اند یا در 6 ماه اخیر پیش از سفر به کانادا، در کشور مبدا بیماری هاری وجود نداشته است.
  • در مورد سگ‌ها نیز با توجه به سنی که دارند، باید گواهی واکسن‌های لازم را برای ورود به کانادا ارائه کنید. سگی که در زمان واردات کمتر از 3 ماه سن داشته باشد نیازی به واکسیناسیون هاری ندارد.

برای ورود حیوانات خانگی خود به کانادا، باید محدودیت‌های شرکت‌های هواپیمایی را نیز در نظر بگیرید. این شرکت‌ها نیز به مدارک و گواهی‌های سلامت و واکسیناسیون برای اثبات سلامت پت نیاز دارند.
می‌توانید قوانین مربوط به سایر حیوانات خانگی را به طور کامل در سایت CFIA مطالعه کنید.

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها