نقش مهاجران ماهر در اقتصاد کانادا

37
مهاجران در اقتصاد کانادا

نقش مهاجران در اقتصاد کانادا


کانادا به عنوان کشوری شناخته شده است که از ورود مهاجران ماهر و متخصص استقبال می‌کند. جمعیت میلیونی مهاجران و خارجی‌ها در کانادا موجب شده این افراد نقش مهمی در شکل دادن به اقتصاد کانادا پیدا کنند. در واقع، آمارهای اخیر نشان داده‌اند که مهاجران ماهر بخش عمده‌ای از موفقیت اقتصادی کانادا را بر عهده دارند.

این مساله موجب تعهد کانادا به جذب متخصصان با تحصیلات عالی است که می‌توانند به نیروی کار ملی کمک کنند. گزارش منتشر شده توسط کنفرانس انجمن کانادا نشان داد که نرخ بیکاری مهاجران ماهر حدود 5 درصد است. مهاجران ماهر اغلب دارای موقعیت‌های سطح بالا در شرکت‌های کانادا هستند. به عنوان مثال، نظرسنجی انجام شده توسط شورای اشتغال مهاجران منطقه تورنتو نشان داد که 4 شرکت از 10 شرکت مستقر در تورنتو، حداقل یک مدیر عامل یا مدیر ارشد دارند که در خارج از کانادا متولد شده است.

حضور مهاجران ماهر در نیروی کار کانادا نیز به افزایش نوآوری و خلاقیت کمک می‌کند. بسیاری از این افراد صاحب ایده‌های تازه و دیدگاه‌های متنوعی هستند که از طریق تجربیات در کشورهای دیگر به دست آورده‌اند. این تنوع فکری منجر به همکاری بیشتر بین همکاران می‌شود و محیطی مساعد برای حل مسئله و ایده‌پردازی ایجاد می‌کند.

مهاجران ماهر علاوه بر کمک مستقیم به اقتصاد، به طور غیرمستقیم از نظر مالی نیز برای دولت کانادا سودآور هستند. با سرمایه گذاری در برنامه‌های آموزشی با هدف کمک به مهاجران تازه وارد برای ادغام در جامعه به عنوان نیروی کار، دولت می‌تواند اتکا به برنامه‌های کمک‌های اجتماعی را کاهش دهد و درآمدهای مالیاتی تولید شده توسط افراد ماهر را افزایش دهد. مهاجران ماهر جزء حیاتی موتور اقتصادی کانادا هستند که مجموعه مهارت‌ها و دیدگاه‌های منحصر به فرد را به ارمغان می‌آورند. دولت کانادا در تلاش است در جهت پویاتر شدن اقتصاد کانادا، حمایت کافی از مهاجران ماهر داشته باشد.

بروز رسانی 21 شهریور 1402

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها