بایدها و نبایدهای ویزای توریستی کانادا

12
بایدها و نبایدهای ویزای توریستی کانادا چیست

نکات مهم سفر با ویزای توریستی کانادا


همه افراد غیر از شهروندان کانادایی و مقیم دائم باید برای ورود به کانادا برای کار یا تحصیل ویزای اقامت موقت درخواست داده و دریافت کنند. اگر فقط می‌خواهید از کانادا دیدن کنید، باید برای ویزای توریستی درخواست دهید. ویزای توریستی را می‌توان برای دوره‌های حداکثر شش ماهه صادر کرد. مدت اعتبار دقیق ویزای شما توسط افسری که ویزا را صادر می‌کند، تعیین می‌شود.

جستجوی کار در کانادا با ویزای توریستی

قرار نیست ویزای توریستی به عنوان وسیله‌ای برای یافتن کار در کانادا مورد استفاده قرار گیرد، اما دارندگان ویزای توریستی صراحتاً از جستجوی کار در زمانی که در کانادا هستند منع نمی‌شوند. در واقع، کارفرمایان کانادایی اغلب ترجیح می‌دهند قبل از استخدام، شخصاً افراد را ملاقات کنند. ممکن است حتی این روش مؤثرتر از روش‌های اینترنتی باشد. چنانچه با ویزای توریستی کانادا در جستجوی شغل هستید، باید مسائلی همچون موارد زیر را رعایت کنید:

  • هرگز دلیل سفر به کانادا را از افسر مهاجرت پنهان یا جعل نکنید.
  • از شما انتظار می‌رود که بدون در نظر گرفتن نتیجه جستجوی کار، زمانی که مدت ویزا به پایان رسید، قصد خود را برای بازگشت به کشور خود ثابت کنید.
  • از شما انتظار می‌رود که ثابت کنید بدون مجوز کار معتبر در کانادا مشغول کار نخواهید شد.

ویزای توریستی حداکثر تا شش ماه قابل صدور است. اگر می‌خواهید اقامت خود را بیش از مدت اعتبار اولیه ویزای خود تمدید کنید، می‌توانید برای تمدید درخواست دهید. صدور یا عدم صدور تمدید و مدت اعتبار تمدید به صلاحدید افسر مهاجرتی است که درخواست شما را بررسی می‌کند.

انجام فعالیت‌های تجاری با ویزای توریستی

در حالی که به طور کلی برای کار در کانادا به مجوز کار نیاز دارید، می‌توانید برخی از فعالیت‌های تجاری را در زمان حضور در کانادا با ویزای توریستی، انجام دهید. البته تنها تا زمانی که مستقیما وارد بازار کار کانادا نشوید. شما می‌توانید:

  • برای یک تجارت خارجی از مشاغل کانادایی کالا یا خدمات بخرید.
  • از یک سایت تجاری دیدن کنید.
  • آموزش برای استفاده از محصول، فروش یا سایر عملکردهای تجاری تحت دعوت از یک تجارت کانادایی دریافت کنید.
  • ملاقات و تعامل با افرادی داشته باشید که با هدف معاملات تجاری انجام می‌شود.

تحصیل در کانادا با ویزای توریستی

به عنوان دارنده ویزای توریستی، نمی‌توانید در کانادا تحصیل کنید. تحصیل قانونی در کانادا نیازمند طی کردن مراحل دریافت ویزای تحصیلی است. همچنین نمی‌توانید برای مجوز تحصیل از داخل کانادا بر اساس وضعیت خود به عنوان یک توریست درخواست دهید. باید پس از بازگشت به کشور خود، فرآیند ویزای تحصیلی را آغاز کنید. یکی از استثناهای این قانون که به یک توریست اجازه می‌دهد از داخل کانادا برای مجوز تحصیل درخواست کند، این است که یکی از اعضای خانواده‌اش دارای مجوز تحصیل یا کار معتبر در کانادا باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها