بررسی کار و تحصیل همزمان در کانادا

2
کار و تحصیل همزمان در کانادا

کار و تحصیل در کانادا


کار در حین تحصیل در کانادا یکی از مزایای اصلی انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیلی افراد است. در کانادا بسیاری از دانشجویان بین المللی می‌توانند به مدت 20 ساعت در هفته، بدون نیاز به مجوز کار کنند. کسب درآمد همزمان با تحصیل، علاوه‌ بر ارتقای سطح رفاه، موجب ایجاد ارتباطات با افراد جدید می‌شود و تجربیاتی که در این مسیر به دست می‌آورید، در ادامه مسیر زندگی در کشور جدید، سودمند خواهد بود. ارتباطات به شما در یافتن شغل مناسب با تخصص خود نیز کمک خواهد کرد.

دانشجویان بین المللی در کانادا با مجوز تحصیل که به صورت تمام وقت در یک موسسه آموزشی تعیین شده ثبت نام کرده‌اند، می‌توانند بدون مجوز کار خارج از دانشگاه کار کنند. شما می‌توانید برای هر کارفرمایی در هر شغلی در هر نقطه از کانادا کار کنید. در صورت تمایل می‌توانید در محوطه دانشگاه نیز کار کنید.

حتی اگر قصد دارید در حین تحصیل در کانادا کار کنید، همچنان باید منابع مالی کافی را هنگام درخواست ویزای تحصیلی نشان دهید تا بتوانید ویزای خود را دریافت کنید. در طی فرآیند درخواست ویزای تحصیلی، مجوز کار در کانادا در حین تحصیل نیز بررسی می‌شود. در صورت دریافت مجوز، باید شماره بیمه اجتماعی (SIN) دریافت کنید تا بتوانید مشغول کار شوید.

کارفرمایان در کانادا اغلب مشتاق استخدام دانشجویان برای موقعیت‌های پاره وقت هستند و فرصت‌های بسیار متنوعی وجود دارد.
رزومه خود را به‌روز و مطابق با انتظارات کارفرمایان کانادایی آماده کنید. برای جستجوی شغل می‌توانید از وب سایت‌هایی مانند Indeed، Monster و Craigslist استفاده کنید که صدها موقعیت برای استخدام به صورت پاره وقت دارند. همچنین شهر محل تحصیل شما ممکن است پورتال مخصوص برای مشاغل مانند مراکز تفریحی، کتابخانه‌ها یا مدیریت داشته باشد. آگهی استخدام در ویترین مغازه‌ها و رستوران‌ها نیز وجود دارد. می‌توانید با این روش نیز شغل مناسب در حین تحصیل بیابید.

کار حین تحصیل یک فرهنگ در کانادا است. پس اگر همزمان با تحصیل، مشغول کار هستید، باید بدانید که تحصیل اولویت است و درخواست مرخصی برای دوره‌های امتحانی و موضوعات مربوط به تحصیل پذیرفته است. دانشجویانی که در حین تحصیل کار می‌کنند مانند سایر شاغلان کانادا از حقوق کاری برخوردار هستند. اطمینان حاصل کنید که فیش حقوقی و سوابق شغلی را دریافت کرده‌اید تا بتوانید اظهارنامه مالیاتی خود را ثبت کنید.

بروز رسانی 21 شهریور 1402

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها