اگر ویزا رو گم کردم چیکار کنم؟

162
اگر ویزا رو گم کردم چیکار کنم؟ - صدور مجدد مدارک اقامتی

منبع: cicnews.com

شسته شدن مدارک در ماشین لباسشویی یکی از اتفاقاتی است که افراد زیادی آن را تجربه کرده‌اند. سرقت کیف افراد که حاوی مدارک هویتی آن‌ها بوده نیز از دیگر اتفاقاتی است که ممکن است در هر کشوری رخ دهد. علاوه‌بر این موارد، خود ما نیز ممکن است به هر دلیلی و در موقعیت‌های مختلف مانند سفر، مدرک هویتی یا اقامتی خود را گم کرده و به دردسر درخواست صدور مجدد آن‌ها گرفتار شده باشیم.

مراقبت از مدارک هویتی به ویژه زمانی که در کشور خارجی هستید، بسیار مهم است. زیرا امکان سوء استفاده از آن‌ها وجود دارد و مراحل دریافت مجدد آن‌ها نیز می‌تواند یک پروسه طولانی باشد.

زمانی که شما به عنوان مهاجر در کشور خارجی زندگی می‌کنید و در مرحله اقامت موقت یا دائم قرار دارید، مدارک اقامتی شما مانند مجوز کار، تحت نظر اداره مهاجرت صادر می‌شود. در این مقاله شما را راهنمایی می‌کنیم تا در صورت نیاز به صدور مجدد مدارک اقامتی، مراحل آن را طی کنید و مدرک مورد نظر را دریافت کنید.

صدور مجدد مدارک اقامتی در کانادا

صدور مجدد مدارک اقامتی در کانادا

گم شدن، دزدیده شدن و یا از بین رفتن یک مدرک مهاجرتی، متقاضیان را ملزم می‌کند درخواستی برای جایگزینی مدرک مهاجرتی ارائه کنند. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) فرآیند خاصی برای جایگزینی مدارک مهاجرتی دارد که به سرقت رفته، از بین رفته یا گم شده‌‌اند. با طی کردن فرآیند می‌توانید مدرک خود را مجددا دریافت کنید.

فرآیند دریافت مجدد مدرک اقامتی

فرآیند دریافت مجدد مدرک اقامتی

برای شروع این فرآیند باید با تعریف اداره مهاجرت کانادا از مدارک مهاجرتی آشنا شویم. آنچه IRCC آن را مدرک مهاجرتی می‌نامد، “سند رسمی صادر شده توسط دفتر IRCC یا آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA)، مرکز رسیدگی به پرونده (CPC) یا دفتر ویزای کانادا در خارج از کانادا است.” نمونه‌هایی از اسناد مهاجرتی عبارتند از:

اگر این مدارک و سایر مدارک مرتبط با وضعیت اقامت شما در کانادا، به هر شکلی از دسترس شما خارج شود و یا امکان استفاده از آن وجود نداشته باشد، می‌توانید با ارسال درخواست به اداره مهاجرت، آن‌ها را دریافت کنید.

مراحل تعویض مدرک گم شده، دزدیده شده یا از بین رفته - صدور مجدد مدارک اقامتی

مراحل تعویض مدرک گم شده، دزدیده شده یا از بین رفته

اداره مهاجرت کانادا موارد درخواستی مورد نیاز برای فرآیند جایگزینی مدارک گم شده، دزدیده شده و یا از بین رفته را ذکر کرده است. این موارد شامل:

در ادامه باید چهار مرحله زیر را برای ارسال فرم تأیید وضعیت یا جایگزینی یک مدرک مهاجرت انجام دهید.

  1. راهنمای دستورالعمل را بخوانید و فرم‌های درخواست را دانلود کنید.
  2. فرم‌های درخواست خود را تکمیل کنید.
  3. پرداخت هزینه‌های مورد نیاز (هزینه‌ها بر اساس کشوری که درخواست از آن ارسال می‌شود، متفاوت است.)
  4. درخواست خود را پست کنید.

درخواست جایگزینی مدارک مهاجرت بسته به اینکه از طریق پست معمولی یا پیک ارسال شود، باید به آدرس‌های زیر در استان انتاریو کانادا ارسال شود.

پست عادی

مرکز پشتیبانی عملیات (OSC)

P.O. جعبه 8784 STN T CSC

اتاوا، انتاریو

K1G 5J3

پست ارسالی/ثبت شده

مرکز پشتیبانی عملیات (OSC)

365 Laurier Avenue West

اتاوا، انتاریو

نظر نهایی

گم کردن، دزدیده شدن و یا از بین رفتن مدارک اقامتی در کانادا ممکن است به هر دلیلی رخ دهد. در این شرایط اداره مهاجرت با شما همکاری خواهد کرد و به شما کمک می‌کند تا مدرک خود را مجددا دریافت کنید. اداره مهاجرت کانادا با راهنمایی افراد از طریق سایت خود به آن‌ها کمک می‌کند در سریع‌ترین زمان و به راحتی درخواست خود را تکمیل کنند و از طریق پست آن را به اداره مهاجرت ارسال کنند تا در بهترین بازه زمانی ممکن، مدارک گم شده یا از بین رفته خود را دریافت کنند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها