مهاجران در کانادا مطابق با توانایی‌شان استخدام می‌شوند.

15
مهاجران در کانادا

مهاجران در کانادا بیشتر برای مشاغلی که با شرایط آن‌ها مطابقت دارد، استخدام می‌شوند. طبق گزارش جدیدی از اداره آمار کانادا (استاد کانادا)، به نظر می‌رسد که پدیده «تحصیلات بیش از حد» در میان مهاجران کانادایی در حال کاهش است.

تحصیلات بیش از حد زمانی اتفاق می‌افتد که مهاجران به کانادا برای مشاغلی استخدام شوند که تحصیلات و یا سابقه کاری آن‌ها برای آن نقش بیش از حد پیشرفته است.

بر اساس گزارشی از اداره آمار کانادا که در تاریخ 22 ماه می منتشر شد، در میان مهاجران تازه‌وارد با حداقل مدرک کارشناسی، تعداد مهاجرانی که در «مشاغلی متناسب با صلاحیت‌هایشان» کار می‌کنند، بین دو سرشماری اخیر کانادا 4.4 درصد افزایش یافته است.

این عدد بر اساس مقایسه داده‌های سرشماری در سال‌های 2016 و 2021 به دست آمده است.

توجه: اداره آمار کانادا همچنین کاهش درصد مهاجران اخیر «تحصیل کرده» را در همین دوره نشان داد. طبق داده‌های سرشماری سال 2016، 31.1 درصد از مهاجران اخیر برای مشاغل خود تحصیلات بیش از حد داشتند. این تعداد در سرشماری سال 2021 به 26.7 درصد کاهش یافت.

تاریخچه تحصیلات بیش از حد مهاجران در کانادا

تاریخچه تحصیلات بیش از حد مهاجران در کانادا

تحصیلات بیش از حد برای مهاجران اخیر کانادا یک مشکل دیرینه بوده است. با رجوع به سال 2001، داده‌های اداره آمار کانادا نشان می‌دهد که میزان «عدم تطابق تحصیلات و شغل» مهاجران اخیر قابل توجه بوده است. در سال 2001، 28.7 درصد از مهاجران تازه وارد برای شغل خود تحصیلات بیش از حد داشتند.

این عدد در فواصل پنج ساله به شرح زیر نوسان داشته است:

  • 2006: 32.9٪
  • 2011: 27.8٪
  • 2016: 31.1٪
  • 2021: 26.7٪

توجه: این موضوع به این معناست که در سال 2021، مهاجران تازه‌وارد کانادا کمترین میزان تحصیلات بیش از حد را در 20 سال گذشته داشته‌اند.

داده‌های مربوطه همچنین نشان داد که سال 2021 (44.4%) بالاترین درصد مهاجران اخیر کانادایی را با «تطابق تحصیلات و شغل» نشان داد که کانادا در دو دهه گذشته شاهد آن بوده است.

با رجوع به سال 2001، اداره آمار کانادا نشان داد که درصد مهاجران اخیر با تناسب بین تحصیلات و شغل آنها به شرح زیر بوده است:

  • 2016: 40.0٪
  • 2011: 43.7٪
  • 2006: 43.7٪
  • 2001: 48.0٪

پیدا کردن شغل در کانادا و مقابله با تحصیلات بیش از حد

پیدا کردن شغل در کانادا و مقابله با تحصیلات بیش از حد

مهاجران تازه‌وارد کانادا (و همچنین به طور کلی افراد تازه‌وارد) می‌توانند در صورت واجد شرایط بودن، با استفاده از برنامه‌های بریجینگ، به نگرانی‌های مربوط به تحصیلات بیش از حد رسیدگی کنند.

این برنامه‌ها که توسط دولت‌های استانی و تأمین اعتبار، سازماندهی و اداره می‌شوند، برای کمک به تازه‌واردان کانادایی برای مرتبط کردن تحصیلات و یا تجربه کاری بین المللی آن‌ها با الزامات کانادا وجود دارند.

توجه: برنامه‌های بریجینگ برای کارگران در همه صنایع در دسترس نیستند.

این برنامه‌ها با کمک به اتباع خارجی برای دریافت اعتبارنامه و تجربه کاری مورد نیاز، تازه‌واردان را برای کار در صنایع تحت نظارت در سراسر کانادا آماده می‌کنند. اغلب در همان صنایعی که این تازه‌واردان در زمان زندگی در کشور مبدا خود در آن کار می‌کردند.

پیدا کردن شغل در کانادا - مهاجران در کانادا

پیدا کردن شغل در کانادا

پیدا کردن شغل برای تازه‌واردان به کانادا همیشه آسان نیست. این امر تا حدودی به این دلیل است که هر کشوری دارای آداب و رسوم، فرهنگ‌ها و الزامات منحصر به فردی در محیط کار است.

برای کمک به تازه‌واردان کانادایی برای آمادگی و پیدا کردن شغل، بسیاری از پلتفرم‌های آنلاین منابع مفیدی را برای کمک به اتباع خارجی در همه زمینه‌ها، از ایجاد رزومه به سبک کانادا تا تکمیل استراتژی برای مصاحبه شغلی بعدی، ارائه می‌دهند.

پلتفرم‌های کاریابی مانند لینکدین، جاب بانک کانادا و سایر پلتفرم‌ها از جمله مسیرهایی هستند که می‌توانید از طریق آن‌ها با کارفرماهای کانادایی آشنا شوید و یا آگهی‌های استخدام را مشاهده کنید و با ارسال رزومه، شغل متناسب با مهارت‌های خود را بیابید.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: cicnews.com

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها