مسیرهای غیرمهاجرتی کارآفرینی در آمریکا

15
مسیرهای غیرمهاجرتی کارآفرینی در آمریکا

مسیرهای موقت فرصت‌هایی را برای شروع و مدیریت کسب و کار در آمريكا برای مدت زمان مشخصی ارائه می‌دهند.

آالبته اين مسيرها، بيانگر اقامت دائم قانونی نيستند اگرچه برخی از افرادی که با ویزای غیر مهاجرتی یا آزادی مشروط به آمريكا می‌آیند، متعاقباً به مسیرهای اقامت دائم و در نهایت تابعیت آمريكا دست مي‌يابند.

برخی از این مسیرها همچنین كمكتان مي‌كنند که همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را هم به آمريكا بياوريد.

مسیرهای غیرمهاجرتی کارآفرینی در آمریکا، قانون بین‌المللی کارآفرینی

بر اساس قانون بین‌المللی کارآفرین، DHS ممکن است از مجوز آزادی مشروط خود برای اعطای دوره اقامت مجاز، به صورت موردی، به کارآفرینان غیرشهروندی که نشان می‌دهند اقامت آنها در آمريكا از طریق کسب‌وکارشان منفعت عمومی قابل توجهی را به همراه خواهد داشت، استفاده کند. (این دوره اقامت مجاز از نظر فنی “آزادی مشروط” نامیده می‌شود.)

چه سطحی از مالکیت و موقعیت شغلی در راه‌اندازی كسب‌ و كار نیاز است؟

شما باید مالکیت قابل توجه(که USCIS مقدار آن را در قضاوت اولیه درخواست حداقل 10٪ در نظر می‌گیرد) و نيز نقش مرکزی و فعال در عملیات آن داشته باشید.

الزامات مورد نیاز برای راه‌اندازی كسب‌ و‌ كار چیست؟

استارت‌آپ راه‌اندازي شده بايد شركتي تجاري در آمريكا باشد که به طور قانونی در اين كشور تجارت می‌كند و ظرف پنج سال بلافاصله قبل از درخواست برای آزادی مشروط اولیه تشکیل شده است. همچنین باید پتانسیل قابل توجهی برای توسعه سریع و ایجاد شغل داشته باشد.

چه نوع و سطحی از بودجه مورد نیاز است تا نشان دهد که شركت تازه تاسیس پتانسیل قابل توجهی برای رشد سریع و ایجاد شغل دارد؟

باید بتوانید ثابت کنید که در هجده ماه گذشته،‌ شركت تازه‌تأسيس بودجه زیر را دریافت کرده است:

 • سرمایه‌گذاری حداقل 264147 دلار
 • یک جایزه واجد شرایط یا کمک هزینه مورد نیاز از یک نهاد دولتی فدرال، ایالتی یا محلی (در حال حاضر 105659 دلار)
 • اگر شركت راه‌اندازي شده تا حدی یکی از سطوح بودجه بالا را برآورده کند، می‌توانید شواهد قابل اعتماد و قانع‌کننده دیگری در مورد پتانسیل قابل‌توجه شركت تازه‌کار برای رشد سریع و ایجاد شغل ارائه دهيد.

توجه داشته باشيد كه از سرمایه‌گذاری شخصی در كسب‌و‌كار راه‌اندازي شده یا تأمین منابع مالی اضافی منع نمی‌شوید.

سرمایه‌گذار واجد شرایط:

 • شهروند آمريكايي یا مقیم دائم قانوني آمريكا یا سازمانی است که در اين كشور واقع شده و از طریق یک نهاد حقوقی سازماندهی شده تحت قوانین آمريكا یا هر ایالتي، که مالکیت اکثریت دارد، فعالیت می‌کند و به طور مستقیم و غیرمستقیم توسط شهروندان آمريكايي یا ساکنان دائمی قانونی اين كشور کنترل مي‌شود.
 • به طور منظم سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی را در شركت‌هاي نوپا انجام می‌دهد که متعاقباً از نظر درآمدزایی یا ایجاد شغل رشد قابل توجهی دارند و

طی پنج سال گذشته:

 • در واحدهای نوپا به ازای حقوق صاحبان سهام، بدهی قابل تبدیل یا سایر اوراق بهادار قابل تبدیل به حقوق صاحبان سهام که معمولاً در تأمین مالی معاملات در صنایع مربوطه آنها استفاده می‌شود، سرمایه‌گذاری کرده و مجموعاً در این دوره پنج ساله از مبلغ سرمایه‌گذاری کمتری (در حال حاضر 633952 دلار) تشکیل شده است.)
 • متعاقب چنین سرمایه‌گذاری توسط چنین فرد یا سازمانی، حداقل دو شركت تازه‌تاسيس اين مدلي،‌ هر کدام حداقل پنج شغل واجد شرایط ایجاد کردند یا حداقل مقدار معینی (در حال حاضر 528293 دلار) با متوسط رشد درآمد سالانه حداقل بيست درصد درآمد ایجاد کردند.

سرمايه‌گذار واجد شرايط نبايد:

 • شما يا يكي از بستگان نزديكتان باشد.
 • عضو سازمانی باشد که شما یا بستگان نزدیکتان در آن منافع مالکیت مستقیم یا غیرمستقیم دارید
 • به طور دائم یا موقت از شرکت در عرضه یا فروش اوراق بهادار یا ارائه خدمات به عنوان مشاور سرمایه‌گذاری، کارگزار، معامله‌گر، فروشنده اوراق بهادار شهرداری، کارگزار اوراق بهادار دولتی، فروشنده اوراق بهادار دولتی، بانک، عامل انتقال یا آژانس رتبه‌بندی اعتباری مکلف شده است.
 • ممنوعیت ارتباط با هر نهادی که در عرضه یا فروش اوراق بهادار یا ارائه چنین خدماتی دخیل است.

سرمایه‌گذاری واجد شرایط به معنای خرید سهام، بدهی قابل تبدیل یا سایر اوراق بهادار قابل تبدیل به سهام است که معمولاً در معاملات مالی و صنعتي همان واحد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا همسر و فرزندانم می‌توانند همراهي‌ام همراهی کنند؟

همسر و فرزندان متقاضی آزادی مشروط نیز می‌‌توانند با پر کردن فرم I-131، برای آزادی مشروط اقدام کنند.

آیا همسرم می‌تواند در آمريكا کار کند؟

همسران غیرشهروندان، تحت قانون کارآفرین بین‌المللی، می‌توانند با پر کردن فرم I-765، برای مجوز استخدام درخواست دهند.

حداکثر زمانی که می‌توانم در آمريكا تحت قانون کارآفرین بین المللی بمانم چقدر است؟

ممکن است یک دوره اولیه اقامت دو و نيم ساله به شما اعطا شود.

اگر درخواست برای آزادی مشروط مجدد تأیید شود، شايد دو سال و نيم ديگر هم اضافه شود و حداكثر پنج سال اقامت داشته باشيد.

آیا می‌توانم خارج از آمريكا درخواست دهم؟

بله، تا زمانی که هم شما و هم شركت تازه تاسیس‌شده تمام معیارهای لازم را رعايت كرده باشيد.

اگر متقاضی سكونت خارج از آمريكا هستید و به دنبال یک دوره اولیه اقامت مجاز تحت قانون کارآفرین بین‌المللی، باید اسناد بیومتریک ارسال کنید.

پس از هماهنگی با وزارت امور خارجه (DOS) یا نزدیک‌ترین دفتر بین‌المللی USCIS، اطلاعیه‌ای به شما مي‌فرستيم که توضیح می‌دهد اسناد بیومتریک را كجا بايد ارسال كنيد.

آیا می‌توانم وضعیتم را به مهاجر یا غیرمهاجر تغییر دهم؟

در هر زمانی طيِ مدت اقامت مجاز، اگر واجد شرایط هستید، می‌توانید برای ويزاي مهاجر یا غیرمهاجر درخواست دهید. با این حال، از آنجایی که آزادی مشروط پذیرشي نیست، معمولاً واجد شرایط تغییر یا تغییر وضعیت نیستید و در صورت لزوم، برای درخواست پذیرش به عنوان یک مهاجر یا غیرمهاجر، باید آمريكا را ترک کنید.

اگر در وضعیت غیرمهاجرتی مانند B-1 یا F-1 هستم، می‌توانم درخواست بدهم؟

اگر مدت اقامت غیرمهاجر خود را بیشتر كنم و در عين‌حال به عقيده‌ام همه معيارهاي مورد نظر را رعايت كرده باشم، می‌توانم درخواست دهم؟

اگر در حال حاضر با وضعیت غیرمهاجر در آمريكا هستید، می‌توانید درخواست دهید، اما باید اين كشور را ترک کنید تا در صورت اجازه مجدداً مشروط شوید.

اگر در حال حاضر وضعیت غیر مهاجر نداريد، باز هم می‌توانید درخواست دهید، اما باید فورا آمريكا را ترک کنید تا در صورت اجازه مجدداً مشروط شوید.

با این حال، ناتوانی در حفظ وضعیت غیرمهاجر ممکن است منجر به پیامدهای مهاجرت از جمله حذف، عدم پذیرش، و محرومیت از تعدیل وضعیت در برخی دسته‌ها شود.

مسیرهای غیرمهاجرتی کارآفرینی در آمریکا - ويزای B-1  بازدید کننده تجاری موقت

ويزای B-1  بازدید کننده تجاری موقت

اگر به‌عنوان یک بازدیدکننده تجاری به آمريكا می‌آیید تا راجع به یک قرارداد مذاکره کنید، یا در جلسات کاری خاص يا راه‌اندازی ویزای B-1 شرکت کنید، شايد واجد شرایط دریافت ویزای B-1 باشید.

مدت زمان کوتاه چیست؟

ويزاي  B-1 برای فعالیت‌هاي طولانی مدت نیست، بلکه مناسب یک فعالیت مشخص و خاص است. حداکثر دوره پذیرش اولیه در آمريكا به عنوان یک غیرمهاجر B-1 معمولاً شش ماه است، اما دوره واقعی پذیرش مختص دوره‌اي خواهد بود که برای تکمیل هدف بازدید منصفانه و معقول است (شايد كمتر از شش ماه باشد)

در هیچ موردی دوره اولیه پذیرش با ويزاي B-1 نمی‌تواند بیش از یک سال باشد.

ممکن است تمدیدهای اقامت B-1 برای تکمیل هدف سفر شما به این کشور در دسترس باشد.

تمدید اقامت با استثنائات محدودی برای مبلغان خاص، در فواصل زمانی بیش از شش ماه اعطا نمي‌شود.

باید نشان دهيد که بودجه کافی برای تامین هزینه‌های سفر و اقامت خود را در آمريكا دارید. همچنین باید ثابت كنيد که اقامت خود را در خارج از کشور حفظ مي‌کنید و قصد ترک آن را ندارید.

در چه نوع فعالیت‌های تجاری می‌توانم شرکت کنم؟

شما می‌توانید در فعالیت‌هاي مختلف تجاري شركت كنيد. از جمله:

 • حضور در جلسات
 • مشاوره با همکاران؛
 • مشارکت در مذاکرات؛
 • دریافت سفارش برای کالاهایی که خارج از آمريكا تولید و واقع شده‌اند. یا
 • شرکت در کنفرانس‌ها و تحقیق در مورد گزینه‌های راه‌اندازی کسب‌وکار در آمريكا(مانند مکان یا قرارداد اجاره برای فضای اداری).

به عنوان یک بازدیدکننده B-1، نمی‌توانید در هیچ فعالیتی شرکت کنید یا خدماتی انجام دهید که به منزله استخدام محلی در آمريكا باشد، یعنی تا زمانی که در این کشور هستید برای یک کارفرمای آمریکایی کار کنید. علاوه بر این، به عنوان مثال، نمی‌توانید یک مطب باز كنيد یعنی زمانی که در وضعیت B-1 هستید، کسب‌وکار خود را در آمريكا  تاسيس و اداره کنید.

اگر می‌خواهید بودجه کسب‌وکار جدیدی را تأمین کنید، نمی‌توانید پس از تأمین بودجه برای شروع عملیات واقعی یا مدیریت کسب‌وکار در آمريكا بمانید، مگر اینکه وضعیتتان را به طبقه‌بندی دیگری تغییر دهید که استخدام در آمريكا را مجاز كند.

آیا گرفتن حقوق و دستمزد مجاز است؟

انجام فعالیت های تجاری از طرف یک کارفرمای خارجی مجاز است، اما هیچ حقوقی نبايد از جانب آمريكا اعمال شود.. با این حال، در برخی موارد، ممکن است برای هزینه‌های جانبی معقولی که در آمريكا متحمل شده‌اید، از یک منبع آمريكايي بازپرداخت دریافت کنید.

توجه: هیچ تضمینی وجود ندارد که وزارت امور خارجه آمريكا ویزای B-1 را برای شما صادر کند، حتی اگر شواهد توضیح داده شده در بالا را ارائه دهید.

افسر کنسول‌گري یا DHS قبل از تصمیم‌گیری برای صدور ویزا یا اعطای وضعیت، تمام حقایق مربوط را در نظر می‌گیرد. به این ترتیب، توضیح کامل هدف از بازدید یا اقامت و فعالیت‌هایی که انجام خواهید داد، بسیار مهم است تا DHS (یا DOS) بتواند تصمیم آگاهانه‌ای در مورد درخواستتان بگیرد.

مسیرهای غیرمهاجرتی کارآفرینی در آمریکا - ویزای E-2؛ سرمایه‌گذاران

ویزای E-2؛ سرمایه‌گذاران

اگر مقدار قابل توجهی پول در یک كسب‌و‌كار تجاري در آمريكا سرمایه گذاری کنید، ممکن است واجد شرایط دريافت ویزای E-2 باشید.

باید تبعه کشوری باشید که معاهده بازرگانی و ناوبری با آمريكا دارد، يعني تبعه کشوری که در توافقنامه بین المللی دیگر یا کشوری که توسط کنگره واجد شرایط شرکت در برنامه ویزا E-2 غیرمهاجر تعیین شده است، باشید.

توجه: اگر تابعیت کشور معاهده شما از طریق سرمایه‌گذاری مالی به دست آمده است، باید نشان دهید که قبل از زمان تشکیل پرونده به مدت سه سال متوالی در کشور معاهده اقامت داشته‌اید.

شرایط سرمایه‌گذاری در یک شرکت جديد چیست؟

سرمایه‌گذاري مي‌تواند به منظور ایجاد یک سرمایه‌گذاری تجاری جدید یا خرید یک کسب و کار از قبل موجود باشد. در هر دو سناریو، باید نشان دهید که سرمایه‌تان قابل توجه است.

بنگاِ با حسن نیت، شرکتی تجاری یا کارآفرینی واقعی و فعال است که خدمات یا کالاهایی را به منظور سوددهی بيشتر توليد مي‌كند.

برخی از شواهدی که می‌توانید برای نشان دادن اینکه کسب‌وکارتان با حسن نیت است ارائه دهید، شامل موارد زیر است، اما محدود به آنها نیست:

 • اطلاعیه تخصیص شماره شناسایی کارفرما از خدمات درآمد داخلی (IRS)
 • بازده مالیاتی
 • صورت وضعیت مالی
 • گزارش دستمزد سه ماهه یا خلاصه حقوق و دستمزد (یعنی W-2s و W-3)
 • نمودار سازمانی کسب و کار
 • مجوزهای تجاری
 • صورت‌حساب‌های بانکی، قبوض آب و برق، و آگهی‌ها/ فهرست‌های دایرکتوری تلفن
 • قراردادهای مشتری/فروشنده
 • اسناد امانی
 • قرارداد اجاره

شرکت حاشیه‌ای، کسب و کاری است که درآمدی بیش از حد کافی برای تأمین حداقل زندگی برای شما و خانواده شما یا کمک اقتصادی قابل توجهی ایجاد نمی‌کند.

برخی از شواهدی که می‌توانید برای نشان دادن اینکه کسب‌وکار شما حاشیه‌ای نیست ارائه دهید، شامل موارد زیر است، اما محدود به آن‌ها نیست:

 • طرح کسب‌وکار تفصیلی یا خلاصه اجرایی که نشان می‌دهد کسب‌وکار شما بیش از حداقل درآمد برای شما و خانواده‌تان ایجاد می‌کند.
 • اظهارنامه مالیاتی افراد آمریکایی یا خارجی
 • صورت وضعیت مالی
 • خلاصه حقوق و دستمزد (یعنی W-2s و W-3)

برای نشان دادن سرمایه‌گذاری یا فعال بودن من در فرآیند سرمایه گذاری، چه چیزی لازم است؟

باید نشان دهید که ميزان سرمایه‌گذاري شده،‌ به طور غیر قابل برگشت در صورت شکست واحد تجاری مشمول زیان جزئی یا کلی خواهد بود. وجوهی که سرمایه‌گذاری می‌کنید نیز باید متعلق به خودتان باشد..

برخی از شواهدی که می‌توانید برای مهم نشان دادن سرمايه‌گذاري ارائه دهيد،شامل موارد زیر است، اما به آنها محدود نمی‌شود:

 • حواله‌ها یا چک‌های لغو شده
 • صورت‌های بانکی شخصی یا تجاری مربوطه
 • فهرست تفصیلی کالاها و مواد خریداری شده برای راه‌اندازی
 • اسناد حسابداری مالی مربوطه
 • برگه مدت، نامه قصد، یا یادداشت تفاهم
 • صورت فروش
 • اسناد امانی
 • تجزیه و تحلیل ارزش‌گذاری دارایی‌های تجاری
 • جزیه و تحلیل ارزش سهام
 • قرارداد خرید برای دارایی‌های تجاری
 • صورت‌جلسه
 • گواهی سهام
 • اشکال پرداخت مربوط به سهام

در مورد منبع سرمایه چه مدرکی باید نشان دهم؟

باید مسیر روشن و قانونی را در مورد منبع سرمایه‌ای که قرار است سرمایه گذاری کنید نشان دهید. همچنین باید نشان دهید که وجوهی که سرمایه‌گذاری می‌کنید از راه‌های مجرمانه به دست نیامده است. برخی از شواهدی که ممکن است برای نشان دادن منبع سرمایه خود ارائه دهید شامل موارد زیر است، اما محدود به آنها نیست:

 • حواله‌های سیمی، حواله‌های پولی و/یا چک‌های باطل
 • صورتحساب بانک های خارجی و داخلی
 • اظهارنامه مالیاتی خارجی
 • سوابق پرداخت
 • سوابق اموال
 • قراردادهای وام و یا وام مسکن

مسیرهای غیرمهاجرتی کارآفرینی در آمریکا - ویزای F-1؛ آموزش عملی اختیاری

ویزای F-1؛ آموزش عملی اختیاری

اگر دانشجوی F-1 در آمريكا هستید و قصد داريد كسب‌و‌كاري تجاري راه بيندازيد، شايد واجد شرایط آموزش عملی اختیاری (OPT) باشید. با این حال، دانشجويان برنامه‌های آموزش زبان انگلیسی، واجد شرایط اخذ OPT نیستند.

آیا می‌توانم کسب و کار خود را راه اندازی کنم و مالک آن باشم؟

می‌توانید کسب و کار خود را در دوره اولیه OPT راه اندازی کنید، مالک آن باشید و برای آن کار کنید. با این حال، برای واجد شرایط بودنِ تمدید STEM OPT، شركت راه‌اندازي شده باید تمام الزامات نظارتی را برآورده کند، از جمله اینکه کارفرما به الزامات برنامه آموزشی پایبند باشد.

چه نوع کاری می‌توانم برای کسب و کارم انجام دهم؟

وقتي موقعيت F-1 OPT هستید، کاری که انجام می‌دهید باید مستقیماً با حوزه اصلی تحصیلي‌تان مرتبط باشد.

آیا می‌توانم زمانی که هنوز دانشجو هستم،‌ كسب‌و‌كارم را راه بيندازم و برای آن کار کنم؟

به عنوان یک دانشجوی F-1، ممکن است در مجموع تا 12 ماه آموزش عملی تمام وقت در هر سطح آموزشی (به عنوان مثال، کارشناسی، کارشناسی ارشد و فوق لیسانس) مجاز باشید.

دانشجویانی که با مدرک STEM واجد شرایط فارغ التحصیلي می‌شوند،‌ می‌توانند برای تمدید 24 ماهه STEM OPT درخواست دهند.

چگونه برای موقعيت F-1 OPT درخواست دهم؟

هنگامی که توصیه‌ای از مسئول دانشگاه تعیین شده برای پیگیری OPT دریافت کردید، باید برای اخذ سند مجوز استخدام (EAD) با USCIS درخواست دهید. می‌توانید حداکثر 90 روز قبل از تکمیل یک سال تحصیلی کامل درخواست دهید. پس از تكميل OPT باید ظرف مدت 30 روز پس از اینکه DSO فعاليت‌هايتان را در قسمت سوابق SEVIS خود وارد کرد، درخواست دهید.

علاوه بر این، می‌توانید حداکثر 90 روز قبل از تاریخ پایان برنامه خود درخواست دهید.

چگونه می‌توانم یک تمدید 24 ماهه STEM OPT پس از تكميل پُستم دریافت کنم؟

اگر مدرک STEM واجد شرایط را به پایان رسانده و در حال حاضر در دوره تایید شده OPT پس از اتمام بر اساس مدرک STEM تعیین شده هستید، ممکن است واجد شرایط درخواست تمدید STEM 24 ماهه OPT پس از تكميل پست خود باشید.

برای اینکه مدرک STEM واجد شرایط باشد، باید در لیست برنامه‌های تعیین شده DHS STEM  ظاهر شود. اگر می‌خواهید برای تمدید STEM درخواست دهید، باید قبل از انقضای مجوز کار OPT فعلی خود درخواست دهید، اما حداکثر 90 روز قبل از انقضای OPT.

مسیرهای غیرمهاجرتی کارآفرینی در آمریکا - ویزای H-1B؛ مشاغل تخصصی

ویزای H-1B؛ مشاغل تخصصی

اگر قصد دارید در شغلي در آمريكا کار کنید که معمولاً به مدرک لیسانس یا بالاتر مثلاً حرفه‌هاي مهندسان، دانشمندان یا ریاضیدانان) نیاز دارد، ممکن است واجد شرایط طبقه بندی به عنوان یک غیرمهاجر H-1B باشید. و حداقل مدرک لیسانس یا معادل آن در یک رشته مرتبط با موقعیت مورد نظر داشته باشید.

کارفرمای درخواست کننده (“خواهان”) ممکن است نهادی باشد که شما (“ذینفع”) در آن مالکیت دارید.

شرط 1 – شما باید یک رابطه کارفرما-کارمند با کارفرمای آمریکایی درخواست کننده داشته باشید.

اگر مالک شرکت خود باشم چگونه می‌توانم رابطه کارفرما و کارمند را نشان دهم؟

ا گر مالک شرکت خود هستید، ممکن است بتوانید نشان دهید که رابطه کارفرما-کارمند وجود دارد به شرطي كه شركت در خواست‌دهنده H-1B ش حداقل یکی از عوامل «استخدام، پرداخت، اخراج، نظارت، یا … را كنترل كند.

متقاضیان H-1B ملزم به ارائه درخواست شرایط کار (LCA) و یک نسخه از هر گونه قرارداد کتبی بین درخواست کننده و ذینفع هستند، یا خلاصه ای از شرایط توافق شفاهی در صورت عدم وجود قرارداد کتبی.

شرط 2 – شغل شما ممکن است به عنوان یک شغل تخصصی واجد شرایط باشد اگر یکی از معیارهای زیر را داشته باشد:

 • مدرک لیسانس یا بالاتر یا معادل آن
 • این شغل به قدری پیچیده یا منحصر به فرد است که فقط می‌تواند توسط فردی با حداقل مدرک لیسانس در زمینه مرتبط با موقعیت انجام شود.
 • کارفرما معمولاً به مدرک یا معادل آن برای این موقعیت نیاز دارد. یا
 • ماهیت وظایف خاص آنقدر تخصصی و پیچیده است که دانش لازم برای انجام وظایف معمولاً با دستیابی به مدرک کارشناسی یا بالاتر همراه است.

چگونه ثابت کنم که موقعیت من در کسب و کارم شغلی است که معمولاً به مدرک در یک رشته مرتبط نیاز دارد؟

USCIS اغلب به کتابچه راهنمای چشم انداز شغلی (OOH) از وزارت كار آمريكا(DOL) اشاره می‌کند تا مشخص شود آیا مشاغل خاص نیاز به مدرک دارند یا خیر.

اگر OOH نشان نمی‌دهد که یک مدرک در یک رشته مرتبط معمولاً حداقل شرط لازم برای این موقعیت است، نمونه‌هایی از شواهدی که می‌توانید برای نشان دادن اینکه موقعیت به طور معمول به چنین مدرکی نیاز دارد ارائه دهید، شامل موارد زیر است:

 • کپی‌هایی از اعلامیه‌های موقعیت قبلی، در صورت لزوم، که حداقل الزامات این موقعیت را منعکس می‌کند و نشان می‌دهد که شرکت شما معمولاً برای این موقعیت به مدرک نیاز دارد و نيز موقعیت شما آنقدر تخصصی یا پیچیده است که فقط توسط فردی با مدرک قابل انجام است. از جمله شرح مفصلی از کسب و کار/محصولات/خدمات درخواست کننده و وظایف آن سمت؛
 • شرح مفصلی از کسب و کار/محصولات/خدمات متقاضی و وظایف آن سمت، به همراه نظرات کتبی کارشناسان که تأیید می‌کند موقعیت شما به قدری تخصصی یا پیچیده است که فقط توسط فردی با مدرک (در زمینه مرتبط) انجام می‌شود
 • فهرست‌های شغلی، نامه‌ها و/یا سوگندنامه‌های سایر کارفرمایان که حداقل الزامات این موقعیت را منعکس می‌کنند و نشان می‌دهند که مدرک مورد نیاز برای صنعت در موقعیت‌های موازی در بین سازمان‌های مشابه مشترک است.

شرط 3 – شغل شما باید در یک شغل تخصصی مرتبط با رشته تحصیلی شما باشد.

چگونه نشان دهم که مدرک من با شغل تخصصی مرتبط است؟

برخی از شواهدی که ممکن است ارائه دهید تا نشان دهد مدرک تحصیلی شما با موقعیت شما مرتبط است، عبارتند از:

 • توضیح مفصلی در مورد وظایف خاص موقعیت، محصول یا خدماتی که شرکت شما ارائه می دهد، یا ماهیت پیچیده نقشی که انجام خواهید داد، و اینکه مدرک شما چگونه با این نقش مرتبط است
 • نظرات کتبی از کارشناسان در این زمینه که توضیح می دهد که چگونه مدرک با نقشی که شما انجام خواهید داد، مرتبط است
 • منابعی که رشته‌های درجه‌ای که معمولاً با شغل مرتبط هستند را توصیف می‌کنند. یا
 • شواهدی که نشان می‌دهد شرکت‌های مشابه در صنعت شما برای موقعیت‌های مشابه به مدارک تحصیلی مشابه نیاز دارند.

آیا می‌توانم بدون مدرک لیسانس برای دریافت این ویزا اقدام کنم؟

اگر موقعیت شما واجد شرایط است و حداقل مدرک لیسانس در رشته مرتبط با موقعیت خود ندارید، می توانید از طریق موارد زیر واجد شرایط شوید:

 • داشتن مجوز، ثبت‌نام یا گواهینامه دولتی نامحدود، که اجازه می‌دهد حرفه تخصصی را به طور کامل انجام دهید و بلافاصله در آن تخصص در کشور مورد نظر مشغول شوید.
 • داشتن تحصیلات، آموزش تخصصی، یا تجربه مسئولیت تدریجی که معادل گذراندن مدرک لیسانس یا بالاتر در آمريكا در شغل تخصصی است و داشتن تخصص در این تخصص از طریق پست‌های مسئول تدریجی که مستقیماً با تخصص مرتبط است.

به طور کلی سه سال سابقه کار یا آموزش در این زمینه معادل یک سال کالج محسوب می‌شود.

شرط 4 – شماره ویزای H-1B باید در زمان ثبت درخواست موجود باشد، مگر اینکه درخواست از محدودیت‌های عددی معاف باشد.

غیرمهاجر H-1B دارای محدودیت عددی یا سقف سالانه 65000 ویزا یا اعطای وضعیت اولیه در هر سال مالی است. اولین 20000 درخواستی که از طرف ذینفعانی که مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر را از یک موسسه آموزش عالی آمريكايي دریافت کرده‌اند، از سقف معاف هستند. علاوه بر این، کارگران H-1B که برای یک موسسه آموزش عالی (یا نهادهای غیرانتفاعی وابسته یا مرتبط با آن)، یک سازمان تحقیقاتی غیرانتفاعی، یا یک سازمان تحقیقاتی دولتی درخواست داده یا در آنها استخدام شده‌اند، مشمول این سقف عددی نیستند.

ثبت نام معمولاً از اوایل ماه مارس برای تاریخ شروع در سال مالی بعدی آغاز می‌شود.

درخواست‌های H-1B حداکثر شش ماه قبل از تاریخ شروع قابل ارسال است.

مسیرهای غیرمهاجرتی کارآفرینی در آمریکا - ویزای L-1A؛ انتقال درون شرکتی 

ویزای L-1A؛ انتقال درون شرکتی 

اگر یک مدیر اجرایی یا مدیری باشید که در خارج از کشور برای یک سازمان واجد شرایط حداقل یک سال کار کرده، ممکن است واجد شرایط اخذ ویزای L-1 “انتقال گیرندگان درون شرکتی” باشید. برای واجد شرایط بودن در اين زمينه، سازمان باید به دنبال انتقال شما به آمريكا جهت کار به عنوان مدیر باشد.

بخش بعد، فقط به رويكردهاي دفاتر جدید می‌پردازد:

دفتر جدید سازمانی مي‌باشد که کمتر از یک سال است که در آمريكا از طريق شعبه یا زیرمجموعه تجارت می‌کند. از آنجا که اصطلاح سازمان در تعریف دفتر جدید به طور جداگانه تعریف نشده، دفتر جديد می‌تواند یک شرکت آمریکایی یا خارجی یا سایر اشخاص حقوقی باشد.

شرط 1 – شركت نوپای آمريكايی باید یک رابطه واجد شرایط با کارفرمای خارجی شما داشته باشد.

واحد آمریکایی باید یک واحد اصلی، وابسته، شرکت تابعه یا شعبه واحد خارجی باشد و هم واحد آمریکایی و هم شركت خارجی باید به اشتراک‌گذاري عقايد و کنترل مشترک خود ادامه دهند.

با این حال، همچنان می‌توانید واجد شرایط باشید، حتی اگر شركت خارجی خاصی که در آن یک سال مورد نیاز در خارج از کشور کار کرده‌اید، دیگر فعال نباشد، مشروط بر اینکه حداقل یک نهاد خارجی واجد شرایط دیگر در طول کل دوره اقامت شما فعال باشد.

چگونه نشان دهم که دفتر جدید در آمريكا با کارفرمای خارجی من واجد شرایط است؟

برخی از شواهدی که می‌توانید برای نشان دادن اینکه کسب‌وکار جدید آمريكايي با کارفرمای خارجی شما واجد شرایط لازم است، ارائه دهید، شامل موارد زیر است، اما به آنها محدود نمی‌شود:

 • اساسنامه یا اسناد سازمانی مشابه که نشان دهنده مالکیت مشترک ایالات متحده و نهادهای خارجی است.
 • آیین نامه یا اسناد عملیاتی مشابه که مالکیت مشترک ایالات متحده و نهادهای خارجی را نشان می‌دهد.
 • نمودارهای سازمانی که رابطه واجد شرایط بین ایالات متحده و نهادهای خارجی را نشان می‌دهد.
 • صورت‌حساب بانکی یا اسناد حواله‌ای که نشان‌دهنده مشارکت سرمایه در ازای مالکیت است.
 • گزارش های سالانه که ساختار شرکت را توصیف می‌کند.
 • پرونده‌های شرکتی در ایالات متحده یا خارج از کشور که روابط شرکتی را توصیف می کند.
 • توجه:

اگر شركت نوپاي آمريكايي یک شرکت وابسته است، فهرست دقیقی از صاحبان شرکت‌های خارجی و آمریکایی، شامل درصد مالکیت، همراه با اسناد پشتیبانی ارائه دهید.

یک شرکت وابسته به عنوان یکی از دو شرکت فرعی که تحت مالکیت و کنترل یک واحد مادر یا فرد یا همان گروه از افراد است، تعریف می‌شود که هر کدام مالک و کنترل یک سهم یا نسبت واحد از هر واحد تجاری هستند.

2) اگر شركت نوپاي آمريكايي یک شرکت مادر یا شرکت فرعی است، فهرست دقیقی از مالکان، شامل درصد مالکیت، همراه با اسناد پشتیبانی ارائه دهید.

شرکت فرعی شركتي است که واحد اصلی آن:

 • مالکیت مستقیم یا غیرمستقیم بیش از نیمی از واحد تجاری و کنترل آن واحد تجاری را دارد
 • مالکیت مستقیم یا غیرمستقیم نیمی از واحد تجاری و کنترل آن واحد تجاری را دارد
 • مالکیت مستقیم یا غیرمستقیم 50 درصد از سرمایه‌گذاری مشترک 50-50 داشته و دارای کنترل و حق وتو برابر بر واحد تجاری است.

چگونه نشان دهم که مدت زمان لازم را در خارج از کشور کار کرده‌ام؟

برخی از شواهدی که می‌توانید برای مستند کردن شغل خارجی خود برای یکی از سه سال گذشته ارائه دهید، شامل موارد زیر است، اما به آنها محدود نمی‌شود:

 • اوراق خرد؛
 • اظهارنامه مالیاتی که نشان دهنده اشتغال است.
 • سوابق حقوق و دستمزد

چگونه می توانم نشان دهم که اشتغال خارجی من در یک ظرفیت واجد شرایط بوده است؟

برخی از شواهدی که ممکن است برای اثبات اینکه شغل خارجی شما در سمت مدیریت یا اجرایی بوده است ارائه دهید عبارتند از:

 • نمودارهای سازمانی که موقعیت شما و هر کارمندی که از موقعیت شما حمایت می کند را نشان می‌دهد.
 • ارزیابی یا بررسی عملکرد

شرط 2 – فضای فیزیکی کافی برای یک دفتر جدید باید تامین شود.

با اين‌که مقدار فضای فیزیکی ممکن است بسته به ماهیت کسب و کار متفاوت باشد، یک فضای فیزیکی مناسب برای انجام کسب و کار پیشنهادی باید از طریق اجاره، خرید یا وسایل دیگر تامین شود.

چگونه ثابت کنم که دفتر جدیدم در آمريكا فضای کافی برای انجام تجارت دارد؟

هنگام تشکیل پرونده برای افتتاح دفتر جدید برخی از شواهدی که ممکن است برای نشان دادن فضای فیزیکی کافی ارائه دهید، شامل موارد زیر است:

 • قرارداد اجاره امضا شده
 • وام مسکن یا سایر مدارک دال بر خرید ملک
 • طرح کسب و کار، مواد بازاریابی یا سایر توضیحات کسب و کار که فعالیت کسب و کار را با فضای کسب شده مرتبط می‌کند.

نكته:

 • اگر برای ثبت یک دفتر جدید ثبت نام می‌کنید، یک کپی از یک طرح تجاری یا خلاصه اجرایی ارائه دهید که ميزان سرمایه‌گذاری و توانایی شما برای شروع تجارت در ایالات متحده را نشان می‌دهد.
 • علاوه بر شواهدی که نشان می‌دهد یک مکان فیزیکی را ایمن کرده‌اید، توضیح دهید که چگونه این مکان برای کسب و کار شما کافی است.

شرط 3 – یک دفتر جدید باید در مدت یک سال پس از پذیرش شما به عنوان L-1 در ایالات متحده فعال و فعال باشد تا اقامت شما طولانی شود.

این مدت محدود به یک سال است.

پس از آن زمان، در صورتي مي‌توان ويزايL-1 را تمديد كردکه دفتر جدید این شرط فعال بودن و فعالیت را برآورده کند.

آنچه یک دفتر را فعال می‌كند؛ بسته به ماهیت کسب و کار متفاوت است.

شرط 4 – پس از یک سال، اگر درخواست تمدید اقامت در طبقه بندی L-1A دارید، دفتر جدید باید از یک موقعیت مدیریتی یا اجرایی پشتیبانی کند.

در طول سال اول، ممکن است به عنوان یک موضوع عملی، از یک مدیر یا مجری خواسته شود که در بسیاری از وظایف «عملی» که فراتر از وظایف ذاتاً مدیریتی یا اجرایی است، شرکت کند.

با این حال، پس از يك سال، از شما خواسته می‌شود که عمدتاً بر روی وظایف مدیریتی یا اجرایی تمرکز کنید و نشان دهید که کسب‌وکار اکنون از یک موقعیت مدیریتی یا اجرایی پشتیبانی می‌کند تا بتوانید ویزای L-1 را تمدید کنید.

پس از یک سال، چگونه می‌توانم نشان دهم که دفتر جدید کاملاً کار می‌كند و از نقش من به عنوان مدیر یا اجرایی پشتیبانی می‌كند؟

برخی از شواهدی که ممکن است برای اثبات اینکه دفتر جدید به طور کامل کار می‌کند ارائه دهید، شامل موارد زیر است، اما محدود به آنها نیست:

 • سفارشات خرید، قراردادها یا سایر شواهد دال بر فعالیت تجاری؛
 • نمودارهای سازمانی که موقعیت شما و کارکنان فعلی را که از موقعیت شما حمایت می‌کنند، مشخص می‌كند.
 • نمودارهای سازمانی که موقعیت شما و کارکنان فعلی را که از موقعیت شما حمایت می کنند، مشخص می‌كند.
 • صورت‌حسابهای بانکی
 • اسناد گزارشگری مالی که درآمد ماهانه را نشان می‌دهد.

ویزای O-1؛ توانایی فوق العاده

ویزای O-1؛ توانایی فوق العاده

اگر توانایی فوق‌العاده‌ای در علوم، آموزش، تجارت یا ورزش داشته باشید، که می‌تواند با تحسین و به رسمیت شناخته شدن پایدار ملی یا بین‌المللی نشان داده شود، ممکن است واجد شرایط طبقه‌بندی به عنوان یک غیرمهاجر O-1A باشید و به آمريكا بیایید.

توانایی خارق‌العاده به این معنی است که شما دارای سطحی از تخصص هستید که نشان می‌دهد شما یکی از ناياب‌ترين افرادي هستید که به صدر رشته خود رسیده‌اند.

شرط 1 – یک کارفرما یا نماینده آمريكايي باید درخواست ارائه دهد.

مقررات USCIS مقرر می‌دارد که درخواست‌کننده ممکن است یک کارفرمای آمريكايي یا نماینده او باشد یا شخص و نهادی که از طرف کارفرما مجاز به اقدام مي‌باشد.

شرط 2 – باید بتوانید ثابت کنید که توانایی فوق العاده‌ای در رشته خود دارید.

برای واجد شرایط بودن جهت دريافت ويزاي غيرمهاجر O-1A، باید شواهد اوليه‌ای ارائه دهید که نشان دهدجایزه بزرگ و شناخته شده بین المللی دریافت کرده‌اید، یا مدارک اولیه‌ای ارائه دهید که حداقل سه مورد از هشت معیار شواهد را برآورده کند.

راهنمای سیاست USCIS شامل راهنمایی دقیق در مورد نحوه ارزیابی صلاحیت O-1A است، از جمله جدول زير که نمونه‌های مرتبطی از شواهد را که شايد هر یک از الزامات شواهد جایگزین O-1A را برآورده کند،‌ نمايش مي‌دهد:

 

معیار شواهد O-1A مثال‌ها و ملاحظات مرتبط
 

جوایز شناخته شده ملی یا بین‌المللی توسط ذینفع كه نشان‌دهنده برتري او در زمينه خاصی است.

 

مثال‌ها:

 

–          جوایز موسسات ملی و انجمن‌های حرفه‌ای معروف.

–          برخی از جوایز پایان‌نامه دکتری و Ph.D. بورسیه‌های تحصیلی

–          جوایز خاصی که ارائه‌ها در کنفرانس‌های ملی یا بین المللی شناخته شده را به رسمیت می‌شناسند.

 ملاحظات:

–          معیارهایی که برای اعطای جوایز یا جوایز استفاده می شود.

–          اهمیت ملی یا بین المللی جوایز

–          تعداد برندگان یا دریافت‌کنندگان جایزه؛ و

–          محدودیت‌های رقبای واجد شرایط

 

اسناد عضویت ذینفع در انجمن‌هایی در زمینه‌ای که به دنبال طبقه‌بندی است، که مستلزم موفقیت‌های برجسته اعضای آن‌ها است که توسط کارشناسان ملی یا بین‌المللی شناخته‌شده در رشته‌ها یا رشته‌های آنها قضاوت می‌شود. مثال‌ها:

–          عضویت در انجمن‌های حرفه‌ای خاص.

–          کمک هزینه تحصیلی با سازمان ها یا موسسات خاص.

ملاحظات:

درخواست‌کننده باید نشان دهد که عضویت در انجمن مستلزم دستاوردهای برجسته در زمینه‌ای است که طبق نظر کارشناسان داخلی یا بین‌المللی شناخته شده است.

عوامل مرتبطی که ممکن است یک افسر را به این نتیجه برساند که عضویت شخص در یک یا چند انجمن بر اساس دستاوردهای برجسته در این زمینه نبوده است، شامل موارد زیر است، اما محدود به آنها نیست, مواردی که عضویت شخص بر اساس آن بوده:

–          سطح تحصیلات یا سال‌ها تجربه در یک زمینه خاص؛

–          پرداخت هزینه یا اشتراک در نشریات انجمن. یا

–           برای استخدام در مشاغل خاص، مانند عضویت در اتحادیه.

مطالب منتشر شده در نشریات حرفه‌ای یا تجاری بزرگ یا رسانه‌های بزرگ در مورد ذینفع و مربوط به کار ذینفع در زمینه‌ای که طبقه بندی برای آن درخواست شده است. این شواهد باید شامل عنوان، تاریخ، و نام نویسنده و هر نوع ترجمه لازم باشد. مثال‌ها:

–          نشریات چاپی حرفه‌ای یا اصلی (مقالات روزنامه، مقالات مجلات مشهور و دانشگاهی، کتاب‌ها، کتاب‌های درسی یا نشریات مشابه) در مورد ذینفع و کار ذینفع.

–          نشریات آنلاین حرفه‌ای یا بزرگ در مورد ذینفع و کار ذینفع.

–          متن پوشش صوتی یا تصویری حرفه ای یا اصلی ذینفع و کار ذینفع.

ملاحظات:

–          مطالب منتشر شده که فقط شامل یک استناد مختصر یا اشاره گذرا به کار ذینفع است، «درباره» ذینفع نیست بلكه به کار ذینفع در این زمینه مربوط می‌شود.

–          علاوه بر این، افسران ممکن است موادی را در نظر بگیرند که صرفا یا در درجه اول بر روی کار یا تحقیقاتی که توسط یک تیم که ذینفع عضو آن است، تمرکز می کند, مشروط بر اینکه مطالب ذکر شده از ذینفع در ارتباط با کار ، یا سایر شواهد موجود در سوابق ، نقش قابل توجه ذینفع را در کار یا تحقیق مستند کند.

شواهدی مبنی بر مشارکت ذینفع در یک هیئت یا به صورت انفرادی، يا به عنوان قاضی در مورد کار دیگران در رشته تخصصی مشابه یا مرتبط. مثال‌ها:

–          هیئت علمی ارشد یا موقعیت تحقیقاتی ارشد برای یک برنامه علمی برجسته.

–          موقعیت تحقیقاتی ارشد برای یک موسسه یا شرکت برجسته غیر دانشگاهی.

–          محقق اصلی یا نام‌گذاری شده برای بخش، مؤسسه یا کسب‌وکاری که جایزه دولتی مبتنی بر شایستگی، مانند کمک هزینه تحقیقات دانشگاهی یا تحقیقات نوآوری کسب‌وکارهای کوچک (SBIR) را دریافت کرده است.

–          عضو یک کمیته کلیدی در یک سازمان ممتاز

ملاحظات:

 

شواهد برای نشان دادن نقش حیاتی، باید ثابت کنند که ذینفع به نحوی در فعالیت‌های سازمان یا مؤسسه مشارکت داشته است. برای نشان دادن نقش اساسی، شواهد باید ثابت کنند که نقش ذینفع برای واحد تجاری ضروری است. نقش رهبری در یک سازمان غالباً حیاتی یا ضروری است.

در مورد ادارات، برنامه‌ها و موسسات دانشگاهی، افسران همچنین ممکن است رتبه‌بندی ملی و دریافت کمک‌های مالی تحقیقات دولتی را به عنوان عوامل مثبت در برخی موارد در نظر بگیرند.

شواهدی مبنی بر اینکه ذینفع یا حقوق بالایی دریافت کرده یا حقوق و دستمزد بالایی در ازاي ارائه خدمات دریافت خواهد کرد که در قراردادها یا سایر شواهد قابل اعتماد ثابت مي‌شود. مثال‌ها:

–          اظهارنامه مالیاتی، صورت‌حساب پرداخت، یا سایر شواهد دال بر حقوق و دستمزد گذشته.

–          قرارداد، نامه پیشنهاد کار، یا سایر شواهدی مبنی بر حقوق و دستمزد احتمالی برای خدمات. داده‌های مقایسه‌ای دستمزد یا دستمزد برای حوزه ذینفع، مانند بررسی‌های غرامت جغرافیایی یا متناسب با موقعیت.

ملاحظات:

اگر خواهان مدعي است که این معیار را برآورده مي‌كند؛ در این صورت وظيفه اوست که مدارک مناسبی ارائه دهد تا ثابت کند غرامت ذینفع نسبت به سایرین که در مشاغل مشابه در این زمینه مشغول به کار هستند، بالا است.

افسران باید افراد شاغل خارج از آمريكا را بر اساس آمار دستمزد یا شواهد قابل مقایسه ارزیابی کنند، به جای اینکه صرفاً حقوق را به دلار آمریکا تبدیل کنند و سپس ببینند که آیا این حقوق در آمريكا بالا در نظر گرفته می‌شود یا خیر.

شرط 3 – باید نشان دهید که به کار در حوزه تخصصی خود ادامه خواهید داد.

شما موظفيد کپی‌هايي از هرگونه قرارداد کتبی بین خود و متقاضی / شركت نوپا ارائه كنيد. اگر قرارداد کتبی وجود نداشته باشد، می‌توانید خلاصه‌ای از شرایط قرارداد شفاهی را که بر اساس آن استخدام خواهید شد ارائه دهید. علاوه بر این، باید توضیحی در مورد ماهیت رویدادها یا فعالیت‌ها، که ممکن است شامل اشتغال‌تان در آمريكا باشد، ارائه دهید.

شرط 4 – شما باید نظر مشورتی را از یک گروه همتای مناسب دریافت کنید.

نظر مشورتی باید توسط یک فرد یا گروه متخصص در زمینه شما در رابطه با ماهیت کار و صلاحیت‌هايتان نوشته شود. مشاوره باید توانایی و دستاوردهای شما را در زمینه کاری خود توضیح دهد.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به آمریکا

منبع: uscis.gov

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها