حقایق زندگی در کانادا به عنوان یک مهاجر

787
حقایق زندگی در کانادا

حقایق زندگی در کانادا تصویر روشن‌تر و دقیق‌تری از زندگی در کانادا به شما می‌دهد تا بتوانید مسیر زندگی، کار و تحصیل خود در کانادا را بهتر ترسیم کنید و غافلگیری شما در طول این مسیر کمتر خواهد بود. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

پیش از مهاجرت به کانادا

کانادا کشور بزرگی است و شرایط برای هر مهاجر متفاوت است. در نتیجه طبیعی است داستان‌های متفاوتی از مهاجران درباره شرایط کار و زندگی در کانادا بشنوید. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، بهترین کار این است که به طور فعال در شبکه‌های اجتماعی و گروه‌ها درباره شرایط کشور مقصد پرس و جو کنید.

در مسیر تحقیقات حتما با انسان‌های متفاوتی مواجه می‌شوید؛ افرادی که با اغراق در مشکلات تلاش می‌کنند شما را منصرف کنند، افرادی که با خوش بینی غیر واقعی شما را به مهاجرت با خوش خیالی تشویق می‌کنند و افرادی که تلاش می‌کنند مشکلاتی که خود با آن‌ها مواجه بودند، برای شما ایجاد نکنند و با ارائه اطلاعات واقعی به شما کمک می‌کنند تصمیم حساب شده و با برنامه‌ریزی بگیرید.

مهاجرت زمانی دشوارتر می‌شود که تصمیم داشته باشید خانواده‌اتان را نیز با خود همراه کنید. همراهی خانواده در کنار اثرات مثبت عاطفی و حتی مالی (در صورتی که همسر نیز در کانادا مشغول به کار شود)، شرایط را پیچیده‌تر خواهد کرد. زیرا هزینه‌های زندگی در کانادا به ویژه هزینه مسکن افزایش داشته و نیاز به برنامه‌ریزی مالی دقیق‌تری برای مهاجرت به کانادا به وجود آمده است.

حقایق زندگی در کانادا - ونکوور
ونکوور

حقایق زندگی در کانادا

زندگی در کانادا به عنوان یک مهاجر می‌تواند به شرطی که شما درست و به موقع آمادگی لازم را داشته باشید، بسیار خوب باشد. در زیر به برخی از حقایق زندگی در کانادا به عنوان یک مهاجر اشاره شده است:

  • زندگی در کانادا گران است: هزینه‌های زیادی در کانادا برای زندگی دارید، از جمله هزینه‌های مسکن، خوراک، سلامتی، انرژی، حمل و نقل و غیره.
  • کانادایی‌ها با مهاجران خوش‌رو هستند: در کانادا فرهنگی متنوعی وجود دارد و این به افرادی که از سراسر جهان به این کشور مهاجرت کرده‌اند، کمک می‌کند تا با احترام به همدیگر زندگی کنند.
  • آموزش در کانادا عالی است: سیستم آموزشی کانادا به عنوان یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی جهان شناخته می‌شود. بنابراین، اگر دانش‌آموز باشید یا می‌خواهید تحصیلات خود را ادامه دهید، کانادا یکی از بهترین گزینه‌هاست.
  • کانادا یکی از کشورهایی است که شما می‌توانید به سادگی کار پیدا کنید: کانادا یکی از کشورهایی است که با توجه به نیازهای اقتصادی خودش، به کارآمدان و متخصصان نیاز دارد و به همین دلیل مهاجران می‌توانند به راحتی کار پیدا کنند.
  • هوا در کانادا بسیار سرد است: به دلیل اینکه کانادا در نزدیکی قطب شمال قرار دارد، هوا در بیشتر شهرهای کانادا بسیار سرد است.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید توجه به این نکات را فراموش نکنید.

زندگی در کانادا - تورنتو - حقایق زندگی در کانادا
تورنتو

زندگی در کانادا

اگر تصمیم دارید در کانادا ماندگار شوید و دلبستگی‌های عاطفی در ایران دارید، باید فاصله زیاد ایران و کانادا را در نظر داشته باشید. اینکه نمی‌توانید در زمان کوتاهی نسبت به کشورهای اروپایی به ایران بروید و هزینه پروازها نیز بسیار بالاست که می‌تواند تعداد سفرهای شما را محدود کند.

همچنین اگر در ایران منبع درآمدی دارید که نیاز به نظارت و مدیریت شما دارد نیز این محدودیت سفر به ایران در نحوه انجام مسؤلیت‌های شما ممکن است تاثیرگذار باشد.

تایم کاری تمام‌وقت ۸ ساعت در روز و ۴۰ ساعت در هفته است و میانگین درآمد سالانه 63.181 دلار کانادا است.

حقایق زندگی در کانادا - اتاوا
اتاوا

فرهنگ مردم کانادا، همچون تابلویی نقاشی، از رنگ‌ها و نقوش فرهنگ‌های مختلف ملل دنیا، به‌ویژه بریتانیا، فرانسه و آمریکا، تشکیل شده است. این تنوع فرهنگی در تار و پود زندگی مردم کانادا، از فیلم‌ها و نوشته‌های نویسندگان تا آشپزی و ورزش، به‌ وضوح قابل مشاهده است.

در خیابان‌های شهر تورنتو، از رستوران‌های لوکس فرانسوی تا کافه‌های ایتالیایی و مغازه‌های پر از رنگ و لعاب هندی، گویی سفری به دور دنیا را تجربه می‌کنید. نمایش‌هایی که در منطقه ایتالیانشین کانادا برگزار می‌شوند، ریشه در فرهنگ ایتالیایی مردم این منطقه دارد و شور و نشاط ایتالیایی‌ها را به نمایش می‌گذارد.

کانادا به واسطه تنوع جمعیتی، از یک فرهنگ واحد برخوردار نیست. به دلیل مجاورت با آمریکا، فرهنگ کانادایی‌ها تا حد زیادی تحت تاثیر فرهنگ آمریکایی‌هاست، که در گویش و زبان آنها نیز مشهود است. ایالت کبک اما، از فرهنگ فرانسوی تاثیر گرفته است. این موضوع را می‌توان در محبوب‌ترین غذاهای کانادا نیز مشاهده کرد.

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها