ویزای تحصیلی کانادا

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا 

شما میتوانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام نموده، مجوز تحصیل خود را تمدید کنید، و در مورد کار در حین تحصیل یا پس از فارغ التحصیلی، اطلاعات کسب کنید. همچنین بعد از اتمام تحصیل در کانادا میتوانید با “مجوز کار پس از فارغ التحصیلی”، در کانادا کار کنید و درخواست PR را تحت یکی از این عناوین ارسال کنید: Canadian Experience Class، Federal Skilled Worker، Federal Skilled Trade Worker، یا Provincial Nominee Program – PNP از طریق Express Entry System. در کانادا، هر استان و هر منطقه، مسئول سیستم آموزش و پروش خود است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مدارس و سیستم آموزش و پرورش میتوانید به موارد زیر مراجعه کنید:
  • EduCanada: اطلاعاتی برای دانشجویان بینالمللی در مورد تحصیل در کانادا، با قابلیت جستجوی برنامه ی تحصیل، هزینه ها و غیره.
  • وزارتخانه ها و ادارات مسئول آموزش و پرورش: اطلاعات مربوط به سیستم آموزش و پرورش در هر استان و منطقه.

ویزای دانش آموزی کانادا

مدارسی که دانش آموزان تا پایه  دوازدهم در آنها تحصیل میکنند، مدارس ابتدایی و متوسطه نامیده میشوند. ابتدایی معمولا به پایه های یکم تا هشتم اشاره دارد و متوسطه معمولا به معنای پایه های نهم تا دوازدهم است.

شرایط ویزای دانش آموزی کانادا

همه  مدارس ابتدایی و متوسطه در کانادا میتوانند دانش آموزان بین المللی را ثبت نام کنند. در کانادا همه مدارس ابتدایی و متوسطه ( چه دولتی و چه خصوصی) میتوانند بعد از بررسی شرایط متقاضی، دانش آموزان بین المللی را ثبت نام کنند.
قوانین خاصی برای کودکان و افراد زیر 18 سال که در کانادا تحصیل میکنند وجود دارد. قوانین خاصی برای کودکان و افراد زیر 18 سال که در کانادا تحصیل میکنند وجود دارد. به طور کلی افراد زیر 18 سال در کانادا افراد نابالغ محسوب میشوند اما هر استان ممکن است سن رسیدن به بزرگسالی را در آن استان تعیین کند . به طور مثال در استان های نیوفانلند ، بریتیش کلمبیا و نوااسکوشیا سن رسیدن به بزرگسالی 19 سال در نظر گرفته شد در حالیکه در استانهای آلبرتا ، انتاریو و کبک سن رسیدن به بزرگسالی 18 سالگی عنوان شده است . والدینی که قصد دارند فرزند خود را برای ادامه تحصیل به کشور کانادا بفرستند میبایست ثابت کنند از پس هزینه های تحصیلی و زندگی فرزندشان در کانادا بر می آیند و مراتب مربوط به این امور را مهیا کرده اند. یکی دیگر از تمهیدات مهمی که والدین باید انجام بدهند معرفی کردن یک فرد به عنوان قیم دانش آموز در زمان تحصیل او در کاناداست. فرد قیم باید شهروند یا مقیم دایم کانادا باشد و بالای 18 سال باشد. قیم امور مربوط به تحصیل و زندگی دانش اموز را عهده دار است و در موارد اضصراری و یا مسایل مربوط به تحصیل دانش آموز، مدرسه با قیم در ارتباط هست. الزامی وجود ندارد که دانش آموز حتما با قیم زندگی کند. بهتر هست قیم از اقوام و یا دوستان مورد اعتماد شما باشد. مشخص کردن قیم از طریق فرم مربوطه که مورد تایید اداره مهاجرت هست انجام میشود و باید به امضای والدین و قیم و شهود برسد.

فیلم مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی

مزایای ویزای کار کانادا در مقایسه با ویزای تحصیلی کانادا