وکیل مهاجرت ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی و دانشجویی کانادا

شما میتوانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا برای ویزای تحصیلی کانادا اقدام نموده، مجوز تحصیل خود را تمدید کنید، و در مورد کار در حین تحصیل یا پس از فارغ التحصیلی، اطلاعات کسب کنید. همچنین بعد از اتمام تحصیل در کانادا میتوانید با “مجوز کار پس از فارغ التحصیلی”، در کانادا کار کنید و درخواست PR را تحت یکی از این عناوین ارسال کنید: Canadian Experience Class، Federal Skilled Worker، Federal Skilled Trade Worker، یا Provincial Nominee Program – PNP از طریق Express Entry System. در کانادا، هر استان و هر منطقه، مسئول سیستم آموزش و پروش خود است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مدارس و سیستم آموزش و پرورش میتوانید به موارد زیر مراجعه کنید:
 • EduCanada – اطلاعاتی برای دانشجویان بینالمللی در مورد تحصیل در کانادا، با قابلیت جستجوی برنامه ی تحصیل، هزینه ها و غیره.
 • وزارتخانه ها و ادارات مسئول آموزش و پرورش – اطلاعات مربوط به سیستم آموزش و پرورش در هر استان و منطقه.

مدارس ابتدایی و متوسطه

مدارسی که دانش آموزان تا پایه  دوازدهم در آنها تحصیل میکنند، مدارس ابتدایی و متوسطه نامیده میشوند. ابتدایی معمولا به پایه های یکم تا هشتم اشاره دارد و متوسطه معمولا به معنای پایه های نهم تا دوازدهم است.
همه  مدارس ابتدایی و متوسطه در کانادا میتوانند دانش آموزان بین المللی را ثبت نام کنند. در کانادا همه مدارس ابتدایی و متوسطه ( چه دولتی و چه خصوصی) میتوانند بعد از بررسی شرایط متقاضی، دانش آموزان بین المللی را ثبت نام کنند.
قوانین خاصی برای کودکان و افراد زیر 18 سال که در کانادا تحصیل میکنند وجود دارد. قوانین خاصی برای کودکان و افراد زیر 18 سال که در کانادا تحصیل میکنند وجود دارد. به طور کلی افراد زیر 18 سال در کانادا افراد نابالغ محسوب میشوند اما هر استان ممکن است سن رسیدن به بزرگسالی را در آن استان تعیین کند . به طور مثال در استان های نیوفانلند ، بریتیش کلمبیا و نوااسکوشیا سن رسیدن به بزرگسالی 19 سال در نظر گرفته شد در حالیکه در استانهای آلبرتا ، انتاریو و کبک سن رسیدن به بزرگسالی 18 سالگی عنوان شده است . والدینی که قصد دارند فرزند خود را برای ادامه تحصیل به کشور کانادا بفرستند میبایست ثابت کنند از پس هزینه های تحصیلی و زندگی فرزندشان در کانادا برمی آیند و مراتب مربوط به این امور را مهیا کرده اند. یکی دیگر از تمهیدات مهمی که والدین باید انجام بدهند معرفی کردن یک فرد به عنوان قیم دانش آموز در زمان تحصیل او در کاناداست. فرد قیم باید سیتیزن یا مقیم دایم کانادا باشد و بالای 18 سال باشد. قیم امور مربوط به تحصیل و زندگی دانش اموز را عهده دار است و در موارد اضصراری و یا مسایل مربوط به تحصیل دانش آموز، مدرسه با قیم در ارتباط هست . الزامی وجود ندارد که دانش آموز حتما با قیم زندگی کند. بهتر هست قیم از اقوام و یا دوستان مورد اعتماد شما باشد . مشخص کردن قیم از طریق فرم مربوطه که مورد تایید اداره مهاجرت هست انجام میشود و باید به امضای والدین و قیم و شهود برسد.

وکیل مهاجرت ویزای تحصیلی کانادا

مرکز آموزش پس از متوسطه مراکز آموزشی بعد از مقطع دبیرستان

مدارس پس از متوسطه عبارتند از: این مراکز عبارتند از:
 • کالج ها
 • دانشگاه ها
 • کالج های خصوصی آموزش شغلی
 • مدارس فنی و حرفه ای
هر مرکز آموزشی  پس از متوسطه، دارای مجموعه قوانین مختص خود در مورد نحوه ی ارسال درخواست پذیرش است (از جمله سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی مورد نیاز برای پذیرش). هر مرکز دارای مجموعه قوانین مختص خود در مورد نحوه ی ارسال درخواست پذیرش است (از جمله سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی مورد نیاز برای پذیرش). برای هر رشته شرایطی عنوان میشود و دانشجو باید این شرایط را احراز کند تا موفق به اخد پذیرش در رشته ی مربوطه بشود. این شرایط میتواند نمونه رایتینگ به انگلیسی، مصاحبه و یا نمره معدل در آخرین مقطع تحصیلی باشد. دانشجویان بین المللی هم میتوانند از مزایای کمک هزینه تحصیلی ( اسکالرشیپ) برخوردار شوند .شرایط برخورداری از این کمک هزینه ی تحصیلی را هر دانشگاه اعلام میکند. یکی از این شرایط به طور عمومی کسب معدل الف در طول دوران تحصیل میباشد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مدارس پس از متوسطه میتوانید به این موارد مراجعه کنید:
 • دانشگاه های کانادا – شامل مشخصات دانشگاه های کانادا و یک پایگاه داده بزرگ برنامه های مطالعاتی که به شما کمک میکند که برای تحصیل در دانشگاه برنامه ریزی کنید.
 • کالج ها و مؤسسات کانادا – مشخصات کالج ها و مؤسسات.
 • مرکز اطلاعات اعتبارنامه های بین المللی کانادا – اطلاعات مربوط به ارزیابی مدرک تحصیلی قبلی شما در برابر استانداردهای کانادا.
 • انجمن ملی کالج های آموزش شغلی – میتوانید اطلاعات مربوط به مدارسی که بازرگانی و حرفه ها را تدریس میکنند را در اینجا بیابید.

مدارس زبان

بسیاری از مدارس در کانادا، انگلیسی یا فرانسوی را به عنوان زبان ثانویه تدریس میکنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های خصوصی زبان، با زبان های کانادا ارتباط برقرار کنید.
تحصیل به زبان فرانسوی
راه های بسیار زیادی برای تحصیل به زبان فرانسوی در سرتاسر کانادا وجود دارد:
 • تحصیل به زبان فرانسوی در کانادا، اطلاعاتی را در مورد مدارس و مؤسساتی که دوره های به زبان فرانسوی را برگزار میکنند، ارائه میدهد.
 • انجمن دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا، دارای اطلاعاتی در مورد برنامه های دانشگاهی فرانسوی زبان، انگلیسی زبان، یا هر دو است.
استانها و مناطق، مدارسی را تأیید (یا “تعیین”) میکنند که میتوانند دانش آموزان بین المللی را ثبت نام کنند. این مدارس، با عنوان مؤسسات آموزش تعیین شده (DLI) نامیده میشوند. اگر شما به یک مجوز تحصیل نیاز داشته باشید، نامه ی پذیرش شما باید از سوی یک DLI صادر شده باشد. برای تحصیل در مقاطع بالاتر از دبیرستان مثل کالج یا دانشگاه ، مرکز آموزشی مورد نظر باید کد DLI داشته باشد . این کد را استانها و مناطق به مراکز آموزش عالی اعطا میکند که میتوانند تحت این کد دانشجویان بین المللی را ثبت نام کنند. شما در صورتی میتوانید اجازه تحصیل در کانادا را دریافت کنید که دانشگاه یا کالجی که در آن پذیرفته شده اید کد DLI را داشته باشد . این کد مورد تایید اداره مهاجرت کانادا میباشد.

وکیل مهاجرت ویزای تحصیلی کانادا

فرصتهای بورسیه تحصیلی برای غیرکانادایی ها

کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی یا پژوهشی خود انتخاب کنید و فرصتهای بورسیه تحصیلی موجود برای حمایت از ورود بهترین افراد به کانادا را اکتشاف کنید. پایگاه داده ما را بر اساس کشور مبدأ جستجو کنید تا بورسیه های تحصیلی یا فرصتهای کمک هزینه های تحصیلی فراهم شده توسط “امور جهانی کانادا” و سایر ادارات دولتی فدرال کانادا را بیابید:
 • دانشجویان و پژوهشگران پست دکتری: پاداشهای موجود برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل و پژوهش در کانادا.
 • دانشکده ها و پژوهشگران: پاداش هایی برای دانشکده برای انجام پژوهش در کانادا یا خارج از کشور.
 • مؤسسات آکادمیک: پاداش هایی برای دانشجویان شما برای تحصیل در کانادا.
برنامه های بورسیه تحصیلی موجود برای دانشجویان ایرانی عبارتند از:
 • [1] بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان غیر کانادایی و پژوهشگران پست دکتری برای تحصیل در کانادا:
برنامهمدیریت شده/تأمین بودجه شده توسط
کمک هزینه های پست دکتری بنتینگدولت کانادا
بورسیه های جهانی CIFAR مؤسسه ی پژوهش پیشرفته کانادا
کمک هزینه تحصیلی CIHIRمؤسسات پژوهش سلامت کانادا
Mitacs ElevateMitacs
برنامه دانشیار پژوهشیشورای ملی پژوهش کانادا
برنامه بورسیه های تحصیلی Sauvéبنیاد جوانان Jeanne Sauvé
بورسیه های دکتری ترودوبنیاد ترودو
کمک هزینه های پژوهشی ترودوبنیاد ترودو
بورسیه های تحصیلات تکمیلی Vanier کانادادولت کانادا
برنامه کمک هزینه های بازدید در آزمایشگاه ­های دولتی کاناداادارات و سازمان های دولتی مشارکت­ کننده
 • [2] بورسیه­ های تحصیلی برای اعضای هیئت علمی و پژوهشگران غیر کانادایی برای تحصیل در کانادا:
برنامهمدیریت شده/تأمین بودجه شده توسط
کرسی های تحقیقات عالی کانادا (CERC)کرسی های تحقیقات عالی کانادا
جایزه بهداشت جهانی Gairdner کانادابنیاد Gairdner
جایزه بهداشت جهانی Gairdner کانادابنیاد Gairdner
کرسی های تحقیقات کاناداکرسی های تحقیقات کانادا
کمک هزینه CIHRمؤسسات پژوهش سلامت کانادا
برنامه دانشیار پژوهشیشورای ملی پژوهش کانادا
تحت بورسیه های تحصیلی برای مؤسسات آکادمیک غیر کانادایی، هیچ چیزی برای دانشجویان ایرانی برای تسهیل همکاری با مؤسسات کانادایی پس از متوسطه، وجود ندارد.
 • [3] جوایز استانی و منطقه ای برای غیر کانادایی ها
برخی از استانها و مناطق، بورسیه های تحصیلی ای را به دانشجویان بینالمللی برای تحصیل یا انجام پژوهش در کانادا، ارائه میدهند. برای مشاهده اطلاعات مربوط به بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط استانها و مناطق، با وزارت آموزش و پرورش مربوط به آنها تماس بگیرید.
نکاتی در مورد بورسیه های تحصیلی ارائه شده توسط استانهای بریتیش کلمبیا و انتاریو:
 • بریتیش کلمبیا: بورسیه های تحصیلی و برنامه های ویژه (LearnLiveBC)
 • آنتاریو: برنامه بورسیه های تحصیلی تریلیوم انتاریو: دولت انتاریو، بودجه جوایز تریلیوم برای دانشجویان بین المللی PhD برای تحصیل در یک دانشگاه در انتاریو را تأمین میکند. این برنامه، در وبسایت تک تک دانشگاه های انتاریو شرح داده شده است.
برای مشاهده  اطلاعات بیشتر، به International scholarship opportunities for non-Canadians مراجعه کنید.

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP)

اگر شما از یک مؤسسه آموزشی تعیین شده (DLI) فارغ التحصیل شده باشید و بخواهید موقتا برای کار در کانادا بمانید، ممکن است واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) باشید. اینطور نیست که همه DLI ها، شما را واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ التحصیلی بکنند. فهرست DLI را بررسی کنید تا دریابید که کدام مدارس، برنامه ه ایی را ارائه میدهند که شما را واجد شرایط این مجوز میکنند. مجوز کار پس از فارغ التحصیلی، برای چه مدت معتبر است؟
مدت اعتبار PGWP شما، به طول دوره تحصیلی شما بستگی دارد:
 • دوره تحصیلی  کمتر از 8 ماهه:
  • شما واجد شرایط PGWP نیستید.
 • بیشتر از ۸ ماه ولی کمتر از ۲ سال:
  • مدت اعتبار PGWP شما ممکن است تا مدت اعتبار برنامه تحصیل شما برسد (به عنوان مثال، اگر شما یک برنامه 9 ماهه را به اتمام رسانده باشید، ممکن است یک مجوز کار 9 ماهه برای شما صادر شود) مدت اعتبار PGWP شما ممکن است به میزان مدت زمان دوره تحصیل شما باشد که از آن فارغ التحصیل شده اید. ( به عنوان مثال اگر شما در یک دوره تحصیلی به مدت 9 ماه شرکت کرده اید و فارغ التحصیل شده اید ، ممکن است مدت زمان اجازه کار یا همان PGWP شما به اندازه همان 9 ماه در نظر گرفته شود. این تصمیم را افسر اداره مهاجرت به هنگام بررسی تقاضای اجازه کار شما میگیرد.)
 • دو سال یا بیشتر:
  • ممکن است یک PGWP با اعتبار 3 سال صادر شود.
اگر شما بیش از یک برنامه را به اتمام رسانده باشید، ممکن است بتوانید یک PGWP را دریافت کنید که طول مدت آن، مجموع طول مدتهای هر کدام از برنامه ها باشد. برای این منظور، هر کدام از برنامه هایی که به اتمام رسانده اید، باید:
 • واجد شرایط PGWP باشند، و
 • دارای طول مدت حداقل 8 ماهه باشند.
اگر قبلا یک PGWP را پس از اتمام یکی از برنامه های تحصیلی قبلی دریافت کرده باشید، نمیتوانید یک PGWP جدید را دریافت کنید.
شما به راحتی می توانید با کلیک بر روی گزینه «فرم ارزیابی» در زیر، فرم ارزیابی ویزای کانادا را برای مشاوره اولیه در امور ویزا و مهاجرت به کشور کانادا تکمیل نموده تا مجرب ترین وکلای پایه یک دادگستری کانادا در این مجموعه از طریق شماره واتساپ، با شما تماس حاصل نمایند:
دکمه فرم ارزیابی ویزای تحصیلی کانادا
راهنمای سایت

به مجموعه وکالتی یزدانی خوش آمدید!

یک رمز عبور به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

اطلاعات شخصی شما برای پردازش سفارش شما استفاده می‌شود، و پشتیبانی از تجربه شما در این وبسایت، و برای اهداف دیگری که در سیاست حفظ حریم خصوصی توضیح داده شده است.

قبلاً حساب کاربری دارید؟

Close

Close

گروه