تعطیلات رسمی کانادا

107
تعطیلات رسمی و ملی کشور کانادا

تعطیلات رسمی کشور کانادا


تعطیلات ملی کشور کانادا

کشور کانادا از ایالت های مختلفی تشکیل میشه که هر کدوم از ایالت‌ها تعطیلات مختص خودشون رو دارند. یعنی ممکنه در یک استان تعطیل رسمی‌وجود داشته باشه که در استان دیگه اون روز تعطیل نباشه! بعضی از روزهای تعطیل هم در کانادا وجود داره که مربوط به تمام ایالت‌ها و تمام کشورکانادا میشه.

روز سال نو

از اون جا که تقویم مبنای کانادا، Gregorian هست، روز اول ژانویه، روز سال نو نامگذاری میشه و در سراسر کانادا این روز تعطیل هست. اگر روز سال نو در روزهای شنبه یا یکشنبه قرار بگیره، کانادا دوشنبه رو برای این روز تعطیل اعلام میکنه.

روز ویکتوریا

روز بزرگداشت ملکه بریتانیا یکی دیگه از معروف‌ترین تعطیلات رسمی‌ کشور کانادا، روز ویکتوریاست. با این حال این روز در تمامی‌ایالت‌ها به عنوان روز تعطیل به رسمیت شناخته نمیشه. نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک و نیوفاندلند این روز رو تعطیل در نظر نمی‌گیرند. این در حالیه که در شهر ویکتوریا، این روز یکی از تعطیلات رسمی‌مهم شناخته میشه.

روز کارگر

4 سپتامبر در کانادا به عنوان روزکارگر شناخته میشه که یک تعطیل رسمی‌ در سراسر کانادا به حساب میاد. مردم کانادا این روز رو به سفر و استراحت اختصاص میدن. اما قبلا این روز برای توجه بیشتر به کارگران، و اجازه انجام اقداماتی از سوی کارگران برای ایجاد شرایط بهترشون بود.

روز ملی کانادا

1 جولای 1867 بود که کانادا به یک کشور مستقل تبدیل شد. در اون زمان کانادا فقط استان های کبک، نواسکوشیا، انتاریو و نیوبرانزویک تشکیل میشد. Canada day در تمام کانادا تعطیل رسمیه و اگر مصادف با تعطیلات آخر هفته باشه به اول هفته بعد موکول میشه. همچنین اگر این روز توی شنبه و یکشنبه بیفته، کانادا روز دوشنبه رو به عنوان روز ملی کانادا در نظر میگیره.

تعطیلات ژانویه در کانادا

ژانویه در کانادا ماه تعطیلات است. در این ماه، مردم کانادا از تعطیلات کریسمس و سال نو استراحت می‌کنند و به فعالیت‌های تفریحی و فرهنگی می‌پردازند.

روز سال نو

روز دوم ژانویه

روز دوم ژانویه در کانادا نیز تعطیل رسمی است. این روز معمولاً به عنوان روز استراحت و تفریح مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از مردم در این روز به پیاده‌روی، اسکی، یا سایر فعالیت‌های زمستانی می‌پردازند. برخی دیگر نیز از این روز برای بازدید از دوستان و خانواده خود استفاده می‌کنند.

تعطیلات استانی

علاوه بر تعطیلات رسمی فدرال، برخی از استان‌ها و قلمروهای کانادا نیز تعطیلات استانی یا منطقه‌ای دارند که در ژانویه برگزار می‌شوند. به عنوان مثال، در استان کبک، روز دوم ژانویه تعطیل رسمی نیست، اما روز 24 ژانویه، روز سنت آنتوان، یک تعطیلی رسمی است. در استان انتاریو، روز 25 ژانویه، روز یادبود، یک تعطیلی رسمی است.

فعالیت‌های تفریحی در تعطیلات ژانویه

تعطیلات ژانویه فرصت مناسبی برای لذت بردن از فعالیت‌های تفریحی در کانادا است. در این ماه، بسیاری از جاذبه‌های گردشگری کانادا تخفیف‌هایی برای بازدیدکنندگان ارائه می‌دهند. همچنین، بسیاری از رویدادهای فرهنگی و ورزشی در این ماه برگزار می‌شود.

برخی از فعالیت‌های تفریحی محبوب در تعطیلات ژانویه در کانادا عبارتند از:

  • اسکی و اسنوبورد در کوه‌های کانادا
  • پیاده‌روی در جنگل‌های کانادا
  • ماهیگیری در دریاچه‌ها و رودخانه‌های کانادا
  • بازدید از جاذبه‌های گردشگری کانادا
  • شرکت در رویدادهای فرهنگی و ورزشی

نتیجه‌گیری

تعطیلات ژانویه در کانادا فرصتی عالی برای استراحت، تفریح، و لذت بردن از زیبایی‌های این کشور است.

آیا شما واجد الشرایط مهاجرت به کانادا هستید؟

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها