گرانترین و لاکچری ترین شهر‌های کانادا

55
گران‌ترین شهر‌های کانادا

گران‌ترین شهر‌های کانادا


نانایمو (بریتیش کلمبیا)

نانایمو گران‌ترین شهر کانادا، در جزیره ونکوور قرار دارد. این شهر با جمعیتی حدود ۹۰۰۰۰ نفر در ساحل شرقی جزیره واقع شده‌است. این شهر مکان خوبی برای زندگی است، اما قیمت خانه در آن به نسبت بقیه شهرهای کانادا کمی بالاست و در سال گذشته هم این افزایش قیمت ادامه داشته و یک افزایش ۲۳ درصدی را تجربه کرده‌است.
تعداد زیادی از ساکنان شهر در خرده فروشی‌ها، امور مالی و حسابداری و املاک کار مشغول به کار هستند. اما بزرگترین بخش فعال در این منطقه سیستم مراقبت‌های بهداشتی و درمانی است. متوسط ​​درآمد در نانایمو بیشتر از ویکتوریا یا ونکوور نیست. با این حال این شهر بیشترین رشد را در آمارهای مربوط به درآمد متوسط ​ خانواده داشته است.

ویکتوریا (بریتیش کلمبیا)

دومین شهر گران این لیست شهر ویکتوریا است. دلیل اصلی‌ترین دلیل گرانی ویکتوریا هزینه بالای خانه‌ها است. اما این قیمت‌های بالای ملک با برخی از پایین‌ترین مالیات‌ها قابل جبران است. حقوق‌ها در این منطقه نیز بیشتر به صورت رقابتی پرداخت می‌شود. این شهر مرکز استان است و فرصت‌های شغلی زیادی در ادارات دولتی برای افراد دارد. با این حال در حال حاضر جمعیت زیادی از مردم ویکتوریا نسبت در صنعت املاک و متسغلات مشغول به کار هستند.

ونکوور (بریتیش کلمبیا)

ونکوور بزرگترین شهر در استان بریتیش کلمبیا است. ونکوور ۲.۶ میلیون نفر ساکن دارد که آن را پس از تورنتو و مونترال سومین منطقه‌ی پرجمعیت در کانادا معرفی می‌کند.
ونکوور بازار خانه پررونقی دارد و میانگین قیمت یک خانه بیش از ۱.۳ میلیون دلار کانادا است. املاک با موقعیت مناسب خیلی سریع در ونکوور خریداری می‌شوند، به‌طوریکه میانگین روزهای خانه‌های موجود در بازار تنها ۱۵ روز است. هزینه‌‌های روزانه زندگی در ونکوور بالا است، اما این شهر متوسط درآمد ​​خوبی را از آن خود کرده‌است. وضعیت شغلی در ونکوور مناسب است و نرخ بیکاری پایینی دارد.

تورنتو (اونتاریو)

تورنتو در استان انتاریو قرار گرفته است. تورنتو بزرگترین منطقه شهری در کانادا است که ۶.۲ میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است. این شهر به دلیل داشتن فرصت‌های شغلی متنوع و زیاد همیشه در حال جذب مهاجران جدید است. در واقع تورنتو قطب اصلی برای انجام امور مالی و تجارت جهانی و داخلی کانادا است. این شهر حمایت خوبی از استارت‌آپ‌ها می‌کند.

کلگری ( آلبرتا)

کلگری بزرگترین شهر در استان آلبرتا است. این شهر حدود 1.3 میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده‌است. کلگری توسط The Economist دو بار به عنوان مناسب‌ترین شهر برای زندگی در آمریکای شمالی انتخاب شده است.
قیمت خانه در کلگری، در مقایسه با شهرهای دیگر گران کانادا تا کنون افزایش قیمت کمتری داشته است. متوسط ​​قیمت از ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲ تنها ۱.۸ درصد افزایش داشته است.

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

بروز رسانی 15 آذر 1402

Loading

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها