استان بریتیش کلمبیا؛ آنچه قبل از مهاجرت باید بدانید!

95
بریتیش کلمبیا

منبع: cicnews.com

بریتیش کلمبیا، سومین استان بزرگ کانادا و غربی‌ترین استان این کشور است و بیش از یک میلیون مهاجر در آن زندگی می‌کنند. این استان اغلب به عنوان یکی از زیباترین استان‌های کانادا شناخته می‌شود. ساکنان و توریستان می‌توانند در فصل‌های مختلف سال، در 40 پارک استانی و شش پارک ملی این استان به گشت و گذار بپردازند.

بریتیش کلمبیا همچنین به دلیل آب و هوای ملایم‌تر آن نیز شناخته شده است. زیرا این منطقه از کانادا چهار فصل مجزا را بدون دمای بسیار سرد که در اغلب استان‌ها و مناطق دیگر کانادا مشاهده می‌شود، دارد.

وضعیت مسکن

بریتیش کلمبیا یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مسکن این کشور را دارد. در بریتیش کلمبیا و هر استان دیگر کانادا قیمت مسکن و انواع املاک موجود به عواملی مانند محل سکونت مورد نظر و تعداد افراد خانواده بستگی دارد.

بر اساس آخرین گزارش اجاره ملی در Rentals.ca، در آگوست 2023، اعداد زیر نشان دهنده میانگین اجاره بها برای یک واحد مسکونی یک خوابه و دو خوابه در سه منطقه بزرگ کلانشهری یا CMA – Census Metropolitan Areas این استان، بر اساس جمعیت، یعنی ونکوور، ویکتوریا و کلونا است.

  • یک خوابه: ونکوور 3013 دلار، ویکتوریا 2054 دلار و کلونا 1947 دلار
  • دوخوابه: ونکوور 3918 دلار، ویکتوریا 2753 دلار و کلونا 2790 دلار

حمل و نقل

در سه شهر بزرگ این استان، ونکوور، ویکتوریا و کلونا، حداقل 73 درصد از ساکنان کمتر از 500 متر از نقطه دسترسی حمل و نقل عمومی زندگی می‌کنند. در ویکتوریا و ونکوور این تعداد حداقل 90 درصد و در کلونا 73.7 درصد است.

شرایط حمل ونقل عمومی در بریتیش کلمبیا بسته به شهر متفاوت است، اما بسیاری از شهرهای استان دارای گزینه‌های حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس، SkyTrain و  SeaBus هستند.

با این حال بسیاری از ساکنان بریتیش کلمبیا از ماشین ون یا کامیون به عنوان روش اصلی رفت و آمد خود استفاده می‌کنند. بنابراین مهم است که تازه واردان به بریتیش کلمبیا موارد زیر را در مورد رانندگی در این استان بدانند.

برای 90 روز اول به عنوان ساکن جدید این استان، تازه واردان بالای سن قانونی می‌توانند از گواهینامه رانندگی صادر شده در کشور خود در این استان استفاده کنند. در پایان این دوره 90 روزه، افراد تازه وارد باید گواهینامه رانندگی بریتیش کلمبیا را از دولت استانی دریافت کنند.

فرصت‌های شغلی در بریتیش کلمبیا

استخدام و فرصت‌های شغلی

وقتی صحبت از صنایع عمده در بریتیش کلمبیا می‌شود، این استان به دلیل بخش‌های اقتصادی متنوع خود که شامل عوامل کلیدی زیر در اقتصاد بریتیش کلمبیا می‌شود، شناخته شده است:

  • منابع طبیعی
  • فناوری و نوآوری
  • تولید فیلم و تلویزیون
  • گردشگری و مهمان‌نوازی
  • کشاورزی و تولید مواد غذایی
  • ساخت و ساز، املاک و مستغلات

در موضوع استخدام، شورای استخدام مهاجران بریتیش کلمبیا یک سازمان مستقر در بریتیش کلمبیا است که کارفرمایان را با استعداد‌های مهاجر مرتبط می‌کند و برنامه‌ها، منبع و ابزارهایی را برای حمایت از تازه واردان در جستجوی شغل ارائه می‌دهد.

حتما بخوانید: ورک پرمیت کانادا چیست و چه انواعی دارد؟ + نحوه تمدید

وضعیت سلامت و مراقبت‌های بهداشتی

بودجه بهداشت عمومی کانادا از طریق مدل مراقبت‌های بهداشتی همگانی تامین می‌شود. به عبارت دیگر مالیات‌های ساکنان برای پرداخت خدمات مراقبت‌های بهداشتی که کانادایی‌ها به صورت رایگان در بریتیش کلمبیا و سراسر کانادا از آن بهره مند می‌شوند، استفاده می‌شوند.

در این استان، ساکنان باید 2 ماه به اضافه ماه باقی مانده پس از دریافت اقامت در استان، برای دریافت خدمات مراقبت‌های بهداشتی عمومی از طریق طرح خدمات پزشکی استان (MSP) صبر کنند تا واجد شرایط دریافت آن شوند.

پس از واجد شرایط شدن برای دریافت خدمات مراقبت‌های بهداشتی عمومی، همه تازه واردان به برییش کلمبیا می‌توانند تا زمانی که کارت بهداشتی معتبری داشته باشند، به خدمات پزشکی تعیین شده دسترسی داشته باشند.

به طور کلی اعطای کارت سلامت به ساکنان بریتیش کلمبیا امکان دسترسی رایگان به برخی خدمات بهداشتی عمومی را به آن‌ها می‌دهد. با این حال برخی از درمان‌ها و داروها هستند که فرد باید هزینه آن را خود پرداخت کند و بیمه همگانی آن‌ها را پوشش نمی‌دهد. اینجاست که بیمه درمانی خصوصی برای ساکنان استان حیاتی می‌شود و می‌توانند از خدمات بیمه‌های خصوصی بهره‌مند شوند.

سطح آموزشی در استان بریتیش کلمبیا

سطح آموزشی

تحصیل کودکان در بریتیش کلمبیا از سن 6 سالگی تا زمانی که از دبیرستان فارغ التحصیل شوند، اجباری و رایگان است و آن‌ها باید در سیستم آموزشی استان باشند. بریتیش کلمبیا به سیستم آموزشی عمومی برجسته خود افتخار می‌کند و دانش آموزان مقطع دبیرستان به طور مداوم رتبه‌های برتر را در سراسر جهان در ارزیابی‌ها کسب می‌کنند.

علاوه بر سیستم عمومی، این استان تعدادی مدارس مستقل نیز دارد که برنامه‌های روزانه و شبانه روزی را ارائه می‌دهند. والدین برای ثبت نام و تحصیل فرزندان خود در آموزشگاه‌های خصوصی باید شهریه بپردازند.

برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی بریتیش کلمبیا بیش از 275 موسسه آموزشی تعیین شده یا (DLIs) وجود دارد. توجه به این نکته مهم است که فقط aDLI در بریتیش کلمبیا می‌تواند دانشجویان بین المللی را بپذیرد و پس از اتمام برنامه‌های واجد شرایط، مجوز کار فارغ التحصیلی یا PGWP را ارائه دهد.

دریافت PGWP پس از تکمیل برنامه‌های خاص ( و نه همه ) از بسیاری از DLIها در این استان امکان پذیر است.

مجوز کار پس از فارغ التحصیلی، پس از تکمیل یک سال تجربه کاری در کانادا، به دارنده این امکان را می‌دهد که بتواند از این طریق اقامت دائم کانادا را دریافت کند و به راحتی مشغول کار در کانادا شود. داشتن اقامت دائم شرایط زندگی و کار را برای دارندگان بسیار بهبود می‌دهد و این موضوع بسیار مورد توجه مهاجران قرار دارد.

مالیات

مالیات بر فروش در بریتیش کلمبیا شامل، مالیات بر فروش استانی یاPST و مالیات بر کالاها و خدمات فدرال یاGST می‌شود. در حال حاضر پی.اس.تی 7 درصد و جی.اس.تی 5 درصد است. مالیات بر درآمد این استان بسته به گروه‌های مالیاتی، بین 20 تا 53 درصد متغیر است و با افزایش درآمد و براکت مالیاتی مربوطه، نرخ مالیات نهایی افزایش می‌یابد.

مهاجران در بریتیش کلمبیا

خدمات ارائه‌شده به مهاجران در بریتیش کلمبیا

خدماتی که در بریتیش کلمبیا به مهاجران داده می‌شود، همان طور که در تمام نقاط کانادا انجام می‌شود، شامل همه چیز از کمک به یافتن شغل، آموزش زبان و مهد کودک گرفته تا رویدادهای اجتماعی و فرهنگی، کمک حقوقی و غیره می‌شود. در بریتیش کلمبیا خدمات اسکان تحت برنامه خدمات و ادغام بریتیش کلمبیا یا BCSIS مدیریت می‌شود.

واجد شرایط بودن برای دریافت خدمات تازه واردان تا حد زیادی به ارائه دهنده خدمات بستگی دارد. بسته به محل سکونت و وضعیت قانونی شما در کانادا ممکن است واجد شرایط برخی خدمات باشید و برخی دیگر را نباشید.

نظر نهایی

بریتیش کلمبیا یکی از استان‌های غربی کانادا است که به دلیل مناظر طبیعی خیره‌کننده، آب و هوای معتدل و فرصت‌های شغلی فراوان، از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرتی در کانادا محسوب می‌شود. مهاجرت به بریتیش کلمبیا یک فرآیند پیچیده است که نیاز به برنامه‌ریزی و تحقیق دقیق دارد. متقاضیان باید قبل از اقدام به مهاجرت، اطلاعات کافی در مورد شرایط و مراحل مهاجرت به این استان کسب کنند.

حتما بخوانید: استارت آپ ویزا کانادا

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها