سه راه دریافت مجوز کار کانادا برای متخصصان IT

37
سه راه دریافت مجوز کار کانادا برای متخصصان IT

منبع: cicnews.com

کانادا به عنوان یکی از قطب‌های فناوری اطلاعات جهان، همواره به دنبال جذب متخصصان آی تی از سراسر جهان است. این کشور با داشتن بازار کار پررونق و فرصت‌های شغلی فراوان، شرایط مناسبی را برای مهاجرت متخصصان IT فراهم کرده است. میانگین درآمد متخصصان آی تی در کانادا بسته به نوع شغل، تجربه و تخصص، متفاوت است. به طور کلی، میانگین درآمد سالانه آن‌ها در کانادا حدود 77 هزار دلار کانادا است. در ادامه مقاله 3 راه دریافت مجوز کار کانادا برای متخصصان IT را معرفی می‌کنیم.

سه راه دریافت مجوز کار کانادا برای متخصصان IT

اهمیت داشتن فناوری قوی و ارتباط آن با اقتصاد و توسعه کانادا را نمی‌توان نادیده گرفت. بخش فناوری در این کشور برای تقویت توانایی کانادا در نوآوری، پیگیری رشد در آینده و توسعه به عنوان یک کشور، حیاتی است. به همین دلیل برای جذب استعدادهای فناوری تقاضای قابل توجهی در سراسر کانادا وجود دارد.

این تقاضا از بسیاری جهات مشهود است. هیچ کدام واضح‌تر از معرفی قرعه کشی‌های مبتنی بر دسته‌بندی، تحت سیستم اکسپرس انتری برای نیروی کار ماهر و افراد با تجربه کاری در حرفه‌های STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات ) نیست. برای کمک به برطرف کردن نیاز سراسری به متخصصان فناوری، روش‌های زیادی برای دریافت مجوز کار وجود دارد. سه نمونه از این روش‌های دریافت مجوز کار عبارت‌اند از : جریان استعدادهای جهانی یا GTS، انتقال بین شرکتی و CUSMA ( Canada-United States – Mexico agreement ) . در ادامه این سه راه دریافت مجوز کار کانادا برای متخصصان IT را بررسی می‌کنیم.

جریان جهانی استعدادها (GTS)

جریان جهانی استعدادها (GTS)

جریان استعداد‌های جهانی یک مسیر مهاجرتی تعیین شده برای کمک به کارفرمایان کانادایی برای استخدام استعدادهای فنی خارجی است. از طریق GTS کارفرمایان خاصی – چه آنهایی که به جریان معرفی شده‌اند و چه آنهایی که برای نقش‌های خاص استخدام می‌شوند– می‌توانند سریعا استخدام متخصصان ماهر خارجی را پیگیری کنند که می‌تواند به رشد شرکت آنها کمک کند؛ به گونه‌ای که به متقاضیان موفق اجازه می‌دهد تا حدود دو هفته پس از تاریخی که درخواست خود را ارسال می‌کنند، شروع به کار کنند.

این موضوع از طریق پردازش سریع درخواست‌های مجوز کار و ویزای اقامت موقت TRV از طریق GTS انجام می‌شود.

با توجه به نیاز روزافزون به استعدادهای صنعت فناوری در سراسر کانادا، این برنامه می‌تواند به ویژه برای اتباع خارجی که به بخش فناوری اطلاعات کانادا مراجعه می‌کنند، مفید باشد. بسیاری از مشاغل فنی واجد شرایط تحت GTS شامل مشاغلی مانند مهندسان، طراحان نرم افزار، برنامه نویسان کامپیوتر، تحلیل گران سیستم اطلاعات و مديران سیستم‌های کامپیوتری/اطلاعاتی هستند.

کارفرمایان واجد شرایط GTS که به دنبال استخدام متخصصان فناوری اطلاعات هستند، ممکن است واجد شرایط ارزیابی تاثیر بازار کار LMIA باشند. هدف از ارائه تاییدیه استخدام، این است که تائید کند استخدام یک شهروند خارجی توسط یک شرکت کانادایی تاثیر منفی بر بازار کار این کشور نخواهد داشت.

CUSMA Professionals

CUSMA Professionals

بر اساس این برنامه برخی از اتباع آمریکا و مکزیک می‌توانند بدون نیاز به تاییدیه استخدام، مجوز کار کانادا را دریافت کنند و به اتباع خارجی واجد شرایط این کشورها اجازه می‌دهد تا در کانادا ( در زمینه فناوری اطلاعات ) سريع‌تر مشغول کار شوند.

متقاضیان در حدود 60 حرفه از طریق توافق نامه آمریکای شمالی، واجد شرایط مجوز کار حرفه‌ی CUSMA هستند.

بسیاری از مشاغل واجد شرایط برای این مجوز خاص تحت CUSMA در بخش فناوری اطلاعات قرار دارند. به عنوان مثال می‌توان به تحلیلگران سیستم‌های کامپیوتری، طراحان گرافیک و نویسندگان نشریات فنی و مهندسی کامپیوتر اشاره کرد.

نقل و انتقالات درون شرکتی (ICT)

نقل و انتقالات درون شرکتی (ICT)

نقل و انتقالات درون شرکتی (ICT) در واقع اتباع خارجی هستند که می‌توانند مجوز کار کانادا را بدون LMIA دریافت کنند. این امر در صورتی امکان پذیر است که تبعه خارجی حداقل به مدت یک سال در شرکتی در خارج از کشور مشغول به کار بوده باشد و به قصد کار برای شعبه سازمان خود در کانادا به این کشور بیاید.

در میان سه دسته‌ای که طبق آنها یک تبعه خارجی می‌تواند واجد شرایط مجوز کار (ICT) باشد، یکی به طور خاص برای افرادی تعیین شده است که دانش تخصصی و اختصاصی شرکت با محصولات آن را دارند. این دسته‌ای است که معمولا به متخصصان فناوری اطلاعات اجازه می‌دهد تا برای مجوز کار (ICT) واجد شرایط باشند.

نظر نهایی

کانادا کشوری مناسب برای مهاجرت متخصصان آی تی است. این کشور با توجه به نیاز شدید خود به نیروی کار ماهر در این زمینه، شرایط مناسبی را برای مهاجرت متخصصان آی تی فراهم کرده است. مهاجرت متخصصان آی تی به کانادا مزایای متعددی مانند درآمد بالا، بهبود کیفیت زندگی و فرصت‌های شغلی گسترده دارد.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها