هزینه‌های استادی پرمیت کانادا در سال 2024

53
هزینه‌های استادی پرمیت کانادا در سال 2024

منبع: cicnews.com

هزینه‌های استادی پرمیت کانادا در سال 2024 اعلام شده است. در این مقاله قصد داریم درباره جزییات تغییرات و مقایسه آن با سایر مقاصد تحصیلی محبوب در جهان صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

هزینه‌های استادی پرمیت کانادا در سال 2024

از اول ژانویه 2024، اداره مهاجرت کانادا شرایط هزینه زندگی برای متقاضیان ویزای تحصیلی را تغییر خواهد داد. این موضوع، به روزرسانی قابل توجهی را از اوایل دهه 2000 نشان می‌دهد که در آن سال برای هر متقاضی، 1000 دلار تعیین شد. شرط جدید هزینه زندگی 20635 دلار خواهد بود که علاوه بر هزینه‌های سال اول شهریه و سفر به کانادا است.

اداره مهاجرت اذعان می‌کند که مقدار نیاز مالی قبلی منسوخ شده است و دیگر نشان‌دهنده هزینه واقعی زندگی در کانادا برای دانشجویان نیست. این افزایش میزان هزینه‌ها، برای کمک به جلوگیری از آسیب‌پذیری و استثمار دانشجویان در نظر گرفته شده است. با توجه به چالش‌هایی که ممکن است این تعدیل ایجاد کند، اداره مهاجرت قصد دارد آزمایش‌های هدفمند را برای کمک به دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در کانادا اجرا کند.

در اقدامی برای اطمینان از شرایط مناسب اقتصادی متقاضیان ویزای تحصیلی، اداره مهاجرت در نظر دارد هر سال نیاز به هزینه زندگی را به گونه‌ای تنظیم کند که با اداره آمار کانادا، Statistics Canada’s low-income-cut off (LICO)، همگام شود. LICO حداقل درآمد ضروری مورد نیاز در کانادا را نشان می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که افراد نیازی به مصرف بخش بالاتر از متوسط درآمد خود برای نیازهای اولیه ندارند.

برای دانشجویان بین المللی این بدان معنی است که الزامات مالی با هزینه‌های زندگی در کانادا مرتبط است و با تغییرات سالانه LICO سازگار است. این تعدیل‌ها تضمین می‌کند که الزامات هزینه زندگی به طور دقیق واقعیت اقتصادی در کانادا را منعکس کند.

مقایسه هزینه تحصیل در کانادا با سایر کشورها

هزینه تحصیل در کانادا در مقایسه با سایر مقاصد تحصیلی جهانی

در حالی که نیاز به هزینه زندگی برای دانشجویان بین المللی در کانادا از اول ژانویه 2024 افزایش خواهد یافت، این مقدار با هزینه‌های سایر مقاصد تحصیلی محبوب مانند نیوزلند یا استرالیا مطابقت دارد. این تعدیل کانادا را به صورت رقابتی در بازار آموزش جهانی قرار می‌دهد. اگرچه مهم است بدانیم که این نیاز در مقایسه با برخی کشورها بالاتر خواهد بود.

بودجه مورد نیاز برای هزینه‌های زندگی برای تحصیل در استرالیا معادل 21826 دلار (سی.دی.ان) و 20340 دلار(سی.دی.ان) برای تحصیل در نیوزلند است. هزینه‌های زندگی مشابه هزینه تحصیل در انگلستان است و از 15680 دلار تا 20447 دلار (سی.دی.ان) متغیر است.

در مقایسه با آمریکا، این کشور از دانشجویان بین المللی می‌خواهد حداقل سالانه 10000 دلار آمریکا تمکن مالی را ثابت کنند؛ در حالی که برخی از کشورها مانند فرانسه، آلمان و دانمارک شرایط کمتری برای هزینه زندگی دارند و دانمارک تنها به حدود1175 دلار (سی.دی.ان) برای هزینه‌های زندگی نیاز دارد.

با وجود این تفاوت‌ها کانادا به طور مداوم به عنوان مقصد برتر برای دانشجویان بین المللی رتبه بندی می‌شود. مطالعه آینده‌های نوظهور که توسط IDP Education در مارس 2023 انجام شد، نشان می‌دهد که کانادا بهترین مقصد انتخابی برای دانشجویان بین المللی است. بیش از 25 درصد از پاسخ دهندگان به نظر سنجی کانادا را به عنوان بهترین انتخاب خود برای مطالعه بین المللی از بین 4 کشور مقصد اصلی، کانادا، آمریکا، استرالیا و بریتانیا انتخاب کردند.

کانادا به دلایل مختلف از جمله شهرت سیستم آموزشی آن که در سطح جهانی است، به عنوان یک مقصد تحصیلی برتر شناخته می‌شود. دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا به طور مداوم در بین بهترین‌ها در سطح جهانی قرار می‌گیرند و طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها و مدارک تحصیلی را ارائه می‌دهند.

دانشگاه‌های کانادا و دولت کانادا نیز طیف وسیعی از بورسیه‌ها و کمک‌های مالی را برای دانشجویان بین المللی را ارائه می‌دهند که می‌تواند بر اساس شایستگی تحصیلی، نیاز مالی یا معیارهای خاص مرتبط با رشته تحصیلی دانشجو باشد.

کار پس از فارغ‌التحصیلی برای دانشجویان بین المللی در کانادا

فرصت‌های شغلی و مزایای کار پس از فارغ‌التحصیلی برای دانشجویان بین المللی در کانادا

دانشجو بین المللی در کانادا اجازه دارند در طول تحصیل خود به صورت پاره وقت کار کنند و به آن‌ها امکان کسب تجربه کاری و تکمیل درآمد را می‌دهد. دولت به دانشجویان اجازه می‌دهد تا 20 ساعت در هفته در طول ترم تحصیلی و تمام وقت در زمان استراحت برنامه ریزی شده کار کنند.

یک مزیت قابل توجه برای دانشجویان بین المللی در کانادا، فرصت کار پس از فارع التحصیلی است. این کشور مجوزهای کاری مختلفی مانند مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) ارائه می‌دهد که به دانشجویان این امکان را می‌دهد تا پس از اتمام تحصیلات خود تجربه کاری ارزشمندی کسب کنند. این مجوز بسته به طول دوره تحصیلی بین 8 ماه تا 3 سال معتبر است. این تجربه کاری زمانی مهم است که دارندگان آن می‌توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

مطالعه IDP Education نشان داد که 63 درصد از دانشجویان در سراسر جهان می‌گویند که کار پس از تحصیل عامل اصلی یا تاثیرگذار در انتخاب محل تحصیل است و 72 درصد گفتند که پس از فارغ التحصیلی برای مجوز کار اقدام می‌کنند.

افزایش تعداد دانشجویان بین المللی در کانادا

افزایش تعداد دانشجویان بین المللی کانادا در سال 2024

در حالی که نیاز به هزینه زندگی با هزینه‌های سایر مقاصد تحصیلی مطابقت دارد، کانادا همچنان به عنوان یک انتخاب برتر ارائه آموزش در سطح جهانی، برنامه‌های متنوع و فرصت‌های کمک مالی فراوان برجسته است. در واقع کانادا در موقعیتی قرار دارد که به رکوردشکنی و جذب دانشجویان در سراسر جهان ادامه دهد.

یک سند سیاست داخلی اداره مهاجرت کانادا پیش بینی کرده است که تعداد دانشجویان بین المللی در سال 2023 به 949000نفر و در سال 2024 به بیش از یک میلیون نفر برسد. پیش بینی می‌شود که این تعداد در سال 2025 به 1.1 میلیون نفر در سال 2026 به 1.28 میلیون نفر و در سال 2027 به 1.4 میلیون نفر افزایش یابد.

پیش‌بینی‌های بیشتر از اقدامات اداره مهاجرت نشان می‌دهد که صدور مجوز‌های تحصیلی برای سال 2023 افزایش قابل توجهی داشته است که از رکوردهای ثبت شده قبلی در سال 2022 فراتر رفته است. اداره مهاجرت با رکورد شکنی به 600000 مجوز تا پایان سال 2023 رسیده است. داده‌های این اداره نشان می‌دهد که ثبت نام دانشجوین بین المللی و صدور مجوز تحصیل در کانادا کند نمی‌شود و پیش بینی می‌شود که این الگو‌ها پس از سال 2023 ادامه داشته باشند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها