کریسمس در کانادا | گروه وکالتی بین المللی یزدانی

34
کریسمس در کانادا

منبع: cicnews.com

پایان سال، زمان جشن برای همه مردم است. پر از برنامه‌ریزی برای سال جدید پیش رو. یکی از محبوب‌ترین تعطیلات رسمی کانادا در روزهای پایانی سال یعنی کریسمس برگزار می‌شود. به طور سنتی جشن تولد عیسی مسیح، در حالی که یک تعطیلات مسیحی است، در کانادا به دلیل چند فرهنگی بودن این کشور، رنگ سکولارتری به خود می‌گیرد.

کریسمس در کانادا

کریسمس در کانادا نشانه‌های زیادی دارد. یکی از این نشانه‌های ثابت، آب و هوا است. زمان کریسمس در کانادا تمام ویژگی‌های زمستانی را دارد که اغلب با برف تند، بادهای سرد و نیاز به لباس گرم همراه است. این موضوع سایر فعالیت‌های زمستانی مانند ساختن آدم برفی و برف بازی و … را به همراه دارد.

با این حال چیزی که واقعا کریسمس را از بقیه موارد در زمستان متمایز می‌کند، فعالیت‌های سنتی‌تر آن است که شامل برپایی و تزئین درخت کریسمس، تزئین خانه با چراغ‌ها به ویژه قرمز و سبز، پخت کلوچه‌ها، پخش سرودهای کریسمس و البته تبادل هدایا و تبریک سال نو است.

همچنین برخی از آداب و رسوم خاص در کانادا در زمان تعطیلات عمومی وجود دارد، برای مثال در استان‌های نیوبرانزویک و کبک – دو استان با فرهنگ قوی فرانسوی-کانادایی – ساکنان اغلب با یک وعده غذایی به نام Revillion جشن کریسمس را برگزار می‌کنند. این غذاها اغلب شامل غذاهای سنتی فرانسوی مانند تورتیه و راگو د پته است.

در استان‌هایی مانند نیوفاندلند و لابرادور – به ویژه در جوامع خارج از شهر – افراد ممکن است سنت کریسمس را به نام Mummering انجام دهند. این عمل با “تریک ار تریت” در هالووین قابل مقایسه است و شامل دوستان و همسایگانی می‌شود که با لباس‌هایی خاص به دیدار عزیزانشان می‌روند. البته این عمل دیگر مانند گذشته محبوب نیست، اما هنوز هم می‌توان آن را در برخی از جوامع چه در روز کریسمس و چه بین روزهای کریسمس و سال جدید مشاهده کرد.

بسیاری از جشن‌های کریسمس در کانادا شبیه به جشن‌های سایر فرهنگ‌ها (عمدتا اروپایی ) به دلیل آرایش چند فرهنگی این کشور است. به دلایل مشابه اغلب برای کانادایی‌ها معمول است که برای یکدیگر تعطیلات مبارک را بر خلاف کریسمس مبارک، آرزو کنند. روز کریسمس 25 دسامبر است و بزرگ‌ترین جشن‌های کریسمس اغلب در شهرهای بزرگ کانادا به طور خاص برگزار می‌شود: تورنتو، ونکوور و مونترال. در ادامه درباره چگونه برگزارشدن کریسمس در این شهرها صحبت می‌کنیم.

جشن کریسمس در تورنتو

جشن کریسمس در تورنتو

جشن Cavalcade of lights تورنتو یک سنت سالانه است که از اوایل نوامبر شروع می‌شود و تا 7 ژانویه ادامه می‌یابد. این رویداد از جشنواره‌های بین المللی انقلاب زمستانی چراغ‌ها و فانوس‌ها الهام گرفته شده است و منطقه اطراف تالار شهر تورنتو و ناتان را متحول می‌کند. همچنین میدان فیلیپس به یک نمایش نوری تبدیل می‌شود. بازدیدکنندگان می‌توانند در ماه‌های زمستان، اسکیت بازی کنند.

دهکده زمستانی

دهکده زمستانی که یادآور بازارهای قدیمی اروپا است، راه سرگرم‌کننده و منحصر به فردی را برای تورنتویی‌ها، برای خرید زمستان خود ارائه می‌دهد. صدها فروشنده مختلف در این دهکده فعال هستند. به علاوه موسیقی زنده، سرودخوانی، آب نبات، نمایش‌های نور و موارد دیگر. این رویداد قرار است تا 7 ژانویه ادامه داشته باشد.

کریسمس در ونکوور

جشن کریسمس در ونکوور

یکی از منحصر به فردترین جشن‌های کریسمس در ونکوور رویداد CANYON Lights است. این پل که خود یک جاذبه توریستی است، در این زمان از سال با چراغ‌های جشن، نمایش‌های نور و تزئینات پیچیده، تم کریسمس به خود می‌گیرد. این رویداد حاصل منظره‌ای جذاب از شمال ونکوور است که شرکت کنندگان می‌توانند از دیدنی‌های شهر و دره، علاوه بر موسیقی زنده و کارگاه‌های صنایع دستی برای کودکان لذت ببرند. این رویداد تا 21 ژانویه 2024 ادامه خواهد داشت.

کریسمس در مونترال

جشن کریسمس در مونترال

بازار بزرگ کریسمس یکی از چندین بازار تعطیلات در بزرگ‌ترین شهر کبک است و تعدادی جاذبه از جمله موسیقی زنده، غذا و بیش از 61 غرفه‌دار و فروشنده در آن حضور دارند. در این بازار که در Quartier des spectacles در خیابان سنت کاترین قرار دارد، برنامه‌های موسیقی و تئاتر اجرا می‌شود و تعدادی صنعت‌گر محلی کالاهای خود را می‌فروشند. این رویداد در حال حاضر برگزار می‌شود و تا 31 دسامبر ادامه دارد.

نظر نهایی

کریسمس یکی از مهم‌ترین تعطیلات مذهبی و فرهنگی در کانادا است. این عید مسیحی به عنوان روز تولد عیسی مسیح جشن گرفته می‌شود. کریسمس در کانادا معمولاً از 25 دسامبر شروع می‌شود و تا 7 ژانویه ادامه دارد. کریسمس در مناطق مختلف کانادا با توجه به فرهنگ و آداب و رسوم آن مناطق متفاوت برگزار می‌شود. به عنوان مثال، در مناطقی مانند کبک، که جمعیت زیادی از کاتولیک‌ها هستند، کریسمس با شکوه بیشتری برگزار می‌شود. در این مناطق، مردم معمولاً در شب کریسمس به کلیسا می‌روند و مراسم ویژه کریسمس را درآن‌جا را برگزار می‌کنند.

حتما بخوانید: مهاجرت به کانادا

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها