ویزای P-1B آمریکا؛ مختص اعضای گروه هنری بین‌المللی

2
ویزای P-1B آمریکا؛ مختص اعضای گروه هنری بین‌المللی

اگر به طور موقت به آمريكا سفر مي‌كنيد و قصد شرکت در یک رویداد و یا اجرای برنامه‌اي را در  گروه هنري به مدت محدود داريد، ويزاي P-1B آمریکا به شما تعلق مي‌گيرد. این گروه هنری حداقل باید به مدت یکسال تشکیل و تاسیس شده و در زمینه کاری خود ممتاز باشد و همچنين در سطح جهان شناخته شده باشند.

شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای P-1B آمریکا

 • حداقل 75 درصد از اعضای گروه شما باید حداقل به مدت یک سال با گروه رابطه قوی و مستمر داشته باشند.
 • گروه سرگرمی شما باید در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده باشد و نشان موفقيت در سطح بسيار بالا در زمينه‌اي داشته باشد كه نشان‌دهنده درجه‌ای از مهارت و شناخت بسیار بالاتر از حد معمول است، تا حدی که چنین دستاوردی در چندتا كشور مشهور، پیشرو یا شناخته شده باشد. شهرت گروه، نه دستاوردهای فردی اعضای آن یا تحسین یک محصول خاص، ضروری است.

توجه: مجریان انفرادی که به عنوان بخشی از یک گروه به اجرا نمي‌پردازند، واجد شرایط اخذ اين ویزا نیستند.

مقررات ویژه برای گروه‌های هنری خاص

هنرمندان غيرشهروندي سیرک و پرسنل ضروری سیرک از شرط یکساله و الزامات بین المللی به رسمیت شناخته شده معاف‌اند. افراد غیرشهروند باید برای پیوستن به یک سیرک شناخته شده در سطح کشور دور هم جمع شوند.

برخی از گروه‌های هنري شناخته شده در سطح ملی در صورتی که بتوانند ثابت کنند در سطح ملی در رشته خود برای مدت طولانی با توجه به شرایط خاص معروف شده‌اند، ممکن است از الزامات شناخته شده بین‌المللي‌شان چشم‌پوشي شود.

فرآیند درخواست فرم I-129

کارفرمای آمريكايي شما، سازمان حامی آمريكا ، نماینده آمريكا ، یا کارفرمای خارجی شما باید از طریق یک آمريكايي موارد زیر را ارائه دهند:

 • فرم درخواست I-129، برای کارگران غیرمهاجر همراه با هزینه مناسب و اسناد پشتیبانی.

لطفاً توجه داشته باشید که اگر درخواست‌کننده به عنوان نماینده چندین کارفرما درخواست می‌دهد، باید ثابت کند که به طور مقتضی مجاز است به عنوان نماینده برای همه کارفرمایان شما عمل کند.

 • مشاوره از یک تشکل کارگری مناسب در مورد ماهیت کاری که باید انجام شود یا بیانیه‌ای که ثابت کند این گروه برای مدت حداقل یک سال تاسیس شده و به طور منظم فعالیت می‌کند (در صورت عدم وجود تشکل کارگری مناسب، فرم درخواست لغو خواهد شد.)

مدارک مورد نياز برای ویزای P-1B آمریکا

مدارک مورد نياز برای ویزای P-1B آمریکا

فرم I-129 باید شامل مدارک زیر باشد:

 • مشاوره کتبی از یک سازمان کارگری مناسب
 • برنامه سفر همراه با تاریخ و مکان اجراها
 • رونوشتی از قرارداد بین خواهان و ذینفع یا خلاصه شرایط قرارداد شفاهی که ذینفع طبق آن استخدام خواهد شد.
 • شواهدی که نشان می‌دهد گروه شما حداقل برای یک سال تاسیس شده و فعاليت‌هاي هنري‌اش را به طور منظم اجرا مي‌كند.
 • بیانیه فهرست هر یک از اعضای گروه و تاریخ های دقیقی که هر یک از اعضا به طور منظم توسط گروه به کار گرفته شده است.
 • شواهدی که نشان می‌دهد گروه شما در سطح بین‌المللی به عنوان گروه برنده طي یک دوره زمانی پایدار و قابل توجه، معروف شده است، یا شواهدی از حداقل سه مورد از موارد زیر:
 • گروه شما به‌عنوان یک گروه سرگرمی بازیگر یا پیشرو در تولید رویدادهایی که شهرت برجسته‌ای دارند و با بررسی‌های انتقادی، تبلیغات، انتشارات تبلیغاتی، نشریات، قراردادها یا تأییدیه‌ه معروف شده‌ است،‌ همكاري خواهد كرد.
 • گروه شما به دلیل دستاوردهای برجسته در زمینه خود به رسمیت شناخته شده و تحسین بین المللی را از آن خود كرده است. يعني طوري که بتوان با بررسی در روزنامه‌های بزرگ، مجلات تجاری، مجلات یا سایر مطالب منتشر شده، به نام گروه شما رسيد.
 • گروه شما به‌عنوان یک گروه پیشرو یا ستاره‌دار برای سازمان‌ها و مؤسساتی مشهور و چند ستاره خدماتی را انجام داده و خواهد داد، يعني طوري كه با يك سرچ كوتاه در مجلات و نشريه‌هاي معروف بتوان به نام شما رسيد.
 • گروه شما دارای سابقه موفقیت‌های تجاری بزرگ یا تحسین‌شده منتقدان است و اين موفقيت با شاخص‌هایی مانند رتبه‌بندی، دریافت‌های باکس آفیس، فروش ضبط، کاست یا ویدیو، و سایر دستاوردهای گزارش شده در مجلات تجاری، روزنامه‌های بزرگ یا سایر نشریات مشهود است.
 • گروه شما از منتقدان، سازمان‌ها، سازمان‌های دولتی یا دیگر متخصصان شناخته‌شده در این زمینه به‌خاطر دستاوردهای خود به رسمیت شناخته شده است.
 • گروه شما طبق قراردادها یا سایر شواهد قابل اعتماد، در مقایسه با سایر خدمات مشابه،‌ حقوق و دستمزد بالايي به دست آورده است.

پس از تایید فرم I-129 توسط USCIS - ویزای P-1B آمریکا

پس از تایید فرم I-129 توسط USCIS 

پس از تایید درخواست ویزا، می‌توانید در سفارت یا کنسولگری آمريكا درخواست دهید.

مدت اقامت / تمدید اقامت

دوره اولیه اقامت: زمان مورد نیاز برای تکمیل رویداد، مسابقه یا اجرا بیشتر از یک سال نباشد.

تمدید اقامت: افزایش مدت اقامت تا يك سال به منظور ادامه یا تکمیل رویداد، مسابقه یا اجرا.

از فرم I-129 برای درخواست تغییر وضعیت، تمدید اقامت یا تغییر شغل استفاده می‌شود.

تغییر کارفرما

شما می توانید کارفرماي خود را عوض كنيد اما فقط بعد از اينكه کارفرمای جدید شما فرم جدید I-129 را  ارسال کند و درخواست مجوز برای استخدام شما و تمدید اقامت شما داشته باشد. تا زمانی که فرم I-129 تایید نشده باشد، نمی‌توانید با کارفرمای جدید شروع به کار کنید.

خانواده دارندگان ویزای P-1B آمریکا

همسر شما و فرزندان مجرد زیر 21 سال مي‌توانند ويزاي P-4 دریافت کنند. افراد تحت تکفل شما شايد نتوانند با اين ويزا مشغول به كار شوند اما مي‌توانند از مزاياي تحصيل در مدرسه و كالج بهره‌مند شوند.

ویزای P-1B آمریکا - پرسنل پشتیبانی ضروری

پرسنل پشتیبانی ضروری

پرسنل پشتیبانی ضروری که بخشی جدایی ناپذیر از عملکرد یک هنرمند دارنده ويزاي ‏P-1‎‏ هستند و خدمات پشتیبانی را انجام می ‏دهند که توسط یک کارگر آمريكايي به راحتی قابل انجام نیست، واجد شرایط طبقه بندی ‏P-1‏ هستند. پرسنل پشتیبانی ممکن ‏است شامل دست اندرکاران صحنه، مربیان، یا افرادی باشد که دانش مهمی از خدمات خاصی که باید انجام شود دارند.‏

کارفرمای آمريكايي باید فرم جداگانه ‏I-129‎‏ را برای پرسنل پشتیبانی ارسال کند. اين درخواست باید شامل مدارک زیر باشد:‏

‏-‏      مشاوره با یک سازمان کارگری مناسب

‏-‏      بیانیه‌ای که مهارت‌ها و تجربه‌های حیاتی قبلی و فعلی شخص پشتیبانی را با هنرمند ‏P-1 توصیف می‌کند.‏

‏-‏     کپی قرارداد کتبی بین کارفرما و شخص پشتیبان یا خلاصه‌ای از شرایط قرارداد شفاهی که فرد حمایت کننده بر اساس آن ‏استخدام می‌شود.‏

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به آمریکا

منبع: uscis.gov

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها