کانادایی‌های نسل دوم

8
کانادایی‌های نسل دوم

تحقیقات اخیر در کانادا نشان می دهد مهاجران بیشتر از متولدین کانادا صاحب شرکت‌های مبتنی بر فناوری هستند. به این دلیل که آنها دارای مدرک دانشگاهی علوم، فناوری، مهندسی یا ریاضیات (STEM) هستند.

بیشتر نسل دوم کانادایی‌ها نسبت به والدین مهاجر خود یک مزیت زبانی دارند: از آنجایی که در کانادا به دنیا آمده اند، تعداد کمی با مشکلات زبانی مواجه هستند و بسیاری از آنها به هر دو زبان رسمی مسلط هستند.

برخلاف بسیاری از والدین خود، کانادایی‌های نسل دوم در کانادا تحصیل می‌کنند و ارتباطات اجتماعی مهمی را در بزرگسالی ایجاد می‌کنند که ممکن است به آنها مزیت‌هایی در آینده بدهد.

کانادایی‌های نسل دوم عموماً از نظر مالی وضعیت بهتری نسبت به والدین مهاجر دارند که برای تأمین مالی یک کسب‌وکار جدید به آن‌ها برتری می‌دهد.

کانادایی‌های نسل دوم این مزیت را دارند که در معرض زبان، فرهنگ و شبکه‌های اجتماعی والدین خود قرار می‌گیرند و حتی ممکن است با کشورهای اجدادی خود ارتباط برقرار کنند که به نفع کسب‌وکارشان باشد.

در کانادا، استرالیا و نیوزلند، نسل دوم معمولاً از نظر تحصیلات و فرصت‌های شغلی از نسل اول بهتر عمل می‌کند. این موضوع در آمریکا کمتر اتفاق می‌افتد و معمولاً در اروپا تحصیلات و وضعیت اقتصادی نسل دوم پایین‌تر است. از این رو، سهم اقتصادی نسل دوم احتمالاً در بین کشورها متفاوت است.

از دیگر نتایج این تحقیقات این بود که مالکیت کسب و کار در بین نسل دوم کانادایی‌ها کمتر از نسل مهاجر است. مزیت‌های زبانی، فرهنگی، مادی و آموزشی که کانادایی‌های نسل دوم دارند، به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در مشاغل حرفه‌ای موفق شوند. با این حال هستند کانادایی‌های نسل دومی که به طور داوطلبانه کارآفرینی را انتخاب می کنند.

در میان جمعیت مهاجر، تعداد بسیار کمتری در مواجهه با فرصت‌های شغلی ضعیف به کارآفرینی و مالکیت کسب و کار به عنوان یک استراتژی بازار کار روی می‌آورند.

این مطالعه همچنین به این موضوع می‌پردازد که کسانی که صاحب کسب و کار می‌شوند به احتمال زیاد در زمینه تحقیق و توسعه فعالیت دارند که به تحصیلان آن‌ها مربوط است. اما به دلیل اینکه مدارک تحصیلی آن‌ها اغلب از کشورهای غیرغربی است، مزایای کمتری نسبت به فارغ التحصیلان دانشگاه‌های غربی دارند. کانادایی‌های نسل دوم با مشکل مشابه روبرو نیستند، چرا که اکثر آن‌ها در کانادا تحصیلات خود را به پایان می‌رسانند.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها