مشاغل هدف اکسپرس انتری: کانادا به چند کارگر در صنعت کشاورزی و مواد غذایی نیاز دارد؟

49
مشاغل هدف کشاورزی اکسپرس انتری

مشاغل هدف کشاورزی اکسپرس انتری شامل تمامی فرصت‌های شغلی در صنعت کشاورزی و مواد غذایی است و یکی از 5 بخش شغلی است که اداره مهاجرت آن را در قرعه‌کشی‌های رده‌بندی اکسپرس انتری در سال 2023 در اولویت قرار داده است.

چرا مشاغل هدف کشاورزی اکسپرس انتری در اولویت قرار دارند؟

شورای منابع انسانی کشاورزی کانادا پیش‌بینی می‌کند که این بخش تا سال 2029، 123000 فرصت شغلی خواهد داشت که از ظرفیت نیروی کار داخلی بیشتر است. چند پیش‌بینی دیگر نیز وجود دارد که تمرکز اداره مهاجرت بر روی جذب نیروی کار در بخش کشاورزی را توجیه می‌کند. کشاورزی یکی از صنایع کلیدی برای پایداری و توسعه کانادا است و سالانه بیش از 122 میلیارد دلار یا 6.3 درصد از تولید ناخالص داخلی کانادا را تشکیل می‌دهد.

مشاغل هدف کشاورزی اکسپرس انتری

با در نظر گرفتن عوامل و فاکتورهای مختلف، این گزارش نشان می‌دهد که کانادا برای پر کردن شکاف نیروی کار در این صنعت باید 30000 مهاجر جذب کند.

داده‌های شورای منابع انسانی و کشاورزی کانادا نشان می‌دهد که بخش کشاورزی کانادا به صورت فزاینده‌ای به کارگران خارجی متکی است؛ زیرا این کشور فاقد نیروی کار داخلی مورد نیاز برای پر کردن این شکاف نیروی کاری در این بخش است.

در سال 2017 بیش از 75 درصد از شکاف نیروی کار در کشاورزی و صنایع غذایی کانادا توسط مهاجران کانادایی پر شد. به صورتی که بیش از یک نفر از هر 6 نفر نیروی کار در بخش کشاورزی (17%) کارگران خارجی بوده‌اند.

با توجه به این واقعیت که کانادا هوز نتوانسته بیش از 16000 شغل را در سال 2017 تامین کند و از آن زمان به بعد نیز شکاف نیروی کار در این صنعت به وجود آمده است، مهاجران که علاقه‌مند به کارهای کشاورزی و فعالیت در این صنعت هستند، با مهاجرت به کانادا، می‌توانند شغل قابل توجهی به دست آورند و از مزایای زندگی در این کشور بهره‌مند شده و به توسعه صنعت کشاورزی این کشور نیز کمک کنند.

بهترین شهر کانادا برای کشاورزی

در ایالت‌های انتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا و ساسکاچوان امکان کشاورزی و اشتغال در این حوزه وجود دارد. البته هر یک از ایالت‌ها شرایط خاصی برای جذب نیروی مهاجر در بخش کشاورزی دارند. محصولات کشاورزی متفاوتی در ایالت‌های کانادا تولید می‌شود. به عنوان مثال در دره‌های کوتینای و اوکاناگان ایالت اونتاریو حجم بسیار زیادی میوه برداشت می‌شود. همچنین ۶۰ درصد نیاز بازار به سبزی‌های گلخانه‌ای نیز در همین ایالت تولید می‌شود. ذرت، نخود و گوجه فرنگی از محصولات شناخته شده این ایالت هستند.

در ایالت آلبرتا کوه‌ها بخش شرقی آن را احاطه کرده‌اند که موقعیت خوبی برای کشاورزی ایجاد کرده و باعث شده این ایالت به دومین تولیدکننده گندم در کانادا تبدیل شود.

ایالت ساسکاچوان هیچ کوهی ندارد و زمین‌های وسیع و گسترده آن ۵۰ درصد کل زمین‌های کشاورزی کانادا را شامل می‌شود. بر همین اساس می‌توان گفت که ساسکاچوان بهترین ایالت کانادا برای کشاورزی است. در همین راستا، بیشترین افزایش قیمت زمین کشاورزی در کانادا مربوط به ایالت ساسکاچوان است. موقعیت عالی و افزایش قیمت زمین کشاورزی در این ایالت نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری در زمینه کشاورزی در این ایالت سودمند و ارزشمند خواهد بود.

مشاغل هدف کشاورزی اکسپرس انتری

افزایش ارزش زمین‌های کشاورزی در سراسر کانادا

طبق آخرین گزارش مرکز Farm Credit Canaada، ارزش زمین‌های کشاورزی در کانادا روند صعودی را درپیش گرفته و کشاورزان و دامداران کانادایی هزینه‌ی بسیار بیشتری نسبت به گذشته، برای خرید زمین پرداخت می‌کنند.

در سال 2022 زمین‌های کشاورزی کانادا رشد ۸/۱۲ درصدی داشتند که باعث شد قیمت زمین‌های کشاورزی افزایش بسیار زیادی داشته باشد. کارشناسان دلیل این موضوع را کمبود زمین‌های کشاورزی و محدودیت در کاشت محصولات مختلف در سراسر کشور می‌دانند. کشاورزان برای اینکه بتوانند فعالیت خود را ادامه دهند، به فضای بیشتری برای گسترش زمین نیاز دارند. در نتیجه افزایش قیمت زمین‌های کشاورزی، اراضی مرتعی که برای تغذیه دام‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند نیز با افزایش قیمت مواجه شدند. این اتفاق باعث شده دامداران از زمین‌های خود در برابر افرادی که قصد تغییر کاربری دارند، محافظت کنند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: cicnews.com
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها