وضعیت اجاره خانه در کانادا در سال 2023؛ گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای کانادا برای اجاره کدامند؟

119
اجاره خانه در کانادا

سایت Rentals.ca گزارشی درباره وضعیت اجاره خانه در کانادا در نوامبر 2023 اخیرا منتشر شده است که میانگین اجاره بها برای 1 اتاق خواب و 2 اتاق خواب را در 35 شهر در سراسر کانادا بررسی می‌کند.

این گزارش توضیح می‌دهد که اجاره خانه در کانادا در شش ماه گذشته 175 دلار افزایش یافته است و برای ششمین ماه متوالی، اجاره بها به بالاترین سطح خود رسیده است و به طور متوسط به ​​2178 دلار در ماه اکتبر در سراسر کشور رسیده است.

نرخ سالانه رشد اجاره خانه در کانادا در ماه اکتبر 9.9 درصد بود که نشان دهنده دومین افزایش سریع سالانه در هفت سال گذشته است.

همچنین این گزارش توضیح می‌دهد که تورم اجاره خانه در کانادا به دلیل افزایش قیمت اجاره در آلبرتا، کبک و نوا اسکوشیا در نتیجه رشد شدید جمعیت و اعلام اجاره‌های جدید با قیمت بالاتر از متوسط بازار، اتفاق افتاده است.

گران‌ترین شهرها برای اجاره خانه در کانادا کدامند؟ - اجاره خانه در کانادا

گران‌ترین شهرها برای اجاره خانه در کانادا کدامند؟

بر اساس این گزارش، پنج شهر گران قیمت کانادا برای اجاره عبارتند از:

ونکوور، بریتیش کلمبیا: متوسط اجاره یک اتاق خوابه 2872 دلار و برای 2 خوابه 3777 دلار است.

برنابی، بریتیش کلمبیا: متوسط اجاره یک اتاق خوابه 2647 دلار و برای یک اتاق 2 خوابه 3341 دلار است.

تورنتو، ON: متوسط اجاره برای یک اتاق خواب 2607 دلار و 3424 دلار برای یک اتاق 2 خوابه هزینه دارد.

Oakville، ON: میانگین اجاره برای یک اتاق خواب 2524 دلار و 3337 دلار برای یک اتاق 2 خوابه هزینه دارد.

Mississauga، ON: میانگین اجاره برای یک اتاق خوابه 2352 دلار و برای یک اتاق 2 خوابه 2851 دلار است.

از میان 25 منطقه گران‌قیمت کانادا برای اجاره، 14 منطقه در انتاریو و 9 منطقه در بریتیش کلمبیا قرار داشتند.

ونکوور همچنان در صدر فهرست با بالاترین میانگین اجاره برای همه دسته‌ها قرار دارد و پس از آن تورنتو و منطقه پیل قرار دارند.

داده‌ها نشان می‌دهد که قیمت‌ها در تورنتو، بزرگترین شهر کانادا، در ماه گذشته نسبت به سال گذشته کاهش یافته است، اما تنها کمتر از یک درصد است. این کاهش اولین کاهش سالانه اجاره بها در شهر از آگوست 2021 است.

بریتیش کلمبیا بالاترین میانگین درخواست اجاره آپارتمان را بر اساس استان با 2639 دلار در ماه اکتبر حفظ کرده است. با این حال، اجاره بها در سال قبل، ماه به ماه اندکی کاهش یافت که دومین کاهش ماهانه متوالی بود. این نشان می‌دهد که قیمت اجاره بها در سال قبل ممکن است به روند خود ادامه دهد.

انتاریو با 4.6 درصد افزایش (در مقایسه با افزایش 6.6 درصدی در سپتامبر) در واقع استانی با کندترین رشد سالانه اجاره مسکن در ماه اکتبر بود.

اجاره خانه در کانادا - کم‌هزینه‌ترین شهرها برای اجاره کدامند؟

کم‌هزینه‌ترین شهرها برای اجاره کدامند؟

بر اساس این گزارش، پنج شهر کم هزینه برای اجاره عبارتند از:

  • ساسکاتون، اسکی: متوسط اجاره برای یک اتاق خواب 1109 دلار و 1340 دلار برای یک اتاق 2 خوابه هزینه دارد.
  • رجینا، اسکی: متوسط اجاره برای یک اتاق خواب 1191 دلار و 1405 دلار برای یک اتاق 2 خوابه هزینه دارد.
  • فورت مک موری، AB: متوسط اجاره برای یک اتاق خواب 1226 دلار و 1478 دلار برای یک اتاق 2 خوابه هزینه دارد.
  • Red Deer، AB: متوسط اجاره برای یک اتاق خواب 1249 دلار و 1464 دلار برای یک اتاق 2 خوابه هزینه دارد.
  • Winnipeg, MB: میانگین اجاره برای یک اتاق خواب 1282 دلار و 1692 دلار برای یک اتاق 2 خوابه هزینه دارد.

ارزان ترین مکان برای اجاره در کانادا معمولا در شهرهای کوچکتر و مناطق روستایی یافت می‌شود. استان‌های پریری منیتوبا و ساسکاچوان به ترتیب 5.5 درصد و ساسکاچوان بیشترین افزایش اجاره ماه به ماه را داشتند. در منیتوبا، میانگین اجاره آپارتمان‌ها به 1510 دلار رسید که در مقایسه با رشد 3.1 درصدی در سپتامبر، در ماه اکتبر 7.6 درصد افزایش داشت. اجاره آپارتمان در ساسکاچوان در ماه اکتبر 5.8 درصد افزایش یافت و به طور متوسط به 1409 دلار رسید که از 3.8 درصد افزایش در سپتامبر بیشتر شده بود.

چگونه در کانادا خانه برای اجاره پیدا کنیم؟ - اجاره خانه در کانادا

چگونه در کانادا خانه برای اجاره پیدا کنیم؟

پیدا کردن مکان مناسب برای اجاره می‌تواند سخت باشد. مهم است که در مورد نوع مکانی که می‌خواهید، جایی که می‌خواهید زندگی کنید و بودجه خود دقیق و حساب شده فکر کنید.

کانادا انواع مختلفی از گزینه‌های اجاره و مسکن دائمی را برای تازه واردان ارائه می‌دهد، از جمله آپارتمان‌ها، خانه‌های شهری و اتاق‌های شخصی در یک خانه با حمام و آشپزخانه مشترک.

همیشه توصیه می‌شود به محله‌های خاصی در منطقه‌ای که می‌خواهید نقل مکان کنید، نگاهی بیندازید و در سرویس‌های رایگانی مانند Google Maps جستجو کنید تا نه تنها از منطقه عمومی، بلکه از محله مور دنظر خود نیز اطلاعات کافی به دست بیارید.

هنگامی که متوجه شدید که می‌خواهید در چه مکانی و کجا زندگی کنید، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید مکان متناسب با شرایط خود را بیابید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای جستجوی مسکن این است که حضوری به منطقه مورد نظر بروید و از میان خانه‌هایی که با تابلو مشخص شده‌اند، خانه مد نظر خود را اجاره کنید.

از آژانس‌های اجاره خانه نیز می‌توانید کمک بگیرید تا مکان متناسب با شرایطتان را معرفی کنند.

پلتفرم اجاره آنلاین، مانند Zumper و PadMapper راه مناسبی برای جستجوی املاک اجاره‌ای در کانادا ارائه می‌دهند که به کاربران امکان می‌دهد بر اساس مکان، قیمت، تعداد اتاق خواب‌ها و غیره را روی نقشه فیلتر کنند.

تابلوهای اعلانات در فروشگاه‌های مواد غذایی، خشکشویی‌ها، کلینیک‌های بهداشتی، مراکز اجتماعی، باشگاه‌های خدماتی و غیره نیز راهی برای یافتن خانه هستند.

بسیاری از آژانس‌های اسکان مهاجران محلی، خدمات مربوط به مسکن را ارائه می‌دهند، مانند کمک به یافتن مکانی برای زندگی و محقق شدن حقوق شما به عنوان مستاجر.

 

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: cicnews.com
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها