نتایج قرعه‌کشی اکسپرس انتری در ابتدای سال 2024

41
نتایج قرعه‌کشی اکسپرس انتری در سال 2024

قرعه‌کشی اکسپرس انتری سیستم مهاجرتی محبوب کانادا است که به افراد ماهر و متخصص از سراسر جهان اجازه می‌دهد تا برای اقامت دائم در این کشور درخواست دهند. در سال 2024، انتظار می‌رود که این برنامه همچنان نقشی کلیدی در جذب نیروی کار ماهر برای اقتصاد رو به رشد کانادا ایفا کند.

اداره مهاجرت کانادا از تعداد زیادی از متقاضیان حاضر در اکسپرس انتری دعوت کرد تا برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند. این دپارتمان 1470 دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم در یک قرعه کشی عمومی برای متقاضیان در همه برنامه‌های اکسپرس انتری صادر کرد. حداقل امتیاز متقاضیان در این قرعه کشی 534 بود.

قرعه کشی امروز به دنبال سه قرعه‌کشی دیگر انجام شد که بین 13 تا 16 فوریه انجام شده‌اند. در 13 فوریه اداره مهاجرت دومین قرعه کشی عمومی ماه خود را برگزار کرد و از 1490 کاندید دعوت کرد که حداقل امتیاز 535 را داشتند.

پس از آن دو قرعه کشی هدفمند برای مشاغل بهداشتی و کشاورزی در کانادا انجام شد که لازم بود متقاضیان CRS برابر با 535 را داشته باشند. در این دو قرعه کشی حداقل امتیاز به ترتیب 422 و 437 بود.

نتایج قرعه‌کشی اکسپرس انتری

خلاصه نتایج قرعه‌کشی اکسپرس انتری در سال 2024

در جدول زیر می‌توانید خلاصه نتایج قرعه‌کشی اکسپرس انتری در سال 2024 در 2 ماه آغازین سال را مشاهده کنید. همانطور که می‌بینید حداقل امتیاز اکسپرس انتری افزایش یافته است. این موضوع نشان می‌دهد که متقاضیان اقامت دائم در کانادا باید مهارت‌های خود را ارتقا دهند تا امتیازات بیشتری دریافت کنند و بتوانند در قرعه‌کشی اکسپرس انتری شانس بیشتری برای دریافت دعوتنامه به دست بیاورند.

هیچ پیش بینی دقیقی نمی‌توان از قرعه‌کشی‌ها و روند کاهش یا افزایش امتیازات ارائه کرد. اما روند نتایج قرعه کشی‌ها می‌تواند تصویری از عملکرد اداره مهاجرت در سال جاری نشان دهد.

تاریخ نوع قرعه‌کشی تعداد دعوتنامه‌ها CRSحداقل
28 فوریه عمومی 1,470 534
16 فوریه کشاورزی و مواد غذایی 150 437
14 فوریه مراقبت‌های بهداشتی 3,500 422
13 فوریه عمومی 1,490 535
1 فوریه تسلط به زبان فرانسه 7,000 365
31 ژانویه عمومی 730 541
23 ژانویه عمومی 1,040 543
10 ژانویه عمومی 1,510 546

طبق اعلام اداره مهاجرت؛ انتخاب بر اساس دسته بندی در سال 2024 تغییر نمی‌کند. در ماه می 2023، دپارتمان قرعه کشی‌های انتخابی بر اساس دسته بندی را برای متقاضیانی معرفی کرد که معیارهای یکی از شش دسته جدید قرعه‌کشی اکسپرس انتری را دارا هستند. این شش دسته شامل مشاغل زیر است:

  • مشاغل بهداشتی و درمانی
  • حرفه‌های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (مشاغل STEM)
  • مشاغلی مانند نجار، لوله کش و پیمانکاران
  • مشاغل حمل و نقل
  • مشاغل کشاورزی و مواد غذایی
  • تسلط قوی به زبان فرانسه

قرعه‌کشی اکسپرس انتری

در زمان اعلام این خبر، این وزارتخانه گفت که این دسته بندی‌ها را بررسی می‌کند و هر گونه تغییری را که لازم بداند اعمال خواهد کرد. از 13 فوریه اداره مهاجرت کانادا تأیید کرده است که این دسته‌ها در سال 2024 به‌روزرسانی نمی‌شوند. این دسته‌ها پس از مشاوره با سایر ارگان‌های مرتبط مانند دولت‌های استانی و منطقه‌ای، خدمات شهرک سازی و مشاغل و کارفرمایان کانادایی انتخاب شدند. متقاضیان دارای این معیارها باید در درخواست خود، تحت یکی از سه برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری باشند تا در قرعه کشی شرکت داده شوند.

اداره مهاجرت کانادا با هدف مدیریت بهتر روند ورود مهاجران و رفع مشکلات کشور به ویژه در بخش نیروی انسانی، تغییرات لازم را در سیستم اکسپرس انتری ایجاد می‌کند تا نتیجه بهتری از پذیرش متقاضیان مهاجرت به کانادا بگیرد. اکسپرس انتری فرصتی عالی برای افراد ماهر و متخصص است تا به کانادا مهاجرت کنند. با برنامه‌ریزی دقیق و آماده‌سازی مناسب، شما نیز می‌توانید از این فرصت برای ساختن آینده‌ای بهتر در کانادا استفاده کنید.
منبع: ylgpc.com

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها