پیش‌بینی 1 میلیون فرصت شغلی در بریتیش کلمبیا طی 10 سال

24
فرصت شغلی در بریتیش کلمبیا

منبع: cicnews.com

بر اساس گزارش چشم‌انداز بازار کار بریتیش کلمبیا که به تازگی منتشر شده است، این استان تا سال 2033 یک میلیون شغل به نیرو کار خود اضافه خواهد کرد. گزارش چشم انداز بازار کار یک پیش بینی 10 ساله از مشاغل مورد تقاضا، مهارت‌های آموزشی، تحصیلات و صنایع کرده است که افراد می‌توانند برای آن‌ها استخدام شوند.

این گزارش نشان می‌دهد، 65 درصد از فرصت‌های شغلی جدید، برای جایگزینی کارگرانی است که در بریتیش کلمبیا (BC) بازنشسته می‌شوند. پیش بینی می‌شود تا سال 2030 تا 9 میلیون کانادایی در این استان بازنشسته شوند. 35 درصد باقی مانده -345000- مشاغل در پی افزایش نیرو کار استان، ایجاد خواهد شد. طبق پیش بینی دولت بریتیش کلمبیا، این استان سالانه 1.2 درصد در زمینه اشتغال رشد خواهد داشت. این به این معناست که در سال 2033 نیرو کار بریتیش کلمبیا به 3.1 میلیون نفر افزایش خواهد یافت .

این گزارش پیش بینی می‌کند تا آن زمان 46 درصد از متقاضیان کار جدید را مهاجران جدید به این استان تشکیل می‌دهند که در مقایسه با گزارش چشم انداز بازار کار که 5 سال پیش منتشر شد، 25 درصد افزایش یافته است. دولت بریتیش کلمبیا می‌گوید: انتظار می‌رود 470000 کارگر مهاجر جدید به عنوان مقیم دائم و موقت طی دهه آینده وارد استان شوند.

همچنین سطوح مهاجرت بالاتر از حد انتظار قبلی و افزایش مشارکت در نیرو کار برای گروه‌های سنی کلیدی به این معنی است که تعداد جویندگان کار با تعداد فرصت‌های شغلی جدید مطابقت دارد. طبق اعلام این گزارش، 75 درصد مشاغل مورد تقاضا، به تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی نیاز دارند.

حتما بخوانید: مهاجرت به کانادا

تحصیلات مورد نیاز برای کسب فرصت شغلی در بریتیش کلمبیا

تحصیلات مورد نیاز برای کسب فرصت شغلی در بریتیش کلمبیا

در کنار این گزارش، فهرستی از مشاغلی درج شده است که بیشترین فرصت را برای افرادی که به دنبال ورود به بریتیش کلمبیا هستند، خواهند داشت. این لیست به سطح تحصیلات مورد نیاز برای مشاغل تقسیم می‌شود:

مدرک دانشگاهی

 • پرستاران رسمی و پرستاران روانپزشکی
 • معلمان دبستان و مهد کودک
 • مهندسین و طراحان نرم افزار

مدرک تحصیلی یا کارآموزی

 • کارکنان خدمات اجتماعی
 • مربیان و دستیاران پیش دبستان
 • افسران پلیس (به جز ماموران)

آموزش خاص دبیرستان / شغل:

 • حامل‌های نامه
 • پیک‌ها و پیام رسان‌ها
 • مسؤل نظم بسته‌های پستی و کارهای مربوطه

برای اطمینان از برخورداری ساکنان از فرصت‌های یادگیری مهارت‌ها و دریافت آموزش‌های لازم برای موفقیت در یکی از این مشاغل پرتقاضا، بریتیش کلمبیا در تلاش است دسترسی به آموزش در چندین زمینه را گسترش دهد. به گفته این استان در حال حاضر چندین برنامه جدید در مرحله اجرا هستند، از جمله:

 • تأمین مالی 602 کرسی پرستاری جدید در کالج‌ها و دانشگاه‌ها در سراسر بریتیش کلمبیا که به حدود 2000 صندلی پرستاری موجود در استان اضافه می‌شود.
 • ایجاد یک دانشکده پزشکی جدید در دانشگاه سیمون فریزر
 • افزودن 40 صندلی جدید برای تحصیل در مقطع کارشناسی
 • افزودن 112 صندلی جدید برای رزیدنتی در دانشکده پزشکی دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • ایجاد بیش از 1700 فضای اضافی برای مربیان پیش دبستان
 • ارائه 6500 بورس تحصیلی به دانش آموزان از سال 2018
 • افزودن تقریبا 6000 فضای جدید و مرتبط با فناوری از سال 2017
 • ارائه 271.3 میلیون دلار به مرکز انرژی پاک و نوآوری خودرو کالج ونکوور کامیونیتی

**این مرکز آموزشی هر ساله با برنامه‌های جدید در زمینه فناوری انرژی پاک، راه آهن سبک و تعمیر و فناوری وسایل نقلیه بدون آلایندگی، میزبان حدود 1400 دانش آموز است.

حتما بخوانید: ونکوور

برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا

برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا

برای کمک به استان در گسترش نیرو کار خود، بریتیش کلمبیا از نامزدها دعوت می‌کند تا هر هفته به استثنا برخی موارد، از طریق برنامه نامزد استانی بریتیش کلمبیا برای نامزدی استانی در خواست دهند. بریتیش کلمبیا می‌تواند از طریق این برنامه مهاجرتی استانی، نامزدهای مهاجرت اقتصادی را که به احتمال زیاد به راحتی در اقتصاد استان ادغام می‌شوند را هدف قرار داده و انتخاب کند. به این دلیل که مهاجرت یک مسئولیت مشترک بین دولت فدرال و استانی است.

گزارش‌هایی مانند چشم انداز بازار کار بهBCPNPکمک می‌کند تا هنگام صدور دعوت نامه روی چه ویژگی‌هایی تمرکز کند . به عنوان مثال تقریبا هر هفته استان برای نامزدهای یک شغل فنی قرعه کشی می‌کند. همچنین در هر قرعه کشی سال 2023، از مربیان و دستیاران پیش دبستانی و نامزدهای مشاغل مراقبت‌های بهداشتی دعوت کرده است .اخیرا متقاضیانی که در مشاغل ساختمانی مهارت دارند نیز دعوت شده‌اند.

برنامه‌های متعددی در PNP بریتیش کلمبیا وجود دارد که نامزدها می‌توانند از آنها برای دریافت نامزدی استانی استفاده کنند. نامزدی با دریافت اقامت دائم از اداره مهاجرت متفاوت است اما تاثیر بسیار زیادی در موفقیت در دریافت ویزا دارد.

برخی از مسیر های نامزدی استانی در بریتیش کلمبیا برای تازه واردان ماهر عبارتند از :

Skilled workers

International Graduates and Entry levels and Semi Skilled streams

همچنین جریان‌های کارآفرینی، فناوری و سیستم اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که هر یک دارای معیارهای منحصر به فردی است.

بریتیش کلمبیا

نظر نهایی

بریتیش کلمبیا یکی از استان های کانادا است که به دلیل اقتصاد پویا و فرصت های شغلی فراوان، مقصد محبوبی برای مهاجران و سرمایه گذاران است. بر اساس گزارش اداره آمار کانادا، در سال 2023، نرخ بیکاری در بریتیش کلمبیا 4.6 درصد بود که پایین تر از میانگین ملی 5.3 درصد بود.اقتصاد بریتیش کلمبیا بر اساس صنایع مختلف از جمله فناوری، خدمات، تولید، ساخت و ساز، گردشگری و کشاورزی استوار است که فرصت‌های شغلی بسیار زیادی را برای ساکنان و مهاجران فراهم کرده است.

حتما بخوانید: اکسپرس انتری چیست

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها