معرفی سه برنامه جدید PNP فارغ التحصیلان بین المللی در بریتیش کلمبیا در سال آینده

14
British Columbia is introducing three new International Graduate PNP streams next year

بریتیش کلمبیا یکی از مقاصد مجبوب مهاجرت‌کنندگان است و طبق اخبار جدید، فرصت‌های جدیدی در سال‌های آتی برای مهاجرت افراد واجد شرایط ایجاد خواهد شد. در ژانویه 2025 قرار است برنامه‌ استانی بریتیش کلمبیا یا BCPNP، سه جریان جدید PNP را برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی تحت‌عنوان کارشناسی، ارشد و دکترا معرفی کند. توجه داشته باشید که فارغ‌التحصیلان بین المللی، دانشجویانی هستند که در طی سه سال گذشته، مدرک دیپلم یا گواهینامه‌ای معتبر را از یک موسسه واجد شرایط در کانادا دریافت کرده‌اند. در ادامه به جزئیات کامل در مورد معیارهای واجد شرایط بودن برای برنامه فارغ التحصیلان بین المللی BCPNP اشاره خواهد شد. هدف این برنامه‌ها ایجاد مسیرهای روشن‌تری برای فارغ‌التحصیلان بین‌المللی، جهت اخذ اقامت دائم کانادا (PR) و بهبود چشم‌انداز شغلی خود در بریتیش کلمبیا است.

بریتیش کلمبیا تا کنون در مورد جریان های جدید چه چیزی را فاش کرده است؟

تا کنون، برنامه استانی در بریتیش کلمبیا، جزئیات زیر را در مورد جریان جدیدی که PNP در سال 2025 معرفی می‌کند، بیان کرده است. طبق گفته‌های BCPNP این برنامه در سال 2025 عرضه می‌شود و شرایط انتخاب هرکدام از دوره‌ها، تسلط به حداقل معیار زبان کانادایی یعنی 8 (CLB) است. همچنین فارغ‌التحصیلان دیپلم و دارندگان سایر گواهی‌ها، برای برنامه‌های جدید واجد شرایط نخواهند بود اما ممکن است همچنان واجد شرایط سایر مسیرهای BCPNP باشند. در ادامه آنچه B.C. تا‌به‌امروز، در مورد معیارهای واجد شرایط بودن، ویژگی ها و مزایای هر برنامه منتشر کرده است، بررسی می‌شود. توجه کنید که اطلاعات بیش‌تر در مورد این برنامه‌ها، از جمله معیارهای دقیق‌تر برای هر برنامه جدید، در اواخر سال 2024 ارائه می‌شود. B.C خاطرنشان می‌کند، هنگامی که برنامه‌های جدید راه اندازی شوند، نسخه به‌روز شده راهنمای برنامه مهاجرت BCPNP، با معیارهای دقیق‌تر منتشر خواهد شد.

 • کارشناسی: برای فارغ‌التحصیلان اخیر با مدرک لیسانس از موسسات معتبر(دوره پس از متوسطه) مناسب است و فارغ التحصیلان واجد شرایط باید حداقل یک پیشنهاد شغلی یا جاب‌آفر معتبر، تمام‌وقت و بدون تاریخ پایان داشته باشند.
 • کارشناسی ارشد: برای فارغ‌التحصیلان اخیر با مدرک کارشناسی ارشد (در هر رشته تحصیلی) از موسسات معتبر (پس از متوسطه) مناسب است. فارغ‌التحصیلان باید یک جاب‌آفر تمام وقت (به مدت حداقل یک سال) در یک شغل داشته باشند.
 • دکترا: این برنامه برای داوطلبان‌ دوره‌های دکترا و فارغ‌التحصیلان از موسسات معتبر (پس از متوسطه) پیشنهاد می‌شود.

سایر جزئیات مهم در مورد سه برنامه جدید BCPNP

جاب‌آفر دارای محدودیت‌هایی در ارتباط با سه برنامه BCPNP است. جاب‌آفر گستردگی بالایی دارد و تنها به یک فهرست از مشاغل واجد شرایط محدود نخواهد شد. B.C تصریح می‌کند که اگرچه جاب‌آفرها و پیشنهادات شغلی محدود نیستند اما همچنان وجود حداقل یکی از آن‌ها برای برآورده کردن معیارهای سه برنامه جدید بریتیش کلمبیا الزامی هستند. سه برنامه جدید B.C شامل لیستی از برنامه‌های ثابت نیستند یعنی فارغ‌التحصیلان اخیر از برنامه‌های تحصیلی، در هر رشته تحصیلی ممکن است واجد شرایط ورود به دوره‌های جدید دانشجویی باشند. البته تا زمانی که معیارهای لازم جهت ورود را داشته باشند. موضوع دیگری که مطرح است رقابت بین افراد برای اپلای و ITAs خواهد بود. طبق شفاف‌سازی‌های دولت B.C از آنجایی که برای داوطلبان واجد شرایط با هر نوع مدرک (لیسانس، فوق لیسانس، دکترا) جریان‌های فردی وجود دارد، هیچ رقابتی بین دانشجویان با مدرک‌های مختلف، در ارتباط با ITA وجود نخواهد داشت. به عبارت دیگر متقاضیان دوره کارشناسی در کنار سایر متقاضیان دارای مدرک لیسانس در نظر گرفته می‌شوند.

اکسپرس انتری کانادا چیست + معایب،مزایا و هزینه‌

آیا من واجد شرایط جریان فارغ التحصیل بین المللی B.C. هستم؟

اگرچه هر یک از برنامه‌های جدید دارای معیارهای منحصربه‌فردی هستند اما موارد زیر معیارهای کلی واجد شرایط بودن را برای همه جریان‌های فارغ‌التحصیلی بین‌المللی BCPNP بیان می‌کند. برای واجد شرایط شدن از طریق جریان فارغ التحصیلی بین المللی بریتیش کلمبیا، کاندیداها باید:

 • در سه سال گذشته مدرک، دیپلم یا گواهی خود را از یک موسسه واجد شرایط کانادا دریافت کرده باشند.
 • یک جاب‌آفر تمام‌وقت واجد شرایط از یک کارفرما در B.C دریافت کرده باشند.
 • جاب‌آفر باید تاریخ پایان مشخصی نداشته باشد.
 •  اگر جاب‌آفر شما از مشاغل دارای اهمیت بالا در حیطه فناوری باشد، نیازی به معین بودن تاریخ آن نیست. 
 • پیشنهاد‌های شغلی باید در یکی از طبقه‌بندی‌های مشاغل ملی (NOC) آموزشی، تجربی و مسئولیتی یا به‌عبارتی جزو مشاغل TEER باشند.
 • مشاغلی که TEER نباشند، برای دوره فارغ‌التحصیلان بین‌المللی واجد شرایط نیستند.
 • واجد شرایط کار در شغل انتخابی خود در B.C باشند.
 • یک پیشنهاد دستمزد مطابق با نرخ B.C داشته باشند.
 • توانایی حمایت مالی از خود و بستگان واجد شرایط را اثبات کنند.
 • حداقل مدرک لازم زبان را ارائه کنند. ( بریتیش کلمبیا اخیراً حداقل مدرک مورد نیاز زبان را برای همه دوره‌های BCPNP به جز دوره‌های سازمان بهداشت که قبلاً تنظیم شده بود، ارتقا داده است.)

موفقیت کلاینت‌های YLG در دریافت دعوت‌نامه‌ اقامت دائم کانادا

جزئیات مهم در مورد برنامه مهاجرت از طریق تخصص در بریتیش کلمبیا

مهاجرت از طریق تخصص یکی از برنامه‌های BCPNP است که از یک سیستم مبتنی بر امتیاز و رتبه بندی برای انتخاب نامزدهای واجد شرایط، تبعیت می کند. داوطلبانی که از طریق برنامه‌های استانی بریتیش کلمبیا، ITA  دریافت می کنند، 30 روز فرصت دارند تا درخواست خود را به ایالت مذکور ارسال کنند. متقاضیان پس از ارسال درخواست خود، باید هزینه درخواست را پرداخت و کلیه مدارک مورد نیاز را ارائه دهند. B.C امتیازدهی را براساس سوابق فردی و عوامل اقتصادی، انجام می‌دهد. عوامل موثر بر سوابق فردی شامل تجربه کاری مرتبط و مهارت در زبان‌های رسمی کانادا (انگلیسی، فرانسوی) است. همچنین از نظر اقتصادی عواملی مثل دستمزد داوطلب، پیشنهاد شغلی و محل استخدام اهمیت دارد.

مهاجرت استانی کانادا

سخن پایانی

یکی از فرصت‌های جدید برای افراد علاقه‌مند به مهاجرت و تحصیل در بریتیش کلمبیا برنامه جدید BCPNP است که در ژانویه 2025 ارائه و پذیرای متقاضیان واجد‌شرایط خواهد بود. این برنامه شامل سه دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است که قوانین خاصی را برای انتخاب داوطلبان دارد. متقاضیان برای شرکت در این دوره‌ها باید مدرک زبان فرانسوی یا انگلیسی را داشته باشند، همچنین داشتن حداقل یک جاب‌آفر یا پیشنهاد شغلی معتبر از کانادا الزامی است. فارغ‌التحصیلان دیپلم یا دارندگان گواهی از مراکز معتبر از نظر عواملی همچون سوابق فردی و عوامل اقتصادی، مورد بررسی قرار گرفته و رتبه‌بندی خواهند شد. 

منبع:

British Columbia is introducing three new International Graduate PNP streams next year

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها