آیا چند همسری در کانادا قانونی است؟

34
قوانین ازداوج کانادا

قوانین ازدواج در کانادا

برای قانونی بودن مراسم ازدواج در کانادا، دو مجموعه قانون وجود دارد که هر دو طرف باید از آنها پیروی کنند. اول اینکه چه کسی از نظر قانونی مجاز به ازدواج است و دوم مجموعه قوانین به نحوه برگزاری مراسم ازدواج می‌پردازد.

سن ازدواج

حداقل سن ازدواج در کانادا 18 سال است و برای ازدواج در 16 و 17 سالگی استثنایی وجود دارد. اگر اجازه کتبی از پدر و مادر، قیم قانونی یا دادگاه داشته باشید، می‌توانید ازدواج کنید. اگر والدین یا قیم شما در دسترس نیستند یا به طور غیرمنطقی از دادن رضایت خودداری می‌کنند، می‌توانید اجازه ازدواج را از طریق دادگاه و قاضی دریافت کنید.
در کانادا کودکان زیر 16 سال نمی‌توانند ازدواج کنند، حتی با اجازه والدین. اگر می‌دانید یکی از افرادی که ازدواج می‌کنند زیر 16 سال دارد، جشن گرفتن، کمک یا شرکت در مراسم ازدواج خلاف قوانین است.

جنسیت دو طرف مانعی برای ازدواج در کانادا نیست.

اگر مجبور به ازدواج شوید، ازدواج قانونی نیست. جشن گرفتن، کمک یا شرکت در مراسم ازدواج، در صورتی که بدانید یکی از طرفین نمی‎خواهد و مجبور به ازدواج شده است، خلاف قوانین است.
اگر قبلاً ازدواج کرده‌اید، نمی‌توانید با شخص دیگری ازدواج کنید. در کانادا داشتن بیش از یک همسر و تعدد زوجین خلاف قانون است. اگر در کشوری ازدواج کرده‌اید که چندهمسری در آن قانونی است، تنها یک ازدواج با یک شخص در کانادا قانونی شناخته می‌شود.
اگر قبلا ازدواج کرده‌اید و تصمیم دارید مجددا ازدواج کنید. باید مدارک اثبات طلاق یا فوت همسر سابق خود را ارائه کنید. حتی اگر در خارج از کانادا طلاق گرفته‌اید نیز باید قانونی بودن طلاق را ثابت کنید.

الزامات مراسم ازدواج

هر دو نفر باید شخصا در مراسم شرکت کنند و امکان ازدواج تلفنی یا اینترنتی وجود ندارد.
باید مجوز ازدواج را از یک اداره دولتی در شهر محل زندگی خود دریافت کنید. مجوز، که هزینه کمی دارد، برای سه ماه اعتبار دارد. شما باید مجوز را به همراه داشته باشید تا توسط شخصی که مراسم ازدواج را انجام می دهد، امضا شود.
شخصی که مراسم ازدواج شما را انجام می‌دهد، باید دارای مجوز دولت باشد. شما می‌توانید در یک مراسم مذهبی با حضور یک کشیش، خاخام و غیره یا در یک مراسم غیر مذهبی با حضور قاضی دارای مجوز ازدواج کنید.
گواهی ازدواج سند رسمی و قانونی است که ازدواج شما را ثابت می‌کند. دو نفر حاضر در مراسم ازدواج و مسؤل دولتی یا مذهبی ازدواج باید مجوز ازدواج را امضا کنند. سپس مجوز را به اداره ثبت اسناد دولتی ارسال می‌کنند و سند ازدواج را دریافت می‌کنید.
اگر در مورد دریافت شهروندی کانادایی در صورت ازدواج با یک کانادایی می‌پرسید، باید بگوییم که پروسه‌های دریافت شهروندی کانادا مشخص هستند و ازدواج با یک شهروند کانادایی، باعث دریافت شهروندی کانادا نشده و یا امتیازی در این خصوص محسوب نمی‎شود.

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها