ویزای اسکیل ورکر کانادا چیست؟

74
ویزای اسکیل ورکر کانادا چیست؟

ویزای اسکیل ورکر کانادا چیست؟


ویزای اسکیل ورکر از طریق برنامه اسکیل ورکر صادر می‌شود تا افراد دارای تخصص بتوانند به کانادا مهاجرت کنند و در کنار بهره‌مندی از مزایای زندگی در کانادا، به رشد و توسعه اقتصاد و اشتغال‌زایی کانادا کمک کنند. اگر در شغل خود به عنوان یک نیروی کار ماهر شناخته می‌شوید، در این مقاله درباره شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ویزای اسکیل ورکر کانادا

ویزای اسکیل ورکر کانادا برای افرادی صادر می‌شود که دارای مهارت، تخصص و تجربه در زمینه‌ای مشخص هستند و قصد مهاجرت به کانادا را دارند. فرصت‌های شغلی بسیاری در کشور کانادا وجود دارد و به همین دلیل به نیروی کار ماهر و متخصص نیاز دارد. به همین منظور برنامه اسکیل ورکر طراحی و معرفی شد تا مهاجران متخصص بتوانند به کانادا مهاجرت کنند و کمبود نیروی کار ماهر جبران شود.

انتخاب شدن افراد برای دریافت ویزای اسکیل ورکر توسط سیستم اکسپرس انتری انجام می‌شود. این سیستم بر اساس امتیاز بندی عمل می‌کند. امتیازها بر اساس سن، تجربه، سطح زبان، مدرک تحصیلی و غیره تعیین می‌شوند. فرد متقاضی اگر بتواند امتیاز بالایی کسب کند، در زمان کمتر از یک سال می‌تواند به کانادا مهاجرت کند و اقامت دائم دریافت کند.

شرایط دریافت ویزای اسکیل ورکر و مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی

شرایط دریافت ویزای اسکیل ورکر و مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی

در برنامه اسکیل ورکر کانادا شرایط خاصی مشخص شده است تا فرد واجد شرایط بتواند برای درخواست ویزای اسکیل ورکر کانادا اقدام کند.

سابقه کاری

فرد متقاضی باید در زمینه‌ای مشخص تجربه کاری داشته باشد. برای اینکه در برنامه اسکیل ورکر کانادا در مورد سابقه کاری واجد شرایط باشید، باید زمینه تخصص شما در 4 دسته‌بندی شغلی زیر قرار داشته باشد:

TEER 0: مشاغل دولتی نظیر مدیر تبلیغات، مدیر بازاریابی، مدیر مالی، مدیر روابط عمومی و غیره

TEER 1: مشاغلی که به مدرک دانشگاهی نیاز دارند، مانند مهندسان، مشاوران مالی و غیره

TEER 2: مشاغلی که به مدرک دیپلم و حداقل 2 سال کارآموزی نیاز دارند مانند تکنسین شبکه‌های کامپیوتری

TEER 3: مشاغلی که به مدرک دیپلم، حداکثر 2 سال کارآموزی نیاز دارد مانند دستیاران دندانپزشک.

سابقه کاری فرد متقاضی باید در طول 10 سال گذشته به دست آمده باشد.

فرد متقاضی در مدت کسب تجربه، درآمد منطقی دریافت کرده باشد.

مدت سابقه کاری حداقل یک سال باشد.

این سابقه کاری باید برای شغلی با هفته‌ای 30 ساعت به دست آمده باشد. ساعت شغلی بیشتر از این عدد در هفته محاسبه نمی‌شود.

می‌توان سابقه کاری را در شغلی پاره وقت نیز کسب کرد. اما مدت زمان 1560 ساعت کار را باید تکمیل کند.

اگر فرد متقاضی در حین تحصیل، مشغول کار شده باشد، این مدت برای او به عنوان سابقه کار محسوب نمی‌شود.

اگر آقایان در مدت سربازی مشغول کار تخصصی خود نیز باشند، این مدت در سابقه کاری محاسبه نمی‌شود.

مهارت زبان

چهار مهارت گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن در خصوص زبان انگلیسی و فرانسوی وجود دارد که فرد متقاضی باید نمره 6 آیلتس را در هر 4 مهارت کسب کند.

آزمون‌های مورد تایید برای زبان انگلیسی “آیلتس جنرال” و “CELPIP جنرال” است. برای زبان فرانسوی نیز آزمون‌های “TEF” و “TCF” مورد تایید هستند.

مدرک تحصیلی

برای برنامه اسکیل ورکر کانادا، مدرک تحصیلی دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا امتیاز شما را در اکسپرس انتری افزایش می‌دهند. اگر خارج از کانادا تحصیل کرده‌اید، باید مدرک تحصیلی خود را معادل‌سازی کنید. Educational Creadential Assessment سیستمی است که مدرک شما را در آن مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

ارزیابی مدارک تحصیلی در کانادا ECA

ویزای اسکیل ورکر کانادا - امتیاز بندی اکسپرس انتری؛ مهاجرت به کانادا برای نیروی کار ماهر

امتیاز بندی اکسپرس انتری؛ مهاجرت به کانادا برای نیروی کار ماهر

همان‌طور که پیشتر گفتیم‌؛ مدیریت برنامه مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در سیستم اکسپرس انتری انجام می‌شود و بر اساس امتیازاتی است که فرد طبق شرایط خود دریافت می‌کند.

امتیاز 67 از 100، حداقل امتیاز لازمه است تا فرد بتواند وارد استخر شود و در قرعه کشی‌های سیستم اکسپرس انتری شرکت داده شود.

مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی می‌تواند تا 28 امتیاز داشته باشد. هر چه نمره بالاتری در آزمون زبان کسب کنید، امتیاز بیشتری در اکسپرس انتری کسب خواهید کرد. اگر در هر دو زبان رسمی کانادا یعنی انگلیسی و فرانسوی مهارت داشته باشید، می‌توانید امتیاز بالاتری به دست آورید.

سابقه کاری

حداکثر امتیازی که می‌توانید برای سابقه کاری به دست آورید، امتیاز 15 است که به افراد با سابقه کاری 6 سال و بیشتر داده می‌شود.

سابقه کاری یک ساله امتیاز 9 را دریافت می‌کند. سابقه کاری 2 تا 3 سال امتیاز 11، سابقه کاری 4 تا 5 سال نیز 13 امتیاز کسب می‌کند.

برنامه اسکیل ورکر کانادا محدودیت سنی ندارد. اما سن بیشتر از 47 سال هیچ امتیازی دریافت نمی‌کند و فرد باید کمبود امتیاز خود را از روش‌های دیگر جبران کند.

سن 18 تا 35 سال بیشترین امتیاز یعنی 12 را دریافت می‌کند. از 36 سال سن تا 40 سال، می‌تواند بین 11 تا 7 امتیاز کسب کند. بعد از 40 سالگی هر سال یک امتیاز کمتر می‌شود تا 47 سالگی که دیگر امتیازی ندارد.

مدرک تحصیلی

در برنامه اسکیل ورکر و مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی، مدرک تحصیلی دکترا بیشترین امتیاز یعنی 25 را دریافت می‌کند. فوق لیسانس امتیاز 23 لیسانس امتیاز 21، مدرک فنی و حرفه‌ای امتیاز 23 و مدرک دیپلم امتیاز 21 کسب می‌کند.

امتیازی که به مدرک تحصیلی فرد متقاضی داده می‌شود، بر اساس نتیجه ارزیابی مدرک تحصیلی او انجام می‌شود و ممکن است امتیاز مدرک تحصیلی دیپلم از 21 بیشتر یا حتی کمتر شود.

داشتن جاب آفر

اگر فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی، جاب آفری از سوی کارفرمای کانادایی دریافت کرده باشد، می‌تواند 10 امتیاز کسب کند.

جاب آفر باید برای شغلی ثابت، تمام وقت و جزء 4 دسته شغلی باشد که در ابتدای مقاله اشاره کردیم.

داشتن خویشاوند در کانادا، مهارت زبان همسر، تجربه کاری همسر در کانادا و غیره از دیگر فاکتورهایی هستند که می‌توانند امتیاز فرد متقاضی دریافت ویزای اسکیل ورکر کانادا را افزایش دهند.

ویزای اسکیل ورکر کانادا --

پس از آماده کردن مدارک لازم، به سرعت پروفایل خود را در اکسپرس انتری بسازید. در زمان قرعه کشی در صورت داشتن امتیاز یکسان، فردی که از نظر تاریخی زودتر وارد استخر شده باشد، انتخاب می‌شود.

اعتبار پاسپورت خود را تمدید کنید تا در زمان انتظار برای ویزای اسکیل ورکر با مشکل عدم اعتبار پاسپورت مواجه نشوید.

پس از تشکیل پروفایل در اکسپرس انتری می‌توانید نمرات، مدارک و سابقه کاری خود را ارتقا دهید و با آپدیت کردن پروفایل خود، امتیاز بیشتری به دست آورید.

تطبیق ادعاها و مدارک بسیار مهم است. اگر در پروفایل خود ادعایی کنید که نتوانید با مدارک آن را ثابت کنید، به مدت 5 سال نمی‌توانید برای مهاجرت اقدام کنید.

مدارک عدم سوء پیشینه، معاینات پزشکی و بایومتریک از دیگر مدارکی هستند که باید در پرونده درخواست ویزای اسکیل ورکر کانادا ارائه کنید.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: www.canada.ca
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها