مشاغل هدف اکسپرس انتری: کانادا به چند نیروی کار در حمل و نقل نیاز دارد؟

55
مشاغل هدف اکسپرس انتری - راننده کامیون در کانادا

منبع: cicnews.com

در مشاغل هدف اکسپرس انتری، حمل و نقل یکی از 5 بخشی است که اداره مهاجرت آن را در قرعه کشی‌های دسته‌بندی اکسپرس انتری سال 2023 در اولویت قرار داده است.

برای گرفتن نتیجه بهتر از ورود مهاجران به کشور و برای برطرف کردن کمبود نیروی انسانی بازار کار در صنایع خاص، اداره مهاجرت در ژوئن امسال قرعه کشی‌های مبتنی بر دسته‌بندی را – علاوه بر موارد موجود – از طریق سیستم مدیریت اپلیکیشن اکسپرس انتری آغاز کرد.

قرعه‌کشی‌های اکسپرس انتری استاندارد، از امتیاز سیستم رتبه‌بندی جامع به عنوان روش اصلی رتبه‌بندی نامزدها استفاده می‌کنند، در قرعه‌کشی‌های دسته‌بندی داوطلبان را با دو فاکتور تجربه کاری و یا مهارت خاص اولویت‌بندی می‌کنند.

قرعه کشی‌های مبتنی بر دسته‌بندی، در سال 2023 با هدف جبران کمبود نیروی کار، در 5 دسته شغلی خاص زیر در نظر گرفته شد:

  • مراقبت‌های بهداشتی
  • علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM)
  • حمل نقل
  • معاملات
  • کشاورزی و مواد غذایی

اولین قرعه‌کشی اکسپرس انتری بر اساس دسته‌بندی، در تاریخ 28 ژوئن انجام شد و از آن زمان، 4 قرعه کشی دیگر بر اساس دسته‌بندی انجام شده است. جدیدترین قرعه کشی اکسپرس انتری مبتنی بر دسته‌بندی، برای این 5 دسته شغلی در 20 سپتامبر انجام شد. برای آشنایی بیشتر با سیستم اکسپرس انتری می‌توانید مقاله اکسپرس انتری چیست را بخوانید و از جزییات و نحوه کار این سیستم آگاه شوید.

چرا مشاغل حمل و نقل به عنوان یک دسته در اکسپرس انتری انتخاب شدند؟

چرا مشاغل حمل و نقل به عنوان یک دسته در اکسپرس انتری انتخاب شدند؟

با درک اینکه رانندگان کامیون تنها یکی از مشاغل این دسته هستند، گزارشی را نقل می‌کنند که نشان می‌دهد کمبود راننده کامیون در کانادا می‌تواند مشکل بزرگی را برای اقتصاد کشور ایجاد کند. بر اساس این گزارش کمبود رانندگان منجر به تاخیر در حمل و نقل و افزایش قفسه‌های خالی در فروشگاه‌های مختلف می‌شود. اعتقاد بر این است که این یک موضوع، در افزایش قیمت کالاها در سراسر کشور تاثیرگذار بوده است.

در 4 سال اخیر، کمبود راننده کامیون در کانادا 2 برابر شده است. منطقی است که دولت فدرال کانادا بخش مشاغل حمل و نقل را از طریق اکسپرس انتری شایسته توجه ویژه می‌داند.

کانادا به چند کارگر ماهر حمل و نقل نیاز دارد؟

کانادا به چند کارگر ماهر حمل و نقل نیاز دارد؟

سازمان Trucking HR Canada گزارش می‌دهد که از اکنون تا سال 2025 کانادا باید سالانه 17000 راننده کامیون دیگر را استخدام کند.

راننده کامیون فقط یکی از مشاغل این دسته اکسپرس انتری است. زیرا کمبود کامیون در کانادا شدیدترین نگرانی گزارش شده در زمینه صنعت حمل و نقل این کشور بوده است. علاوه بر این در حال حاضر کمبود حداقل 20000 هزار راننده کامیون در کانادا وجود دارد.

داده‌های حمل و نقل کانادا ارقام زیر را در ماه مارس منتشر کرد که به کمبود نیرو کار پیش‌بینی شده در بخش حمل و نقل در 12 سال آینده اشاره دارد.

  • حمل و نقل 25000 تا 55600 بین سال‌های 2023 تا 2035
  • هوانوردی 42000 تا 55000 بین سال‌های 2025 تا 2023
  • دریایی 1000 تا 19000 بین سال‌های 2031 تا 2035
  • راه آهن 4000 تا سال 2035

راننده کامیون در کانادا

مشاغل هدف اکسپرس انتری؛ فرصت فوق‌العاده برای مهاجران به کانادا

طبق گزارش‌ها، این کشور به نیروی کار دارای مهارت و تجربه در زمینه حمل و نقل، فرصت‌های شغلی قابل توجهی را ارائه می‌هد.

به عبارت دیگر، مهاجرانی که از طریق قرعه‌کشی‌های دسته‌بندی اکسپرس انتری در بخش نیروی کار حمل و نقل به کانادا مهاجرت می‌کنند، فرصت‌های زیادی برای ایجاد مشاغل درازمدت و مفید در این کشور پیدا خواهند کرد.

علاوه بر این مشاغل بخش حمل و نقل تمایل دارند دستمزد رقابتی در این کشور بپردازند. درآمد بالا چیزی است که همه کانادایی‌ها، به ویژه مهاجران، با افزایش هزینه‌های زندگی تلاش می‌کنند به دست آورند.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط آمار کانادا در سال 2021، متوسط دستمزد برای متقاضیان اصلی مهاجر اقتصادی در سال 2019، به صورت ساعتی با فرض اشتغال تمام وقت، 43600 دلار بوده است.

در همین حال داده‌های اداره آمار کانادا که توسط تورنتو استار استفاده شده است، نشان می‌دهد میانگین دستمزد ساعتی یک راننده کامیون مسافت طولانی در کانادا 27.80 دلار است.

نه تنها مشاغل حمل و نقل فرصت‌های شغلی را برای مهاجران جدید به کانادا ایجاد می‌کنند، بلکه دستمزدهای پرسودی نیز دارند.

نظر نهایی

کانادا از نظر جمعیتی در حال رشد است و همین موضوع باعث شده فرصت‌های شغلی افزایش پیدا کنند و نیاز به نیروی انسانی نیز بیشتر شود. بخش حمل و نقل یکی از بخش‌های مهمی است که به طور ویژه به راننده کامیون نیاز شدیدی وجود دارد. اهمیت این بخش و فرصت‌های شغلی وقتی بیشتر مشخص می‌شود که بدانیم حمل و نقل، ستون اقتصاد داخلی یک کشور است و نبود تعداد کافی راننده کامیون، به معنی تاخیر در جابجایی کالاها و در نتیجه ضرر اقتصادی است.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها