تمدید پابلیک پالیسی ورک پرمیت ایرانیان تا سال 2025

236
پابلیک پالیسی ورک پرمیت ایرانیان

منبع: cicnews.com

پابلیک پالیسی ورک پرمیت ایرانیان، در سال 2023، توسط دولت کانادا ارائه شد تا از ایرانیان که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، حمایت شود. این برنامه که با استقبال گسترده ایرانیان روبرو شد، فرصتی منحصر به فرد برای مهاجرت به کانادا به ارمغان آورد. در آستانه انقضای این برنامه، خبر تمدید آن، بارقه امیدی دوباره در دل ایرانیان جویای مهاجرت روشن کرد.

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده است پابلیک پالیسی ورک پرمیت ایرانیان و اقدامات ویژه‌ای را که برای ایرانیان دارای اقامت موقت در نظر گرفته است، تمدید خواهد کرد.

تمدید پابلیک پالیسی ورک پرمیت ایرانیان

تمدید پابلیک پالیسی ورک پرمیت ایرانیان

پابلیک پالیسی ورک پرمیت ایرانیان در ابتدا در فوریه 2023 به عنوان ابزاری برای حمایت از ایرانیان مقیم کانادا در زمان آشفتگی در ایران اعلام شد که هفته گذشته تاریخ آن به اتمام رسید. اما طبق اعلام اداره مهاجرت کانادا تا 28 فوریه 2025 تمدید شده است؛ زیرا با وجود فروکش کردن اعتراضات در ایران، وضعیت همچنان ناپایدار است.

طبق اعلام اولیه، اقدامات ویژه دولت کانادا برای تمدید پابلیک پالیسی ورک پرمیت ایرانیان شامل موارد زیر است:

1. برای کسانی که در کانادا ویزای کاری، تحصیلی یا توریستی دارند، شرایط درخواست تمدید از داخل کانادا را آسان‌تر می‌شود.

2. درخواست‌های ایرانیان مقیم کانادا را بر اساس اولویت پردازش می‌شود.

3. برای ایرانیانی که از قبل در کانادا ساکن بودند، یک مسیر جدید برای دریافت اپن ورک پرمیت معرفی می‌شود.

4. ایرانیانی که قصد دارند اقامت خود در کانادا را تمدید کنند، از برخی از هزینه‌های تمدید معاف می‌شوند.

5. برای شهروندان کانادایی و مقیم دائم کانادا که در حال حاضر در ایران هستند و مایل به خروج از ایران هستند، از دریافت هزینه‌های گذرنامه و مدارک اقامت دائم خودداری می‌شود. در میان هزینه‌های لغو شده، متقاضیان ایرانی در کانادا ملزم به پرداخت هزینه رسیدگی به درخواست اقامت موقت، هزینه رسیدگی به درخواست تمدید مجوز اقامت موقت در کانادا و هزینه بیومتریک نخواهند بود.

7. برای واجد شرایط بودن، متقاضیان باید اتباع ایرانی با گذرنامه معتبر ایرانی باشند. آنها همچنین باید وضعیت اقامت موقت معتبر را هم در هنگام درخواست و هم در هنگام تصمیم گیری در مورد درخواست آنها به همراه داشته باشند.

پابلیک پالیسی ورک پرمیت ایرانیان - باز بودن مسیر دریافت اپن ورک پرمیت برای ایرانیان

باز بودن مسیر دریافت اپن ورک پرمیت برای ایرانیان

اتباع ایرانی واجد شرایط می‌توانند برای اپن ورک پرمیت درخواست دهند. مجوز کار آزاد به دارندگان این امکان را می‌دهد که تقریباً برای هر کارفرمایی در کانادا و در هر صنعتی مشغول به کار شوند.

علاوه بر این، آنها ممکن است برای جریان‌های اقامت موقت جدید به عنوان مثال، از ویزای توریستی تا مجوز تحصیل، بدون پرداخت هزینه درخواست دهند. در این شرایط، اگر یک ویزا یا مجوز پس از درخواست از طریق یک جریان جدید، منقضی شود، وضعیت آنها حفظ خواهد شد.

پابلیک پالیسی ورک پرمیت ایرانیان - ایرانیان؛ شهروندان محبوب کانادا

ایرانیان؛ شهروندان محبوب کانادا

کانادا مقصدی محبوب برای ایرانیان است. بر اساس داده‌های موسسه شهروندی کانادا، ایرانی‌ها پنجمین دسته‌ای هستند که بین ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۳ شهروند کانادا شده‌اند.

داده‌های IRCC نشان می‌دهد که در پایان سال 2023، 14780 اتباع ایرانی دارای مجوز تحصیل در کانادا و 10670 نفر مقیم دائم بودند.

علاوه بر این، داده‌های IRCC نشان می‌دهد که در سال 2022، ایران هشتمین کشور از نظر تعداد ورود مهاجران بود. به طور مشخص، 11105 ایرانی در آن سال اقامت دائم کانادا را دریافت کردند.

تمدید برنامه ویژه مهاجرت ایرانیان یا پابلیک پالیسی ورک پرمیت ایرانیان به کانادا خبر خوشی برای ایرانیان متقاضی مهاجرت است. این برنامه فرصتی مناسب برای مهاجرت به کانادا از طریق مسیرهای مختلف و با شرایطی آسان‌تر را فراهم می‌کند. برنامه مذکور شامل تسهیلاتی مانند معافیت از برخی هزینه‌های دولتی، امکان اقدام برای مجوز کار یا تحصیل پس از ورود به کانادا، دریافت مجوز باز کار و تسهیلات خاص برای تمدید ویزا است.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها