مهاجرت در سنین کودکی؛ تحصیلات بالاتر و درآمد بیشتر

7
مهاجرت در سنین کودکی؛ تحصیلات بالاتر و درآمد بیشتر

مهاجرت در سنین کودکی به کانادا، دروازه‌ای به سوی آینده‌ای روشن و پربار است. با انتخاب این مسیر، به فرزندانتان کمک می‌کنید تا در فضایی امن، آزاد و سرشار از فرصت‌ها، بال‌های خود را بگشایند و به سوی آرزوهایشان پرواز کنند.

چرا مهاجرت از سنین کودکی مهم است؟ به دلیل مطالعاتی که اخیرا انجام شده و نتایج مثبت مهاجرت از سنین کودکی را نشان داده است. در این مقاله درباره نتایج این مطالعات و تاثیرات مثبتی که مهاجرت از سنین کودکی در تحصیلات و میزان درآمد این کودکان در بزرگسالی دارد، صحبت می‌کنیم.

اگر قصد دارید با خانواده به کانادا مهاجرت کنید، این مطلب شما را در تصمیمتان مصمم‌تر خواهد کرد. با ما همراه باشید.

مهاجرت در سنین کودکی؛ تحصیلات بالاتر و درآمد بیشتر -

مهاجرت در سنین کودکی؛ تحصیلات بالاتر و درآمد بیشتر

اخیرا یک مطالعه توسط اداره آمار کانادا انجام شده که نشان می‌دهد مهاجرانی که از سنین کودکی وارد کانادا می‌شوند، بیشتر احتمال دارد که تحصیلات دانشگاهی را دنبال کنند و از نظر اقتصادی و کسب درآمد نیز عملکرد بهتری داشته باشند.

در واقع، این گروه از مهاجران در سن 25 سالگی درآمد بالاتری نسبت به سایر افراد و پرونده‌های مالیاتی کانادایی داشتند.

هرچه زودتر، بهتر

با نگاهی به داده‌های موجود، پژوهشگران یک همبستگی مثبت بین مدت زمان زندگی مهاجران در کانادا و احتمال ادامه تحصیل آن‌ها در مقطع تحصیلی بالاتر یافتند.

به عنوان مثال، در میان مهاجرانی که از سن 4 سالگی در کانادا زندگی می‌کنند، 77.3٪ آن‌ها تحصیلات خود را پس از دبیرستان ادامه دادند و در سن 20 سالگی در کالج شرکت کردند.

در میان کسانی که در سنین 5 تا 9 سال به کانادا آمده‌اند، 69.9٪ آن‌ها ادامه تحصیل داده‌اند.

و کسانی که از سنین 10 تا 14 سال به کانادا آمده‌اند، 61.3٪ از آن‌ها تحصیلات خود را پس از دبیرستان ادامه داده‌اند.

برای مقایسه، تنها 59.9 درصد از کل پرونده‌های مالیاتی کانادا تا سن 20 سالگی تحصیلات خود را پس از دبیرستان نیز ادامه داده‌اند که نشان می‌دهد همگروه‌های مهاجران، حتی در مقایسه با همه کانادایی‌ها، به طور قابل‌توجهی آمار بالایی در ادامه تحصیلات پس از متوسطه دارند.

مهاجرت در سنین کودکی؛ تحصیلات بالاتر و درآمد بیشتر --

این یافته با نتایج اقتصادی مهاجران بر اساس سن و جوانی آن‌ها در کانادا تطبیق داشت. به طور خاص، پرونده‌های مالیاتی مهاجرانی که به کانادا آمده‌اند، درآمد بالاتری نسبت به میانگین تمام پرونده‌های مالیاتی کانادایی در گروه سنی خود گزارش کردند.

با این حال، جالب توجه است که این یافته فوری نبود و بر اساس سن پرونده‌های مالیاتی با تأخیر مواجه شد.

به عنوان مثال، مهاجرانی که در کودکی به کانادا آمده‌اند، دستمزد متوسط ​​کمی کمتر از سایر متقاضیان مالیات کانادایی بین سنین 18 تا 24 سال داشتند.

با این حال، پس از سن 25 سالگی، متوسط ​​دستمزد این گروه مهاجران برابر یا از میانگین دستمزد تمام متقاضیان مالیات کانادایی در همان گروه سنی بیشتر بوده است.

در سن 30 سالگی، مهاجرانی که در کودکی به کانادا آمده‌اند، میانگین دستمزد آن‌ها 17.6 درصد بیشتر از سایر پرونده‌های مالیاتی کانادایی در همان گروه سنی بود.

تاثیر مثبت مهاجرت در سنین کودکی در آینده آن‌ها

تاثیر مثبت مهاجرت در سنین کودکی در آینده آن‌ها

به نظر می‌رسد نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که هم از نظر داشتن تحصیلات عالی و هم از نظر بازار کار و درآمد، مهاجرت به کانادا در سنین پایین، تأثیر مثبتی دارد.

این مطالعه همچنین نشان می‌دهد مهاجرانی که زودتر به کانادا می‌آیند، نتایج بهتری نه تنها نسبت به افرادی که دیرتر به این کشور می‌آیند، بلکه حتی نسبت به کانادایی‌ها نیز به دست می‌آورند.

جالب توجه است، مطالعات دیگر نیز نشان داده‌اند که رابطه مثبت بین زمان ورود یک مهاجر به کانادا و درآمد او با گذشت زمان افزایش می‌یابد. این موضوع در امتیازی که سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) در اکسپرس انتری به سن می‌دهد نیز، منعکس می‌شود و مهاجران جوان‌تر به دلیل جوانی‌شان امتیاز بیشتری می‌گیرند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: cicnews.com

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها