تغییرات جدید در برنامه ویزای خوداشتغالی و استارت‌آپ کانادا

39
تغییرات جدید در برنامه ویزای خوداشتغالی و استارت‌آپ

تغییرات جدید در برنامه ویزای خوداشتغالی و استارت‌آپ کانادا توسط اداره مهاجرت اعمال و اعلام شده است. هدف از تغییرات این بوده است که زمان رسیدگی به درخواست‌ها تسریع شود و بهبود کلی در این برنامه‌ها ایجاد شود. در این مطلب درباره جزییات این تغییرات و هدف اداره مهاجرت صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

تغییرات جدید در برنامه ویزای خوداشتغالی و استارت‌آپ

IRCC تغییراتی در برنامه‌های ویزای استارت‌آپ و ویزای خوداشتغالی اعمال می‌کند که به هدف کاهش معوقات و بهبود روند رسیدگی به درخواست‌ها برسد.

طبق صحبت‌‌های مارک میلر، وزیر مهاجرت، تغییرات مهمی در برنامه‌های ویزای استارت‌آپ و ویزای خوداشتغالی کانادا ایجاد شده است.

از 30 آوریل 2024، اداره مهاجرت کانادا (IRCC) سیاست‌های جدیدی را در مورد پردازش درخواست‌های ویزای استارت‌آپ اعمال کرد.  همچنین در همین روز برنامه ویزای خوداشتغالی نیز متوقف شد. البته به طور موقت این توقف انجام شد تا اطلاحاتی در این برنامه صورت بگیرد.

تغییرات جدید در برنامه ویزای خوداشتغالی و استارت‌آپ - تغییرات ویزای استارت آپ

تغییرات ویزای استارت آپ

از 30 آوریل، IRCC پردازش درخواست ویزای استارت‌آپ با تمرکز بر موارد زیر تغییر خواهد یافت:

محدود کردن تعداد ساکنان دائمی پذیرفته شده تحت این برنامه با استثنا کردن متقاضیان مرتبط با حداکثر 10 استارت آپ در هر سازمان تعیین شده*.

اولویت پردازش با کارآفرینانی است که ایده استارت‌آپی آن‌ها توسط یک مرکز رشد سرمایه یا کسب و کار کانادایی که عضو شبکه فناوری کانادا است، پشتیبانی می‌شود.

*سازمان‌های تعیین‌شده گروه‌های تجاری کانادایی (صندوق‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز، گروه‌های سرمایه‌گذار فرشته و انکوباتورهای کسب‌وکار) هستند که تحت این برنامه برای سرمایه‌گذاری در یک کسب‌وکار نوپا تأیید شده‌اند. متقاضیان ویزای استارت آپ برای واجد شرایط بودن در این برنامه به حمایت یکی از این سازمان‌های تعیین شده نیاز دارند.

تغییرات ویزای خوداشتغالی

IRCC توقف کامل دریافت درخواست ویزای خوداشتغالی را اعلام کرده است که قرار است تا پایان سال 2026 اجرا شود. با توجه به تعداد بالای درخواست‌های این برنامه، زمان رسیدگی به درخواست‌ها به بیش از 4 سال می‌رسد.

در حالی که این برنامه به طور موقت متوقف شده است، IRCC به رسیدگی به درخواست‌ها ادامه می‌دهد و همزمان به دنبال فرصت‌هایی برای اعمال اصلاحاتی در برنامه و حفظ یکپارچگی آن است.

تغییرات جدید در برنامه ویزای خوداشتغالی و استارت‌آپ -ویزای استارت آپ چیست؟

ویزای استارت آپ چیست؟

برنامه ویزای استارتاپ کانادا به اتباع خارجی که مالک (یا مالکان جزئی) یک کسب‌وکار نوپا هستند، اجازه مهاجرت و اقامت دائم در کانادا را می‌دهد، مشروط بر اینکه:

  • یک کسب و کار واجد شرایط یا یک ایده سودآور داشته باشید.
  • از یک سازمان تعیین شده نامه حمایت مالی دریافت کنید.
  • در زبان انگلیسی یا فرانسوی دارای مهارت باشند.
  • تمکن مالی برای زندگی و کار در کانادا داشته باشید.

ویزای استارتاپ یکی از ویزاهای پرتقاضا برای مهاجرت به کاناداست چرا که یک گروه 5 نفره که صاحب یک ایده استارتاپی سودده هستند، می‌توانند به صورت گروهی مجوز کار و اقامت دائم کانادا را دریافت کنند و به همراه خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند.

خانواده این گروه استارت‌آپی نیز از مزایای این ویزا برخوردار هستند. همسران آن‌ها مجوز کار دریافت می‌کنند و فرزندان زیر 21 سال آن‌ها می‌توانند به صورت رایگان در مدارس کانادا تحصیل کنند.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های ویزاهای تجاری، بیزینس پلن مهاجرت به کانادا است که می‌توانید با استفاده از خدمات گروه حقوقی یزدانی یک بیزینس پلن قوی بر اساس اقتصاد و بازار کانادا تهیه کنید و از سازمان‌های تعیین شده، سرمایه راه‌اندازی بیزینس را دریافت کنید.

تغییرات جدید در برنامه ویزای خوداشتغالی و استارت‌آپ - ویزای خوداشتغالی چیست؟

ویزای خوداشتغالی چیست؟

برنامه ویزای خوداشتغالی مسیری برای دریافت اقامت دائم (PR) برای افراد خارجی خوداشتغال و کارآفرین است که تجربه قابل توجهی در زمینه‌های هنر، فرهنگ، تفریح یا ورزش دارند و می‌توانند به رشد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کانادا کمک کنند.

برای واجد شرایط بودن، متقاضیان باید:

  • تجربه مرتبط در زمینه‌ای که قصد خوداشتغالی و کارآفرینی دارند، داشته باشند.
  • توانایی خوداشتغالی در کانادا را داشته باشند.
  • معیارهای مورد نیاز برنامه را دارا باشند.
  • پیش شرط‌های پزشکی، امنیتی و سایر موارد را رعایت کنند.

قابل توجه است که هر دو برنامه تحت دسته “تجارت فدرال” در طرح سطوح مهاجرت قرار می‌گیرند که قرار است از سال 2025 از تخصیص 5000 نفر به 6000 نفر تازه وارد افزایش یابد.

میلر در سخنانی در 29 آوریل بر نیاز به پردازش کارآمدتر برای این جریان‌ها تاکید کرد:

پردازش سریع برای موفقیت کارآفرینانی که از طریق برنامه‌های تجاری فدرال ما به کانادا می‌آیند، بسیار مهم است. این تغییرات ضروری نیاز به پردازش سریع‌تری دارند و ما به دنبال اصلاحات بیشتر هستیم تا این برنامه‌ها را در دراز مدت پایدارتر و مؤثرتر کنیم.»

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: cicnews.com

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها