نگارش و بازنگری بیزنس پلن در مهاجرت تجاری به کانادا

17
نگارش و بازنگری بیزنس پلن در مهاجرت تجاری به کانادا

مژده به هموطنان عزیز! سال نو و خدمتی نوین از مجموعه گروه حقوقی یزدانی

نگارش و بازنگری طرح‌های تجاری یا بیزنس پلن در مهاجرت تجاری به کانادا

د‌پارتمان حقوق تجاری گروه حقوقی یزدانی؛ اولین و تنها مجموعه وکالتی ارائه کننده خدمات جامع طرح تجاری کانادا در خدمت شماست تا در مسیر پیچیده و طولانی مهاجرت، با تدوین دقیق مدارک و مستندات مورد نیاز از جمله بیزینس پلن، شما را همراهی کند.

با راهنمایی مشاوران و متخصصان دپارتمان حقوق تجاری گروه حقوقی یزدانی، می‌توانید پروسه مهاجرت را بدون دغدغه و نگرانی، مطابق با آخرین تغییرات قوانین مهاجرتی، طی کنید و به مقصد برسید.

چرا طرح تجاری یا بیزنس پلن در مهاجرت تجاری به کانادا مهم است؟

در پروسه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، کارآفرینی و استارتاپ ویزا، بیزینس پلن قوی یکی از مهمترین شرایط اخذ ویزاست. چون رکن اصلی پرونده است و بدون بیزنس پلن خوب و دقیق امکان اخذ ویزا منتفی می‌شود.

یک بیزینس پلن واضح، مؤثر و سنجیده بدون شک می‌تواند موفقیت درخواست مهاجرت شما را افزایش دهد.

در ادامه، همه چیز را در مورد طرح‌های تجاری مهاجرت به کانادا، افرادی که به آنها نیاز دارند و اهمیت آن برای برنامه‌های مهاجرتی خواهید آموخت.

آیا به بیزینس پلن برای مهاجرت به کانادا نیاز دارید؟

بیزینس پلن یک جنبه حیاتی از برنامه‌های مهاجرتی تجاری است. هدف اصلی این است که افسران مهاجرت کانادایی را متقاعد کنید که استارتاپ شما یا سرمایه گذاری شما در یک تجارت کانادایی، احتمال موفقیت بالایی دارد. بیزینس پلن باید توضیح دهد که چگونه سرمایه گذاری شما برای کانادایی‌ها شغل ایجاد می‌کند و به اقتصاد کانادا کمک می‌کند. همچنین از نظر مالی نیز باید تمامی هزینه‌ها را در نظر گرفته و برنامه‌ریزی مالی حساب‌شده‌ای ارائه کنید.

نگارش و بازنگری بیزنس پلن در مهاجرت تجاری به کانادا - بیزینس پلن و برنامه_های مهاجرتی تجاری

بیزینس پلن و برنامه‌های مهاجرتی تجاری

همانطور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، برای تمام برنامه‌های ویزای تجاری کانادا که در اینجا ذکر شده است، باید یک بیزینس پلن منطبق و دقیق تهیه شود.

برنامه مهاجرتی تجاری توضیحات آیا به بیزینس پلن نیاز دارد؟
ویزای کارآفرینی C11 ویزای کارآفرینی C11 به متقاضیان خارجی اجازه می‌دهد تا یک شرکت کانادایی جدید راه‌اندازی کنند، در یک شرکت موجود سرمایه‌گذاری کنند و به‌عنوان یک فرد خوداشتغال مجوز کار برای راه اندازی شرکت دریافت کنند. دریافت کنندگان این ویزا معمولاً پس از 1 سال فعالیت تجاری در کانادا واجد شرایط اقامت دائم هستند. بله، بخش جدایی ناپذیر و اجباری از فرآیند درخواست است.
ویزای استارتاپ کانادا (SUV) برنامه SUV به کارآفرینان خارجی این امکان را می‌دهد که در کانادا کسب و کار ایجاد کنند. آن‌ها برای دریافت اقامت دائم به 2+ سال زمان نیاز دارند. این مسیر برای استارت‌آپ‌های مستقر که بر تقویت نوآوری تمرکز دارند، اولویت دارد. حداکثر 5 شریک موسس این استارت آپ می‌توانند اقامت کانادا را دریافت کنند. یکی از جنبه‌های مهم ویزای استارت آپ این است که این برنامه به سرمایه گذاری خارجی از سازمان‌های مشخص شده کانادایی نیاز دارد.

رقابت برای جلب حمایت از این سازمان‌ها بسیار بالا است.

به همین منظور باید یک بیزینس پلن مفصل برای سرمایه‌گذاران ارسال کنید.

یک طرح تجاری دقیق، با ارائه جزئیات و هزینه‌های محاسبه شده، می‌تواند بین تأمین بودجه یا عدم تأمین مالی و در نتیجه مهاجرت یا عدم مهاجرت تاثیر داشته باشد.

 

به طور خلاصه، بله!

ویزای انتقال درون شرکتی (ICT) این ویزا برای کسانی است که در خارج از کانادا شرکت دارند و به دنبال گسترش و مهاجرت به کانادا هستند.

این ویزا به متقاضی اجازه کار می‌دهد و پس از یک سال فعالیت در کانادا، مسیرهای متعددی برای اقامت دائم وجود دارد.

همسر و فرزندان متقاضی نیز ممکن است به ترتیب واجد شرایط مجوز کار باز و مجوز تحصیل رایگان باشند.

بله، بخش جدایی ناپذیر و اجباری از فرآیند درخواست است.
برنامه‌های استانی کانادا برنامه‌های مهاجرتی استانی مختلفی برای مهاجرت کاری وجود دارد. این برنامه‌ها معمولاً برای صنایع خاصی طراحی می‌شوند و برای ارتقای توسعه اقتصادی یک استان خاص در کانادا استفاده می‌شوند. بله، بخش جدایی ناپذیر و اجباری از فرآیند درخواست است.
برنامه LMIA مالک-اپراتور مسیر LMIA به صاحبان مشاغل کانادایی و سهامداران اکثریت اجازه می‌دهد پس از 2 سال کار در کانادا مجوز کار و اقامت دائم دریافت کنند. این مسیر مهاجرت بسیار محبوب بوده و نیاز به ارائه یک بیزینس پلن داشت. این برنامه توسط دولت کانادا لغو شد و از برنامه کارگران خارجی موقت (TFWP) در آوریل 2021 حذف شد.  

 

 

بله، بخش جدایی ناپذیر و اجباری از روند درخواست بود.

نگارش و بازنگری بیزنس پلن در مهاجرت تجاری به کانادا - چگونه یک بیزینس پلن بنویسم؟

چگونه یک بیزینس پلن بنویسم؟

از آنجایی که بیزینس پلن مهم‌ترین بخش درخواست مهاجرت تجاری شماست، باید به خوبی تحقیق شده و با دقت تدوین شود. هنگام نوشتن طرح خود، از جزئیات مرتبط با بیزینس خود اگاه باشید؛ زیرا هر گونه نقص و عدم آگاهی می‌تواند در پرونده شما تاثیر سوء داشته باشد.

شایان ذکر است که برنامه‌های مهاجرتی مختلف کانادا، در موضوع بیزینس پلن الزامات متفاوتی دارند، بنابراین درک شرایط خاص هر مسیر مهاجرتی ضروری است. بیزینس پلن جامع مهاجرت می‌تواند شامل بخش‌های زیر باشد، اما به آنها محدود نمی‌شود:

 • معرفی کسب و کار (محصولات یا خدمات)
 • تجزیه و تحلیل سود و زیان
 • استراتژی بازاریابی، در صورت امکان با اهداف قابل اندازه گیری
 • طرح پرسنل و کارکنان، مانند طرح راه اندازی منابع انسانی
 • تحقیقات بازار
 • تجزیه و تحلیل نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و چالش‌ها
 • ارزیابی PEST (سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فناوری)
 • پیش بینی مالی برای چند سال معین
 • گزاره ارزش
 • تجزیه و تحلیل چشم انداز رقابتی
 • استراتژی کسب درآمد
 • چشم انداز بلند مدت
 • استراتژی اجرای کوتاه مدت

لازم به ذکر است که سرمایه‌گذاری نباید یک کسب‌ و کار مالک-اپراتور باشد که منحصراً برای شما یا شریکتان درآمد ایجاد کند و همچنین نباید یک نوع کسب و کار “سرمایه گذاری غیرفعال” باشد، مانند خرید املاک و مستغلات و جمع آوری سود از اجاره. کسب و کار باید به مشارکت فعال و مدیریت عملی شما برای فعالیت نیاز داشته باشد.

اهمیت برنامه‌های تجاری در سیستم مهاجرت

دولت کانادا به خوبی از نیاز کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی برای دستیابی به اهداف اقتصادی کوتاه مدت و بلندمدت در این کشور آگاه است.

برای به دست آوردن بهترین نتیجه در مورد رشد اقتصادی و تولید شغل برای شهروندان کانادایی، IRCC باید نامزدهایی را انتخاب کند که به نظر می‌رسد بهترین شانس موفقیت در کارآفرینی یا سرمایه‌گذاری در یک کسب‌وکار را دارند.

از طرف دیگر، اگر مسیر ویزای استارت‌آپ را انتخاب کنید، سرمایه‌گذاران باید مطمئن باشند که سرمایه‌شان در جای درستی هزینه می‌شود و بازده سرمایه‌گذاری خوبی را شاهد خواهند بود.

اینجاست که بیزینس پلن شما نتیجه پروسه مهاجرت را مشخص می‌کند. زیرا سرمایه‌گذاران کانادایی و اداره مهاجرت باید به یک نتیجه مثبت از فعالیت استارتاپ شما در کانادا برسند تا درخواست شما را تایید کرده و سرمایه و مجوزهای لازم را به شما بدهند.

بیزینس پلن از این جهت نیز مهم‌ترین بخش درخواست مهاجرت شما است که اگر طرح تجاری ضعیف باشد و نتواند نظر سرمایه‌گذاران و اداره مهاجرت را جلب کند، شانس موفقیت در اخذ ویزای کانادا و مهاجرت موفقیت آمیز به کانادا کم شده و با از دست دادن زمان و هزینه متقاضی همراه است.

با درک این موارد، واضح است که چرا کمک گرفتن از متخصص در نوشتن بیزینس پلن مهاجرت، اهمیت دارد و در واقع مسیر مهاجرت شما را تعیین می‌کند.

نگارش و بازنگری بیزنس پلن در مهاجرت تجاری به کانادا - چرا خودم نمی_توانم بیزینس پلن را بنویسم؟

چرا خودم نمی‌توانم بیزینس پلن را بنویسم؟

سوالی که ممکن است برای شما پیش آید این است که چرا خودتان بیزینس پلن را ننویسید؟ پاسخ این است که بسیاری از متقاضیان احتمالاً تجربه نوشتن بیزینس پلن را دارند. با این حال، بیزینس پلن مهاجرت نوع خاصی از طرح تجاری با الزامات دقیق بسیاری است.

بنابراین متقاضیان به مشاوره تخصصی نیاز خواهند داشت. در بیشتر موارد، یک شرکت حقوقی مهاجرت که دارای تجربه در این روش‌های مهاجرتی است، تجربیات خود و دانش فرد متقاضی از بیزینس مورد نظر خود را ترکیب کرده و به او کمک می‌کند بیزینس پلن متقاعد کننده و حساب‌شده‌ای بنویسد.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: sobirovs.com

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها