آیا من واجد شرایط اکسپرس انتری هستم؟

9
شرایط اکسپرس انتری

سیستم اکسپرس انتری مسیر اصلی کانادا برای مهاجرت اقتصادی به این کشور است و امسال نیز پذیرای 110،770 مهاجر جدید خواهد بود.

همچنین قرار است این تعداد در سال‌های 2025 و 2026 (هر کدام) به 117،500 مهاجر جدید افزایش یابد. با توجه به این موضوع، تازه واردان و کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند ممکن است به دنبال بررسی شرایط خود برای برنامه‌های مهاجرتی در سیستم اکسپرس انتری باشند. همچنین افراد می‌توانند با ارزیابی وضعیت خود در سیستم امتیاز بندی اکسپرس انتری، شرایط خود را بهبود دهند تا واجد شرایط مهاجرت به کانادا شوند.

برای اینکه واجد شرایط اکسپرس انتری کانادا شوید، باید با این سیستم و برنامه‌های آن آشنا باشید. با توجه به شرایط و قوانین در حال تغییر مهاجرت به کانادا، بهتر است پیش از اقدام، به خوبی درباره برنامه مهاجرتی مد نظر خود تحقیق کنید. در این مقاله به سیستم اکسپرس انتری کانادا و برنامه‌ها و شرایط هر برنامه می‌پردازیم تا شما را در مسیر مهاجرت راهنمایی کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

شرایط اکسپرس انتری چیست؟

اکسپرس انتری یک سیستم مدیریت برنامه مهاجرتی است که سه برنامه مهاجرت اقتصادی فدرال کانادا در آن مدیریت می‌شود و شامل موارد زیر است:

هر از سه برنامه شرایط متفاوتی دارند که متقاضیان باید آنها را رعایت کنند تا واجد شرایط شوند.

هنگامی که متقاضیان واجد شرایط یکی از برنامه‌های اکسپرس انتری شدند، می‌توانند در اکسپرس انتری پروفایل ایجاد کنند. در این مرحله، در سیستم رتبه بندی جامع یا CRS بر اساس عوامل سرمایه انسانی مانند توانایی زبان، تحصیلات و تجربه کاری و تحت تأثیر وضعیت تأهل خود، امتیاز دریافت می‌کنند. در مقاله امتیاز CRS به طور مفصل با تاثیر وضعیت تاهل در امتیاز اکسپرس انتری آشنا شوید.

اداره مهاجرت کانادا به طور منظم در طول سال قرعه کشی‌ها را برای داوطلبان اکسپرس انتری برگزار می‌کند. این دپارتمان متقاضیانی را وارد استخر قرعه کشی می‌کند که حداقل امتیاز را داشته باشند تا در صورت انتخاب، برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

این دپارتمان همچنین اخیراً قرعه کشی‌های مبتنی بر دسته‌بندی را معرفی کرده است. این کتگوری مختص افرادی است که در مشاغل هدفمند و مورد نیاز کانادا تجربه دارند و یا به زبان فرانسه مسلط هستند. داوطلبان هر سه برنامه اکسپرس انتری ممکن است در این قرعه کشی‌ها نیز واجد شرایط باشند.

پس از دریافت دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم و ارسال درخواست، متقاضی باید تمام معیارهای ارائه شده در درخواست خود را برآورده کند. در صورت موفقیت آمیز بودن، به آنها وضعیت PR اعطا می‌شود و می‌توانند به طور دائم در کانادا اقامت داشته باشند و هر طور که می‌خواهند در این کشور زندگی، کار و تحصیل کنند.

شرایط اکسپرس انتری - شرایط دریافت ویزای اسکیل ورکر فدرال (FSWP)

شرایط دریافت ویزای اسکیل ورکر فدرال (FSWP)

ویزای اسکیل ورکر فدرال یکی از مسیرهای اصلی کانادا برای مهاجران اقتصادی ماهر و دارای تخصص است.

برای واجد شرایط بودن تحت این برنامه، متقاضیان باید حداقل شرایط لازم را برای این برنامه داشته باشند و حداقل 67 امتیاز را بر اساس عوامل سرمایه انسانی خود، تحت یک شبکه امتیازدهی خاص برای FSWP کسب کنند.

این امتیاز جدا از امتیاز CRS است که به متقاضیان هر یک از برنامه‌های اکسپرس انتری، پس از ورود به استخر قرعه کشی، اختصاص می‌یابد.

علاوه بر کسب حداقل 67 امتیاز در جدول امتیازدهی فاکتورهای انتخاب FSWP، داوطلبان باید:

حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت یا معادل آن در 10 سال گذشته، در یک شغل ماهر که تحت طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) سطح تجربه، مسئولیت و آموزش (TEER) سطح 0،1،2، یا 3 طبقه بندی شده است.

دارای توانایی زبانی معتبر به زبان انگلیسی یا فرانسوی معادل سطح 7، تحت معیار زبان کانادایی (CLB) برای انگلیسی، یا Niveaux de compétence linguistique canadiens (NCLC) برای فرانسوی.

باید در هر 4 توانایی زبان (نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن) نمره 7 کسب شود.

معیارهای وجوه تسویه حساب را بر اساس تعداد اعضای مستقیم خانواده (همسر، شریک زندگی مشترک و یا فرزندان تحت تکفل) رعایت کنید، حتی اگر آنها مقیم دائم کانادا باشند و شما را به کانادا همراهی نکنند.

در صورتی که فرد متقاضی در حال حاضر مجوز کار در کانادا را داشته باشد و در این کشور مشغول به کار باشد، این شرط قابل چشم پوشی است.

شرایط برنامه CEC کانادا - شرایط اکسپرس انتری

شرایط برنامه CEC کانادا

برنامه CEC کانادا مسیری است برای نیروی کار ماهر و دانشجویان بین المللی در کانادا (یا کسانی که در کانادا تجربه کاری دارند) تا اقامت دائم دریافت کنند و در کانادا بمانند. این افراد به دلیل تجربه و تحصیلات قبلی خود در کانادا امتیاز بالایی تحت CRS دریافت می‌کنند. همچنین توانایی زبان بالاتری دارند که به دلیل زندگی در کانادا تقویت شده است.

برای اینکه واجد شرایط این برنامه در اکسپرس انتری باشید، باید دارای شرایط زیر باشید:

  • در 3 سال گذشته قبل از ارسال درخواست، حداقل یک سال سابقه کاری در شغل تخصصی خود داشته باشید.
  • حداقل سطح CLB/NCLC  5 برای مشاغل سطح 2 یا 3 NOC TEER
  • سطح CLB/NCLC 7 برای مشاغل NOC TEER 0 یا سطح 1

شرایط اکسپرس انتری - شرایط برنامه اسکیل ترید

شرایط برنامه اسکیل ترید

برنامه اسکیل ترید کانادا یک مسیر اقتصادی است برای متقاضیانی است که در یک حرفه دارای مهارت و تجربه هستند. برای واجد شرایط بودن تحت این برنامه متقاضیان باید:

حداقل 2 سال سابقه کار تمام وقت در یک حرفه ماهر در 5 سال گذشته قبل از تاریخ درخواست داشته باشید.

در حرفه مورد نظر خود الزامات مورد نیاز NOC را داشته باشید.

داشتن یک پیشنهاد شغلی (job offer) معتبر با حقوق مستمر و کار تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته) از حداکثر دو کارفرما در کانادا، برای حداقل یک سال یا گواهی صلاحیت از یک مرجع رسمی در استان یا منطقه مورد نظر خود در کانادا

مدرک زبان با حداقل سطح  CLB/NCLC 5 برای صحبت کردن و شنیدن و حداقل  سطح 4 برای خواندن و نوشتن ارائه دهند.

پاسخ سوالات بیشتر درباره اکسپرس انتری و سطح امتیازات را در امتیاز اکسپرس انتری (CRS) کانادا بخوانید.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: cicnews.com

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها