تغییرات جدید برنامه نیروی کار خارجی موقت در سال 2024

15
تغییرات جدید برنامه نیروی کار خارجی موقت در سال 2024

برنامه نیروی کار خارجی موقت کانادا (TFWP) به کارفرمایان کانادایی اجازه می‌دهد تا در شرایطی که نیروی کار کانادایی واجد شرایط در دسترس نیست، کارگران خارجی را برای مشاغل موقت استخدام کنند. این برنامه فرصتی برای افراد خارجی است تا در کانادا کار کرده و تجربه کسب کنند و در عین حال به کانادا کمک می‌کند تا کمبود نیروی کار خود را در برخی مشاغل خاص جبران کند.

دوات کانادا با رصد دقیق نتایج برنامه‌های مهاجرتی، تغییرات لازم را در آن‌ها ایجاد می‌کند تا بهترین نتیجه را از حضور مهاجران بگیرد و منافع کانادا، کارفرماها و نیروی کار خارجی را تامین کند. برنامه نیروی کار خارجی موقت کانادا (TFWP) یکی از این برنامه‌هاست که متناسب با شرایط کشور کانادا، تغییراتی در آن ایجاد شده است. در ادامه تغییرات جدید برنامه نیروی کار خارجی موقت در سال 2024 را بررسی می‌کنیم.

تغییرات جدید برنامه نیروی کار خارجی موقت در سال 2024

مارک میلر، وزیر مهاجرت و رندی بواسونالت، وزیر کار، تغییرات برنامه نیروی کار خارجی موقت کانادا (TFWP) را اعلام کردند.

در طول کرونا، کانادا مجموعه‌ای از اقدامات موقت را برای کمک به بهبود شرایط بازار کار اجرا کرد.با تغییر شرایط بازار کار کانادا، این اقدامات در حال توقف و لغو هستند.

بواسونالت گفت: ما اکنون در یک تصویر و شرایط اقتصادی متفاوت هستیم. با بسته شدن شکاف بین بیکاری و مشاغل خالی برخی از این اقدامات دیگر مورد نیاز نیست.

TFWP برای صدور مجوز کار برای اتباع خارجی طراحی شده است که این افراد می‌توانند به پر کردن شکاف‌های بازار کار در کانادا کمک کنند.

کارفرماهایی کانادایی که مایل به استخدام نیروی کار خارجی از طریق TFWP هستند باید گواهی ارزیابی تأثیر بازار کار یا مجوز LMIA دریافت کنند که نشان می‌دهد هیچ کانادایی واجد شرایط یا مقیم دائمی برای موقعیت شغلی مورد نظر وجود ندارد.

در طول همه گیری کرونا، برای کمک به بهبود شرایط بازار کار، کانادا به طور موقت دوره اعتبار LMIA را به 12 ماه افزایش داد. از 1 می 2024، مدت اعتبار آن به 6 ماه تغییر خواهد کرد.

تغییرات جدید برنامه نیروی کار خارجی موقت در سال 2024 -

کارگران کم دستمزد که از طریق TFWP اپلای می‌کنند، نباید بیش از 20 درصد از نیروی کار یک شرکت کانادایی را تشکیل دهند. در سال 2022 بود که کانادا به طور موقت، این سقف را به 30 درصد افزایش داد تا بخش‌های خاصی بتوانند متناسب با شرایط خود، نیروی خارجی بیشتری استخدام کنند.

 از اول ماه می 2024، تنها بخش‌های ساخت‌وساز و مراقبت‌های بهداشتی مجاز خواهند بود تا 30 درصد از نیروی کار خود را با افرا دارای مجوز کار TFWP با دستمزد پایین، تشکیل دهند.

نکته: معافیت سقف استخدام نیروی کار خارجی برای بخش کشاورزی و کارفرمایان فصلی بدون تغییر باقی می‌ماند.

این تغییرات در حالی اتفاق می‌افتد که کانادا در تلاش است تا یکپارچگی سیستم مهاجرت خود را تقویت کند که نقشی مرکزی در اقتصاد کانادا ایفا می‌کند.

کانادا اخیراً در پاسخ به افزایش سریع و ناپایدار دانشجویان بین‌المللی، محدودیتی در ویزای تحصیلی کانادا اعمال و تغییراتی در برنامه مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی یعنی PGWP خود ایجاد کرده است.

مارک میلر وزیر مهاجرت گفت: اخیراً حجم اقامت موقت کانادا به طور قابل توجهی افزایش یافته است و اکنون به 2.5 میلیون نفر یا 6.2 درصد از جمعیت ما در سال 2023 رسیده است. هدف ما کاهش جمعیت ساکن موقت به 5 درصد در طی 3 سال آینده است. ما می‌خواهیم که هر خانواده و ساکن جدید برای موفقیت تلاش کند و بتواند به خدمات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد. هدف نهایی سیستم مهاجرتی کانادا، مدیریت پایدار جریان مهاجرت‌هاست تا نیازهای بازار کار کانادا تامین شوند.

اهمیت اقتصادی برنامه نیروی کار خارجی موقت کانادا

اهمیت اقتصادی برنامه نیروی کار خارجی موقت کانادا

برنامه نیروی کار خارجی موقت کانادا (TFWP) ابزاری قدرتمند برای کارفرمایان کانادایی جهت رفع کمبود نیروی کار و یافتن تخصص‌های مورد نیازشان است. این برنامه همچنین فرصتی برای کارگران خارجی واجد شرایط جهت کسب تجربه کاری در کانادا و ارتقا مهارت‌های خود ارائه می‌دهد.

دولت کانادا به طور مداوم TFWP را ارزیابی و اصلاح می‌کند تا از منافع کارگران خارجی و کانادایی‌ها به طور یکسان محافظت کند.  TFWP نقشی مهم در اقتصاد کانادا ایفا می‌کند که با اصلاحات و نظارت دقیق، این برنامه می‌تواند به نفع کارفرمایان، کارگران خارجی و کانادا باشد.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: cicnews.com

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها