تغییرات قوانین ویزای کار کانادا در سال 2024

28
تغییرات قوانین ویزای کار کانادا در سال 2024

تغییرات قوانین ویزای کار کانادا در سال 2024 شرایط را برای مهاجرت کاری به کانادا سخت‌تر کرده‌اند.

همانطور که آقای یزدانی پیش بینی کرده بودند و به دفعات در لایوهای سال ۲۰۲۴ مطرح کردند با نزدیک شدن به انتخابات کانادا، قوانین مهاجرتی کانادا هر روز سخت‌تر و محدودتر می‌شوند.

طبق اعلام دولت کانادا از ماه می امسال تغییرات ذیل در مقررات ویزای کار کانادا لحاظ خواهد شد که البته این تغییرات هنوز مشمول ویزاهای کار IMP نمی‌شود:

۱.⁠ ⁠ایجاد ظرفیت حداکثر ۲۰ درصدی برای متقاضیان ویزای کار در مشاغل کم درآمد

۲.⁠ ⁠⁠اعتبار حداکثر شش ماهه داشتن تاییدیه وزارت کار برای استخدام نیروی کار خارجی

۳.⁠ ⁠⁠اثبات تلاش بیشتر کارفرمای کانادایی در استخدام کانادایی‌ها و افراد مجاز به کار در داخل کانادا

تغییرات قوانین ویزای کار کانادا در سال 2024

در ادامه هر یک از تغییرات را بررسی می‌کنیم و به جزییات آن‌ها می‌پردازیم.

تغییرات قوانین ویزای کار کانادا در سال 2024 - متقاضیان ویزای کار

۱.⁠ ⁠ایجاد ظرفیت حداکثر ۲۰ درصدی برای متقاضیان ویزای کار در مشاغل کم درآمد

کارفرمایان کانادایی در استخدام نیروی کار خارجی با محدودیت‌هایی مواجه هستند. یکی از این محدودیت‌ها این است که تنها 20 درصد کارکنان یک شرکت می‌توانند نیروی کار خارجی موقت باشند و سایر کارکنان باید مقیم دائم و یا شهروند کانادا باشند.

در سال 2022 به طور موقت این محدودیت به 30 درصد افزایش یافته بود تا در مشاغل خاص، کارفرماها بتوانند نیروی کار بیشتری استخدام کنند.

از آغاز ماه می سال 2024، این محدودیت مجدد به 20 درصد کاهش می‌یابد. اما مشاغل مربوط به ساخت و ساز و مراقبت‌های بهداشتی همچنان می‌توانند تا 30 درصد نیروی کار خارجی موقت با دستمزد پایین استخدام کنند.

همچنین مشاغل بخش کشاورزی و کارفرماهای فصلی، از این سقف استخدام نیروی کار خارجی موقت معاف هستند.

تغییرات قوانین ویزای کار کانادا در سال 2024 - استخدام نیروی کار خارجی

۲.⁠ ⁠⁠اعتبار حداکثر شش ماهه داشتن تاییدیه وزارت کار برای استخدام نیروی کار خارجی

کارفرماهای کانادایی برای استخدام نیروی کار خارجی موقت، باید تاییدیه وزارت کار یا مجوز LMIA دریافت کنند. این مجوز نشان می‌دهد که استخدام فرد مورد نظر تاثیر منفی بر استخدام شهروندان و مقیمان دائم کانادا ندارد. به عبارت دیگر، هیچ شهروند یا مقیم دائم کانادا در موقعیت شغلی مورد نظر وجود نداشته و به همین دلیل کارفرما، نیروی کار خارجی استخدام می‌کند.

این مجوز برای حمایت از اولویت استخدام با شهروندان و مقیمان دائم کانادا، صادر می‌شود.

کارفرما با ارائه مدارکی نظیر آگهی‌های استخدام به وزارت کار ثابت می‌کند که استخدام نیروی کار خارجی بر بازار کار کانادا تاثیر خنثی یا مثبت دارد.

LMIA مجوزی دارای اعتبار موقت است که نیاز به تمدید دارد. در دوران همه‌گیری کووید 19، به طور موقت، اعتبار این مجوز به 12 ماه افزایش یافته بود. اما با شروع ماه می سال 2024 این مدت به 6 ماه کاهش می‌یابد.

تغییرات قوانین ویزای کار کانادا در سال 2024 - کارفرمای کانادایی

۳.⁠ ⁠⁠اثبات تلاش بیشتر کارفرمای کانادایی در استخدام کانادایی‌ها و افراد مجاز به کار در داخل کانادا

با کاهش درصد نیروی کار خارجی مشغول در یک شرکت کانادایی و کاهش مدت اعتبار مجوز LMIA، دولت کانادا نشان داد که اولویت استخدام با شهروندان و مقیمان دائمی کاناداست و کارفرماها باید دلایل بیشتری برای استخدام نیروی کار خارجی داشته باشند. دولت کانادا با این کار به دنبال کاهش نرخ بیکاری و کنترل روند مهاجرت است تا مشکلات داخلی کشور را بهبود دهد.

طبق گفته‌های مارک میلر، وزیر مهاجرت کانادا، این کشور در تلاش است تعداد افراد دارای اقامت موقت را کاهش دهد تا مدیریت دقیق‌تری بر بازار کار و وضعیت مسکن داشته باشند.

تعداد افرادی که در وضعیت اقامت موقت در کانادا حضور دارند، 2.5 میلیون و بیش از 6 درصد جمعیت کانادا را شامل می‌شوند. دولت کانادا در تلاش تا 3 سال آینده، تعداد مقیمان موقت را به 5 درصد جمعیت کل کشور برساند.

از کارهایی که برای رسیدن به این هدف انجام داده شده است، کاهش تعداد پذیرش دانشجوی بین المللی، کاهش امکانات ویزای تحصیلی و کاهش مدت مجوز کار پس از فارغ التحصیلی است که از تعداد مقیمان موقت در کشور می‌کاهد.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: cicnews.com

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها