مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری

10
اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری

درخواست اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری یکی از محبوب‌ترین و سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا است. این سیستم بر اساس امتیاز دهی است و به متقاضیانی که بالاترین امتیاز را کسب کنند، دعوت نامه برای درخواست اقامت دائم (PR) داده می‌شود.

برای شروع فرآیند درخواست اکسپرس انتری، باید مدارک لازم را جمع آوری کنید. این مدارک باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه شده باشند و باید به صورت اصل یا کپی برابر اصل ارائه شوند. در این مقاله با مدارک اجباری و سایر مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت دائم کانادا آشنا می‌شویم.

درخواست اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری

درخواست اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری

اکسپرس انتری، سیستم مدیریت درخواست مهاجرت به کاناداست که سه برنامه مهاجرتی زیر را مدیریت می‌کند:

برنامه ویزای اسکیل ورکر کانادا

برنامه CEC کانادا

برنامه اسکیل ترید کانادا

داوطلبانی که واجد شرایط اکسپرس انتری هستند، ابتدا باید تمایل خود را برای دریافت اقامت دائم کانادا به اداره مهاجرت نشان دهند.

یک متقاضی مهاجرت به کانادا که قصد دارد از طریق اکسپرس انتری برای مهاجرت اقدام کند، باید یک پروفایل آنلاین در اکسپرس انتری ایجاد کند و با کسب حداقل امتیاز CRS، وارد استخر قرعه کشی شود. دولت فدرال تعیین می‌کند که آیا آنها واجد شرایط برنامه‌ای که از طریق آن برای مهاجرت اقدام کرده‌اند هستند یا خیر.

کاندیداهای واجد شرایط در استخر اکسپرس انتری، بر اساس امتیازاتی که در سیستم رتبه بندی جامع CRS کسب کرده‌اند، انتخاب می‌شوند. CRS یک سیستم مبتنی بر امتیاز است که توسط دولت برای ارزیابی و رتبه‌بندی متقاضیان استفاده می‌شود و بر اساس سن، تحصیلات، تجربه کاری، مهارت‌های زبانی و سایر عوامل محاسبه می‌شود.

هنگامی که متقاضی مطمئن شد واجد شرایط اکسپرس انتری است، شرایط برنامه را برآورده کرد و به جمع نامزدها وارد شد، باید مدارک مختلفی را ارائه کند.

مدارک اجباری درخواست اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری

مدارک اجباری برای همه متقاضیان

طبق گزارش IRCC در اکثر موارد، متقاضی اصلی، همسر یا پارتنر و فرزندان تحت تکفل آن‌ها، از جمله فرزندان غیر همراه، باید مدارک زیر را ارائه دهند.

معاینات پزشکی

متقاضی و اعضای خانواده او باید تاییدیه معاینه پزشکی برای ارزیابی سلامت جسمی و روانی خود را ارائه کنند.

از اول اکتبر 2023، وقتی درخواست خود را برای اکسپرس انتری ارسال می‌کنید، دیگر نیازی به ارائه یک معاینه پزشکی اولیه نیست. از متقاضیان خواسته شده است تا برای اطلاع در مورد اینکه چه زمانی معاینات پزشکی را انجام دهند، منتظر دستورالعمل IRCC باشند.

گواهی عدم سوء پیشینه

گواهی اثبات عدم سوء پیشینه کیفری متقاضی از دیگر مدارک اجباری مورد نیاز است. ارائه این گواهی از همه کشورهایی که متقاضی در 10 سال گذشته 6 ماه یا بیشتر به صورت متوالی در آنها اقامت داشته است، الزامی است. اما برای قبل از 18 سالگی لازم نیست.

IRCC نشان می‌دهد که گواهی عدم سوء پیشینه باید یک اسکن رنگی از گواهی(های) اصلی پلیس باشد. کپی‌های واقعی تایید شده و کپی‌های غیرمجاز قابل قبول نیستند.

اثبات هویت

متقاضیان باید یک کپی از صفحه اطلاعات بیوگرافی یک گذرنامه یا سند سفر را برای تأیید هویت متقاضی ارائه دهند.

اثبات سابقه کار

متقاضی باید مدارک معتبری ارائه کند که نشان می‌دهد سابقه کار واقعی داشته و واجد شرایط برنامه مهاجرتی مورد نظر است.

چک لیست اسناد شخصی سازی شده در حساب آنلاین متقاضیان، برای هر تجربه کاری اعلام شده، یک فیلد بارگذاری را از متقاضی می‌خواهد.

طبق اعلام IRCC ارائه مدارک زیر برای هر تجربه کاری اعلام شده اجباری است:

 • یک نامه از کارفرما که باید یک سند رسمی چاپ شده روی سربرگ شرکت باشد؛ شامل نام متقاضی، اطلاعات تماس شرکت [آدرس، شماره تلفن و آدرس ایمیل] و نام، عنوان و امضای فوری سرپرست یا افسر پرسنل در شرکت.
 • تمام جزییات کاری در مدت زمان حضور در شرکت را نشان دهد و باید شامل موارد زیر باشد: عنوان شغلی، وظایف و مسئولیت‌ها، وضعیت شغلی (در صورت مشغول بودن)، تاریخ‌های کار در شرکت، تعداد ساعات کار در هفته و حقوق سالانه به اضافه مزایا.
 • در صورتی که متقاضی خوداشتغال باشد، اساسنامه یا سایر مدارک دال بر مالکیت کسب و کار، شواهدی مبنی بر درآمد خوداشتغالی و اسنادی از افراد ثالث که خدمات ارائه شده به همراه جزئیات پرداخت را نشان می‌دهد (وظایف اصلی یا سوگندنامه‌های خوداظهاری قابل قبول نیست).

مدارک مورد نیاز دریافت اقامت دائم کانادا از طریق اکسپرس انتری

سایر مدارک مورد نیاز چه چیزهایی هستند؟

 • گواهی تولد
 • مدارک تحصیلی
 • گواهی صلاحیت استانی یا منطقه‌ای برای تأیید ادعای متقاضی مبنی بر داشتن گواهینامه استانی یا منطقه‌ای
 • نامه پیشنهادی از طرف کارفرما برای اثبات جاب آفر واجد شرایط متقاضی برای استخدام سازماندهی شده و اطمینان از اینکه الزامات برآورده شده و تقلبی صورت گرفته.
 • اثبات تمک نمالی برای تأیید اینکه آیا متقاضی دارای محدودیت درآمد یا LICO است یا خیر.
 • استفاده از فرم نماینده MM 5476 هنگام تعیین نماینده برای انجام امور تجاری از طرف متقاضی و اعضای خانواده او
 • گواهی ازدواج یا مدرکی مبنی بر ازدواج و زندگی مشترک برای تأیید وضعیت تأهل
 • گواهی طلاق و قراردادهای جدایی قانونی
 • گواهی فوت برای تأیید ادعای فوت همسر یا پارتنر
 • گواهی فرزندخواندگی برای تأیید ادعای فرزندخواندگی فرزند وابسته

اگر به ارائه هر یک از این مدارک بر اساس شرایط شخصی خود نیاز داشته باشید و آنها را ارائه نکنید، درخواست ویزای شما ناقص تلقی شده و ریجکت می‌شود.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: cicnews.com

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها