صدور ویزای کانادا با استفاده از هوش مصنوعی؛ آیا هوش مصنوعی ویزای شما را رد می‌کند؟

37
صدور ویزای کانادا با استفاده از هوش مصنوعی - صدور ویزای کانادا با استفاده از هوش مصنوعی

صدور ویزای کانادا با استفاده از هوش مصنوعی، به موضوعی جنجالی و چالش برانگیز تبدیل شده است. چرا که در سال‌های اخیر، هوش مصنوعی (AI) به طور فزاینده‌ای در زمینه‌های مختلف از جمله پردازش ویزا توسط دولت‌ها به کار گرفته شده است. کانادا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از هوش مصنوعی برای بررسی درخواست‌های ویزا استفاده می‌کند.

با وجود مزایای متعددی مانند افزایش سرعت که در استفاده از هوش مصنوعی برای پردازش ویزاها وجود دارد، نگرانی‌هایی نیز در مورد این موضوع وجود دارد.

در حال حاضر، هوش مصنوعی در پردازش ویزا نقش مکمل دارد و تصمیم نهایی برای تائید یا رد درخواست‌ها توسط افسران ویزا گرفته می‌شود. با این حال، به نظر می‌رسد که در آینده نقش هوش مصنوعی در این زمینه افزایش خواهد یافت و این موضوع چالش‌ها و فرصت‌های جدیدی را به وجود خواهد آورد.

جالب است بدانید اداره مهاجرت کانادا تنها دپارتمانی نیست که برای صدور ویزا تصمیم‌گیری می‌کند. در مقاله تاثیر سایر دپارتمان‌ها در فرآیند دریافت ویزای کانادا می‌توانید با فرآیند بررسی پرونده‌های مهاجرتی و صدور ویزای کانادا بیشتر آشنا شوید.

صدور ویزای کانادا با استفاده از هوش مصنوعی

شان فریزر، وزیر مهاجرت کانادا، اخیراً اعلام کرده است که IRCC از هوش مصنوعی برای ساده‌سازی روند رسیدگی به درخواست‌های ویزا استفاده می‌کند.

اگرچه این خبر خوبی برای کسانی است که منتظر ویزای اقامت موقت (TRV) خود هستند تا به ویزای اقامت دائم تبدیل کنند، بسیاری نگران هستند که آیا هوش مصنوعی نیز بر اساس سوگیری‌های مختلف، درخواست‌های ویزا را رد می‌کند؟

علاوه بر این، بسیاری در مورد شغل خود احساس نگرانی می‌کنند؛ زیرا هوش مصنوعی موقعیت‌های شغلی بسیاری را تصاحب کرده است.

با ما باشید تا از جزئیات این خبر مطلع شوید.

چگونه IRCC از هوش مصنوعی در پردازش درخواست‌های ویزا استفاده می‌کند؟ - صدور ویزای کانادا با استفاده از هوش مصنوعی -

چگونه IRCC از هوش مصنوعی در پردازش درخواست‌های ویزا استفاده می‌کند؟

اخیرا وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا، شان فریزر، در یک کنفرانس مطبوعاتی در ونکوور سخنرانی کرد. او اشاره کرد که IRCC اخیرا از هوش مصنوعی برای پردازش سریع‌تر درخواست‌های ویزا استفاده کرده است.

فریزر گفت: با افزایش استفاده از فناوری، تجزیه و تحلیل پیشرفته و ساده‌سازی روند پردازش، چند کار بسیار مهم را در ماه‌های اخیر انجام داده‌ایم.

هوش مصنوعی توانسته است 98 درصد از درخواست‌های ویزای اقامت موقت همسران را پردازش کند. علاوه بر این، وزیر قول داد که درخواست‌های جدید در کمتر از 30 روز بررسی خواهند شد.

استفاده از هوش مصنوعی بر تمام جنبه‌های مختلف پردازش برنامه‌های مهاجرت تاثیرگذار بوده است. در بسیاری از برنامه‌ها از امکان پردازش سریع‌تر درخواست‌های ویزا استفاده می‌کنند، با این حال، این امر باعث شده است که بسیاری تحلیل کنند، “آیا به همین دلیل است که کانادا توانسته است هر ساله مهاجران زیادی را دعوت کند؟”

پاسخ احتمالاً بله است. اما کانادا قاطعانه هر نظر و شایعه را که بگوید این هوش مصنوعی است که درخواست ویزا را می‌پذیرد یا رد می‌کند، رد می‌کند.

صدور ویزای کانادا با استفاده از هوش مصنوعی - وظایف هوش مصنوعی در بررسی پرونده‌های مهاجرتی

وظایف هوش مصنوعی در بررسی پرونده‌های مهاجرتی

به گفته دولت، هوش مصنوعی تنها چند کار را انجام می‌دهد که لازم نیست توسط افسران انجام شود. وظایف انجام شده توسط هوش مصنوعی به شرح زیر است:

بر اساس ویژگی‌های هر برنامه مهاجرت، هوش مصنوعی درخواست‌ها را به افسران خاص اختصاص می‌دهد.

هوش مصنوعی قادر به بررسی واجد شرایط بودن متقاضی است.

هوش مصنوعی حاشیه نویسی ایجاد می‌کند، به این معنی که اطلاعات مهم متقاضی را خلاصه می‌کند تا افسر مجبور نباشد سیستم مدیریت پرونده جهانی کانادا را جستجو کند. (سیستم مدیریت پرونده جهانی توسط IRCC برای پردازش درخواست‌های مهاجرت استفاده می‌شود.)

اگر برنامه‌ای به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشد، هوش مصنوعی می‌تواند آن را تشخیص دهد.

هوش مصنوعی همچنین قادر به ارزیابی اطلاعات بیومتریک است.

هوش مصنوعی کاملاً قادر است متقاضیان را اولویت‌بندی کند و به سؤالات آن‌ها پاسخ دهد. در این مورد فقط اطلاعاتی را ارائه می‌دهد که در دسترس عموم است.

آیا هوش مصنوعی ویزای شما را رد یا تایید می‌کند؟

آیا هوش مصنوعی ویزای شما را رد یا تایید می‌کند؟

اگرچه دولت می‌گوید که هوش مصنوعی به انجام سریع‌تر وظایف نه چندان مهم کمک می‌کند تا افسران پرمشغله بتوانند روی برنامه‌های پیچیده تمرکز کنند، اما هنوز نگرانی‌هایی در مورد کل این موضوع وجود دارد.

اداره مهاجرت کانادا (IRCC) قاطعانه این موضوع را رد می‌کند که هوش مصنوعی مورد استفاده برای پردازش سریع‌تر درخواست‌ها، می‌تواند درخواست ویزا را رد یا تأیید کند.

از آنجایی که هیچ الگوریتم مشخصی توسط IRCC برای تأیید یا رد درخواست‌های ویزا استفاده نمی‌شود، به طور مشابه هوش مصنوعی نیز قادر به انجام این کار نخواهد بود.

تصمیم نهایی در مورد صدور یا عدم صدور ویزا به یک هوش مصنوعی بستگی ندارد.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: tc-ww.com

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها