ویزای EB-4 آمریکا؛ مهاجرت مبتنی بر اشتغال اولویت چهارم

11
ویزای EB-4 آمریکا؛ مهاجرت مبتنی بر اشتغال اولویت چهارم

ویزای EB-4 یکی از ویزاهای مهاجرتی آمریکا است که به گروهی از افراد با مهارت‌های خاص و مورد نیاز این کشور تعلق می‌گیرد. این ویزا به چند گروه خاص تعلق می‌گیرد. در این مقاله، سفری کوتاه به دنیای این ویزا خواهیم داشت و با مزایا، شرایط و الزامات آن آشنا می‌شویم. همراه ما باشید.

ویزای EB-4 آمریکا

اگر یک مهاجر خاص هستید، شايد بتوانيد واجد شرایط ویزای شغلی، اولویت چهارم  (EB-4) باشید. مهاجران ویژه زیر واجد شرایط ویزای اولویت چهارم هستند:

 • مددکاران مذهبی
 • نوجوانان مهاجر خاص
 • برخی از کارمندان سازمان صداو سیما
 • برخی از افسران بازنشسته یا کارمندان سازمان بین‌المللی ملل متحد یا کارمندان غیر نظامی ناتو و اعضای خانواده‌شان
 • برخی از کارمندان دولت ایالات متحده خارج از کشور و اعضای خانواده آنها؛
 • اعضای نیروهای مسلح ایالات متحده؛
 • کارمندان دولت کانال یا آبراه پاناما
 • برخی از پزشکانی که از تاریخ نهم ژانویه 1978 با داشتن مجوز در یکی از ایالت‌های ایالات متحده؛ طبابت می‌کنند و
 • افراد غیرشهروندی که اطلاعات مربوط به یک سازمان یا شرکت جنایی یا شرکت تروریستی را فاش کرده‌اند.

درخواست ویزای EB-4 آمریکا

درخواست ویزا برای مهاجر مبتنی بر اشتغال با الویت چهارم

برخی از زیرمجموعه‌های اولویت چهارم مبتنی بر اشتغال، کارفرمای شما را ملزم می‌کند که فرم درخواست I-360 برای دورگه‌های آمریکایی-آسیایی، بیوه‌ها یا مهاجران خاص ارسال کند.

شما بایستی در زیر مجموعه‌های دیگر نیز از طرف خودتان درخواست دهید. سایر اشکال ویزا به فرم I-360 نیاز ندارند. لطفاً اطلاعات مربوط به دسته‌بندی و دستورالعمل‌های فرم را بررسی کنید تا ببینید که آیا واجد شرایط درخواست خود هستید یا خیر و اینکه چه مدارکی برای ارائه درخواستتان لازم است. اطلاعات مربوط به هریک از اشکال ویزا در دفترچه راهنمای سیاست USCIS جلد هفتم، بخشF، تنظیمات ویژه مهاجرت مبتنی بر اشتغال، اولویت چهارم موجود است.

خانواده دارندگان ویزای EB-4 آمریکا

برخی از دسته‌بندی‌های EB-4 همسر و فرزندان مجرد زیر 21 سال را مجاز می‌کند که در ایالات متحده پذیرفته شوند.

ویزای EB-4 آمریکا - کارمندان سازمان صدا و سیما

برخی از کارمندان خاص سازمان صدا و سیما

بر اساس بخش‌های  (M) (27)(a)101 و (4)(b)203 قانون مهاجرت و تابعیت، آژانس رسانه‌های جهانی ایالات متحده (USAJM) که قبلاً به عنوان شورای حکام رادیو و تلویزیون ایالات متحده شناخته می‌شد،‌ یا یکی از صاحبان امتیاز کمک هزینه USAGM، می‌تواند از شما (و همسر و فرزندانتان) درخواست کند که به عنوان کارمند صدا و سیما برای USAGM یا واجد شرایط دریافت هزینه USAGM در ایالات متحده کار کنید. تعاريف زير در راستای اهداف اين بخش، به كار مي‌روند:

 • صاحبان امتياز USAGM” به معنی Radio Free Asia, Inc RFA  یا Radio Free Europe/Radio Liberty, Inc RFE/RL) مي‌باشند.
 • كارمند سازمان صدا و سيما به معناي گزارشگر، نویسنده، مترجم، سردبیر، تهیه کننده یا گوینده برنامه‌های خبری است همچنين به میزبان پخش اخبار، تجزیه و تحلیل‌كننده اخبار، ويراستار بخش مقالات سرمقاله و متخصص تحليل اخبار گفته مي‌شود.
 • این اصطلاح شامل افراد غیرشهروندی نمی‌شود که خدمات صرفاً فنی یا پشتیبانی را برای USAGM یا یک گیرنده کمک هزینه USAGM انجام می‌دهند.

وقتي USAGM فرم I-360 را از طرف شما ارسال می‌کند، باید یک گواهی تکمیلی امضا شده و دارای تاریخ که حاوی اطلاعات زیر در مورد شماست، داشته باشد:

 • عنوان شغلي و شرح كاملي از اين شغل
 • تخصص گويندگي شما، از جمله مدت زمانی که وظایف مربوط به موقعیت احتمالی را انجام می‌دهید یا بیانیه‌ای مبنی بر اینکه چگونه مهارت‌های لازم را دارید که شما را واجد شرايط گويندگی و پخش اخبار در صدا و سيما كرده است.

هشدار: در 22 مارس 2023، وزارت امور خارجه بولتن ویزای آوریل 2023 و همچنین یک اعلامیه ثبت فدرال را ارسال کرد که تغییرات خاصی را در تاریخ‌های اقدام نهایی و تاریخ‌های تشکیل پرونده برای رده ویزای مهاجرتی اولویت چهارم مبتنی بر کار توضیح می‌داد.

حتما بخوانید: ویزای EB۲ آمریکا؛ مهاجرت مبتنی بر استخدام

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به آمریکا

منبع: uscis.gov

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها