ده اشتباهی که می‌بایست تاره‌واردان در کانادا از انجامشان خودداری کنند

39
10 common mistakes to avoid as a newcomer to canada

شروع زندگی جدید در کانادا می‌تواند هیجان‌انگیز و نیز دلهره‌آور باشد.از طرفی، تازه‌واردان با فرصت شروعی دوباره، درست بعد از رها کردن وطن خود، به کانادا می‌آیند؛ این نقل مکان، به آنان فرصتی می‌دهد تا در کشوری، که در لیست رتبه‌بندی بهترین کشورهای، برای سه سال متوالی در میان سه کشور اول، زندگی پرسعادتی برای خود و خانوادشان بسازند.

ازطرفی دیگر، نقل مکان به کانادا می‌تواند برای تازه‌واردان استرس زا باشد، چرا که آنان به مناطقی ناشناخته می‌آیند. این موضوع، تازه‌واردان را در بدو ورود، مستعد ارتکاب به اشتباه می‌سازد.

از سوء‌تفاهم‌های فرهنگی گرفته تا اشتباهات مالی، در قسمت بعدی نکات ضروری ارائه شده که می‌تواند شما را در خانه جدیدتان، در مسیر موفقیت قرار دهد.

اشتباه اول: دست کم گرفتن آب ‌وهوای کانادا

برخلاف برخی کشورها، چون هند، که منبع تازه‌واردان کانادا بوده و آب‌وهوا در آنها، تغییرات کمتری را به خود می‌بیند، شرایط آب‌وهوایی کانادا ،در طول فصول و استان‌های مختلف، معمولا در منتهی‌الیه خود قرار دارد.

بنابراین تازه‌واردان می‌بایست، از آمادگی کافی خود ،برای رویارویی با شرایط اقلیمی‌ که هنگام رسیدن به استان مقصدشان با آن مواجه می‌شوند، اطمینان یابند.

اشتباه دوم: نداشتن درک و دیدگاه نسبت به منطقه جدیدتان

یکی از تله‌های مهم تجربه‌شده توسط بسیاری از تازه‌واردان، که بر نحوه زندگی و آینده شغلی آنان تاثیر می‌گذارد، متشکل از قصور در تحقیق و جستجوی کامل درباره استان و شهر خاصی است که به آن وارد می‌شوند.

اگرچه بسیاری از تازه‌واردان متوجه برخی کلیات زندگی در کانادا می‌باشند، اما درک یگانگی هر منطقه و استان در کانادا نیز حائز اهمیت است. از فرصت‌های شغلی گوناگون گرفته تا دستگاه آموزشی و برنامه‌های درمانی خاص (که بعدا به بحث درباره آن می‌پردازیم)، تازه‌واردان می‌بایست وقت کافی صرف کرده و به جستجویی متمرکز و با جزییات درباره چگونگی زندگی در استان و منطقه مقصدشان، بپردازند.

صفحه‌های وب اختصاصی ،مثل آنچه در زیر آورده شده، می‌توانند ابزاری ارزشمند در یاری رساندن به تازه‌واردان در این جستجو، تلقی شوند:

یادداشت: صفحه‌های وب مربوط به نه استان دیگر کانادا را می‌توان در اینجا یافت.

اشتباه سوم: تاخیر در بنیان اساس مالی

اطمینان از انتخاب بنیان‌های مالی صحیح برای خود و خانوادتان و شروع زود و سریع این فرآیند، از اهمیت فراوانی برخوردار است. به عبارت دیگر، به علت تفاوت سیستم بانکی کانادا برای تازه‌واردان به کانادا، نسبت به آنچه در وطنتان به آن عادت دارید، عدم بازکردن حساب بانکی کانادایی یا نداشتن درک درست از دستگاه اعتباری از ابتدای کار، ممکن است مخرب واقع‌شود.

اشتباه چهارم: آشنا نبودن با رسوم کانادایی در محل کار

فرهنگ محل کار کانادا نسبت به واقعیت موجود در بسیاری از کشورهای مبدا تازه‌واردان، بخصوص آنان که خارج از آمریکای شمالی قرار دارند، بسیار متفاوت است. برای مثال نحوه نگارش رزومه کانادایی خاصی وجود دارد که توصیه می‌شود تازه واردان هنگام جستجوی شغل از آن استفاده کنند.

ارتباط با دیگران نیز بخش مهمی از کاریابی در کانادا به حساب می‌آید. پس یکی از حوزه‌های خطای تازه‌واردان به کانادا، قضاوت نادرست ظرافت‌های ارتباطات و رفتارصحیح در محل کار حرفه‌ای در کاناداست.

اشتباه پنجم: نادیده‌گرفتن فواید پیشرفت تحصیلی

رشد و توسعه حرفه‌ای، بخش بزرگی از زندگی راحت، به خصوص در کشوری جدید است. بنابراین غفلت از فرصت‌هایی برای بالابردن مهارت‌ها یا به‌دست آوردن شایستگی‌هایی که باعث افزایش قابلیت کاریابی شما خواهد شد، اشتباهی است که تمامی تازه‌واردان به کانادا می‌بایست از آن اجتناب کنند.

این پیشرفت چه شامل رفتن به مدرسه، پیداکردن شغلی جدید یا ثبت نام در برنامه پل‌زنی باشد، راه‌های زیادی برای افزایش قابلیت کاریابی تازه‌واردان و پیشرفت آنان در مسیر یافتن زندگی بهتر، وجود دارد.

اشتباه ششم: تحقیق ناکافی درباره انتخابات مسکن

هر منطقه/استان در کانادا، بازار مسکن خاص خود را دارد. عجله‌ در بستن قرارداد اجاره‌ طولانی مدت یا کسب توافق‌نامه بدون جستجوی جوامع مختلف در مقصدتان و درک بازار املاک محلی، می‌تواند تاثیرات منفی طولانی مدتی را به همراه داشته باشد.

صفحه‌های وب زیرمی‌تواند به درک مسکن در کانادا کمک کند:

اشتباه هفتم: بی‌توجهی به پرورش روابط محلی

همانطور که برقراری ارتباط برای استخدام تازه‌واردان در کانادا مهم است، ساخت شبکه‌ای از حامیان کانادایی دیگر در جامعه محلیتان برای رشد و نیز فرصت‌های فردی مفید است.

بی‌توجهی به این امر به عنوان تازه‌وارد به کانادا می‌تواند خوگرفتن به محیط تازه شما و بنیان روش زندگی راحت در خانه جدیدتان را به شدت سخت‌ کند.

اشتباه هشتم: تاخیر در ثبت نام برای بیمه درمانی

هر منطقه یا استان، دستگاه درمانی خاص خود را دارد. اگرچه برای برخی دولت‌های محلی، ضروریست تازه‌واردان برای دسترسی به درمان همگانی صبر کنند، اما تمامی دولت‌های خصوصی توصیه می‌کنند تازه‌واردان در اولین فرصت بعد از ورود به کانادا بیمه درمانی خصوصی تهیه کنند.

عدم انجام این کار ممکن است تازه‌واردان را مجبور به پرداخت هزینه‌های سنگین درمانی کند که بسیاری از مردم در بدو ورود به کشوری جدید قادر به پرداخت آن نیستند.

این صفحه اختصاصی دستگاه‌های درمانی هر استان و منطقه کانادا، جزییات بیشتری را درباره بیمه‌های درمانی هر ناحیه، ارائه می‌دهد. این جزییات شامل زمان انتظار احتمالی برای بیمه‌های درمانی و نحوه تهیه بیمه‌های خصوصی، می‌باشند.

اشتباه نهم:  بالاآوردن هزینه‌های غیرضروری اولیه

اجتناب از ریخت‌وپاش‌های اولیه با درک هزینه‌های زندگی و بودجه‌بندی آگاهانه، کلید بنیان زندگی باآسایش و راحت برای تازه واردان کاناداست. یادگیری درباره پس‌انداز و سرمایه‌گذاری نیز در رسیدن به این هدف حائز اهمیت است.

اشتباه دهم: غفلت از پشتیبانی سکونت و استقرار

بسیاری از تازه‌واردان که اغلب نگران ایجاد بنیان خوب برای خود و خانوادشان هستند، اغلب منابع مجانی ارزشمندی را از دست می‌دهند که به خصوص برای کمک به آنان در وفق‌گیری به زندگی جدیدشان در کانادا طراحی شده‌است.

بسیاری از خدمات سکونت و استقرار مجانی که در سرتاسر کشور قابل دسترسی است، اغلب توسط تازه‌واردان واجد شرایط استفاده نمی‌شوند.

این خدمات سکونت و استقرار، شرایط پذیرش متفاوتی دارند، چرا که این شرایط توسط تامین کننده بودجه خدمت تعیین می‌شود. برای مثال، خدمات سکونت و استقرار با دولت فدرال کانادا به عنوان پشتوانه مالی- مهاجرت، تنها برای مقیمان دائم، پناهندگان، افراد حفاظت‌شده و برخی مقیمان موقتی IRCC پناهندگی و شهروندی کانادا قابل دسترسی است.

این خدمات سکونت و استقرار در حوزه‌های متنوعی-از آموزش زبان و خدمات درمانی/اجتماعی گرفته تا کاریابی و اشتغال- به تازه‌واردان کمک می‌کنند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به آمریکا

منبع: https://www.cicnews.com

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها