ویزای سرمایه گذاری آمریکا

194
اقامت آمریکا

اقامت آمریکا با سرمایه گذاری بدون نیاز به تحصیل و زبان

آمریکا کشوری ایده‌آل برای زندگی است که متقاضیان بسیاری برای مهاجرت به این کشور دارد. از طریق روش‌های مختلفی می‌توان وارد این کشور شد و زندگی جدید با آینده‌ای قابل پیش بینی را آغاز کرد. دریافت اقامت آمریکا با سرمایه‌گذاری یکی از این روش‌هاست که به دلیل عدم نیاز به تحصیلات و یادگیری زبان انگلیسی، طرفداران بسیاری دارد. در ادامه بیشتر با این روش پرطرفدار دریافت اقامت آمریکا آشنا می‎شویم.

ویزای سرمایه گذاری آمریکا

اقتصاد آمریکا قوی‌ترین اقتصاد در دنیا است. پس تلاش برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا تلاشی پرسود و مطمئن خواهد بود. آمریکا بزرگ‌ترین قطب اقتصادی دنیاست و و 13 هزار میلیارد دلار تولید ناخالص سالیانه دارد که شامل 20 درصد کل تولید ناخالص دنیاست. آمریکا علاوه‌بر اقتصاد قوی، مزایایی برای سرمایه گذاری دارد که بسیاری از سرمایه‌گذاران را به سرمایه گذاری و دریافت اقامت آمریکا ترغیب می‌کند. از جمله این مزایا:

 • رقابت سالم و آزاد
 • نرخ پایین مصادره اموال
 • روند ساده انجام امور تجاری
 • امکان صادرات آسان و راحت
 • داشتن توافق‌نامه تجارت بین المللی با 20 کشور دنیا که فرصت تجارت جهانی را برای بیزینس شما فراهم می‌کند و می‌توانید شرکت خود را به کمپانی بین المللی ارتقا دهید.
 • داشتن بازار مصرف با ارزش 20 تریلیون دلار تولید ناخالص که می‌تواند سود دهی بیزینس و سرمایه گذاری شما را تضمین کند.

با دریافت ویزای سرمایه‌گذاری و اقامت آمریکا می‌توانید به امکانات بهداشتی پیشرفته و به‌روز این کشور دسترسی داشته باشید و فرصت زندگی در کشوری با حداکثر رفاه را خواهید داشت. با زندگی در آمریکا می‌توانید علاوه بر ثبات در زندگی و موقعیت شغلی، فرصت‌های ارتقا و پیشرفت را نیز به دست آورید و زندگی مرفه‌تری بسازید.

مهم‌ترین نکته در ویزای سرمایه گذاری آمریکا عدم نیاز به مدرک تحصیلی، زبان انگلیسی و سابقه مدیریتی است. با استفاده از این ویزا هر شخص سرمایه‌داری می‌تواند وارد کشور آمریکا شده و از مزایای زندگی در این کشور بهره‌مند شود

البته این روش به ظاهر ساده، نیازمند رعایت کردن شرایط و ضوابطی است که در صورت عدم رعایت، امکان دریافت اقامت آمریکا وجود نخواهد داشت.

اقامت آمریکا

انواع ویزای سرمایه گذاری آمریکا

به چند روش می‌توان در آمریکا سرمایه گذاری کرد و اقامت آمریکا را دریافت نمود. انواع ویزای سرمایه گذاری آمریکا شامل موارد زیر است:

خرید بیزینس

با خریدن یک بیزینس فعال در آمریکا می‌توانید اقامت آمریکا از نوع موقت را دریافت کنید و اجازه کسب و کار به دست آورید. در این روش شما می‌توانید یک هتل یا رستوران را در مرکز شهر بخرید و از مزایای اقامت در این کشور به همراه خانواده خود بهره‌مند شوید.

ویزای EB5

اگر به دنبال اقامت آمریکا و دریافت گرین کارت آن هستید، با سرمایه گذاری 900 هزار دلار در مناطق کم جمعیت آمریکا می‌توانید شهروند این کشور شوید. سرمایه گذاری در مناطق دیگر که جمعیت بیشتری دارند، نیاز به سرمایه گذاری 1.8 میلیون دلاری دارد. هدف از این کار توسعه یک کسب و کار و ارتقای یک شغل در آمریکا است.

ویزای E2

در این نوع ویزای سرمایه گذاری آمریکا، شما باید یک بیزینس فعال را خریداری کنید و با ارائه یک بیزینس پلن قوی، آن را ارتقا دهید و به سودآوری برسانید. در این روش امکان دریافت اقامت آمریکا به مدت 2 تا 5 سال را به دست می‌آورید. اگر این روش را انتخاب می‌کنید، باید در انتخاب بیزینس بسیار دقت کنید و بیزینس پلن مطمئنی داشته باشید؛ چرا که اگر ورشکسته شوید، علاوه‌بر هدر رفتن سرمایه، ویزای شما نیز باطل خواهد شد.

کمتر از 900 هزار دلار

این روش سرمایه گذاری در آمریکا شرایط بهتری نسبت به دیگر روش‌ها دارد. اگر صاحب کارگاه یا کارخانه هستید، کافیست نشان دهید بیزینس شما با یک سازمان یا کمپانی در آمریکا تبادل مالی به ارزش 100 هزار دلار دارد و برای مدت زمان 6 ماه تا یک سال دیگر سفارش و تبادل کالا و پول دارید. در این صورت می‌توانید برای دریافت ویزای سرمایه گذاری آمریکا اقدام کنید.

ویزایی که از این طریق دریافت می‌کنید، 5 سال اعتبار دارد و تا هر زمان که تبادلات مالی یا کالایی میان دو بیزینس انجام می‎شود، ویزای شما قابل تمدید خواهد بود. لازم به ذکر است که تبدیل این ویزای اقامت آمریکا به گرین کارت دشوار است.

ثبت نمایندگی شرکت

اگر از مدت زمان شروع فعالیت بیزینستان در ایران یک سال گذشته باشد، می‌توانید شعبه‌ای از آن را در آمریکا افتتاح کنید. ابتدا اقامت آمریکا به مدت 1 سال به شما تعلق می‌گیرد. پس از تایید دولت آمریکا، اقامت 3 سال و سپس اقامت 7 ساله دریافت خواهید کرد. شایان به ذکر است که خرید ملک در آمریکا منجر به دریافت اقامت نمی‎شود.

اقامت آمریکا - ویزای EB5 آمریکا

ویزای EB5 آمریکا

بهترین روش سرمایه گذاری و دریافت اقامت آمریکا، EB5 است که نیازی به مدرک تحصیلی، زبان انگلیسی و سابقه مدیریتی ندارد و در مدت زمان 3 تا 4 ماه می‌توانید گرین کارت آمریکا را دریافت کنید. البته این روش به سرمایه کلانی نیاز دارد و همان‌طور که پیشتر گفتیم، به دو شکل انجام می‎شود.

سرمایه گذاری 900 هزار دلاری

اگر متقاضی دریافت اقامت آمریکا هستید، با سرمایه گذاری 900 هزار دلاری در مناطق خاصی که از قبل مشخص شده‌اند، می‌توانید گرین کارت آمریکا را دریافت کنید. هدف این طرح توسعه مناطق کم جمعیت آمریکاست؛ پس این سرمایه‌گذاری در منطقه‌ای کم جمعیت و پر ریسک خواهد بود. همچنین شما باید 10 شغل تمام وقت برای 10 کارمند ایجاد کنید. در این صورت می‌توانید ویزای EB5 را دریافت کنید و پس از مدتی نیز شهروند آمریکا شوید.

سرمایه گذاری 1.8 میلیون دلار

با توجه به مبلغ بیشتر سرمایه گذاری، شما امکان سرمایه گذاری در مناطق پرجمعیت با ریسک کمتر را خواهید داشت و 10 کارمند تمام وقت نیز باید در بیزینس خود داشته باشید.

ضوابط دریافت ویزای سرمایه گذاری EB5

 • خرید ملک و سرمایه گذاری در بورس به دلیل داشتن حاشیه امن، شامل بیزینس‌های ویزای EB5 نیستند. سرمایه گذاری باید در کسب و کاری پویا و فعال باشد.
 • شخص سرمایه گذار و متقاضی اقامت آمریکا باید مبلغ سرمایه گذاری را پرداخت کند. اگر این مبلغ تحت عنوان هدیه باشد، به آن مالیات تعلق خواهد گرفت.
 • بیزینس مورد نظر باید پس از نوامبر 1990 شروع به کار کرده باشد و یا اگر قدیمی است، بیزینس پلن شما باید تغییر کسب و کار قدیمی باشد.
 • سرمایه مورد نظر باید از طریق قانونی کسب شده باشد.
 • سرمایه گذار باید مبلغ 900 هزار دلار در یک پروژه عمرانی یا تجاری در یکی از شهرهای آمریکا سرمایه گذاری کند. البته این مبلغ پس از 5 سال به همراه سود به شخص بازگردانده می‌شود.

بهترین روش مهاجرت به آمریکا

روش‌های مختلفی برای مهاجرت و دریافت اقامت آمریکا وجود دارد. تحصیل، کار، سرمایه گذاری و غیره. هر یک از این روش‌ها مزیت‌ها و معایبی دارند که هر شخص با توجه به موقعیت خود می‌تواند یکی از آن‌ها را انتخاب کند. بهترین روش بر اساس توانایی‌های افراد تعیین می‎شود. اما به صورت کلی خرید اوراق قرضه دولتی امریکا روشی با سود مناسب و ریسک پایین است که می‌توان گفت بهترین روش مهاجرت به آمریکا است. ثبت شرکت و کارآفرینی نیز از دیگر روش‌های مناسب برای ورود به کشور آمریکا است.

اقامت آمریکا - شرایط و حداقل هزینه سرمایه گذاری آمریکا

شرایط و حداقل هزینه سرمایه گذاری آمریکا

حداقل هزینه سرمایه گذاری و دریافت اقامت آمریکا به بودجه شما و هدف شما از سرمایه گذاری در آمریکا بستگی دارد. اگر به دنبال سود هستید، بهترین روش برای رسیدن به سود که ریسک کمی نیز دارد، خرید اوراق قرضه دولتی است. در این روش حداقلی وجود ندارد و می‌توانید حتی با 5 تا 10 دلار نیز این اوراق را خریداری کنید و سرمایه گذاری کنید. بیشتر صندوق‌های خرده فروشی مشترک نیز حداقل مبلغ سرمایه گذاری در این روش را 500 تا 5000 دلار تعیین کرده‌اند. صندوق‌های تامینی و نهادی نیز حداقل 1 میلیون دلار سرمایه اولیه نیاز دارند.

اگر به دنبال اقامت آمریکا هستید، طبیعتا باید مبلغ بیشتری برای سرمایه گذاری هزینه کنید تا از مزایای اقامت در آمریکا بهره‌مند شوید. در بخش انواع سرمایه گذاری در آمریکا به مبلغ این سرمایه‌گذاری‌ها نیز اشاره شد. اگر صاحب کارخانه یا کارگاه هستید، با تبادل مالی 100 هزار دلاری می‌توانید اقامت آمریکا را دریافت کنید. برای دریافت ویزای E2 نیز حداقل به 200 هزار دلار نیاز دارید تا یک بیزینس فعال را خریداری کرده و آن را گسترش دهید. حداقل هزینه سرمایه گذاری در ویزای EB5 نیز 900 هزار دلار است که به دریافت گرین کارت آمریکا منجر می‎شود.

سخن پایانی

آمریکا کشوری آزاد با اقتصاد قوی است که شرایط عالی برای زندگی مرفه مردم فراهم کرده است. این شرایط عالی افراد زیادی را متقاضی مهاجرت به این کشور کرده است. دولت امریکا روش‌های سرمایه‌گذاری متناسبی را ارائه کرده است تا راهی قانونی برای مهاجرت متقاضیان و دریافت اقامت آمریکا فراهم کند. در این مقاله این روش‌های سرمایه گذاری در آمریکا را بررسی کردیم. این روش‌ها امکان اقامت موقت قابل تمدید را به سرمایه گذاران می‌دهد. البته با ویزای EB5 می‌توان گرین کارت آمریکا را در کمترین زمان دریافت کرد.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها