افزایش شانس موفقیت استارتآپ‌ها در کانادا

50
افزایش شانس موفقیت استارتآپ‌ها در کانادا

افزایش شانس موفقیت استارتآپ‌ها در کانادا


کانادا در سال‌های اخیر با تلاش‌های دولت به یکی از مقاصد اصلی استارتآپ‌ها تبدیل شده است. آنها چندین سیاست، برنامه و ابتکار را با هدف ارتقای کارآفرینی و ایجاد محیطی مساعد برای رشد کسب و کار اجرا کرده اند.
بر اساس گفته دولت کانادا استارت‌آپ‌ها نقش مهمی در ایجاد نوآوری، فرصت شغلی و کمک به توسعه اقتصادی دارند. به این ترتیب، فرصت های مالی مختلفی را از طریق سازمان هایی مانند Futurpreneur (که قبلاً به عنوان بنیاد تجارت جوانان کانادا شناخته می شد) و برنامه کمک تحقیقات صنعتی شورای تحقیقات ملی (IRAP) ارائه می دهد. این سازمان‌ها حمایت مالی، مشاوره و فرصت‌های شبکه‌سازی را برای کمک به کارآفرینان فراهم می‌کنند تا ایده‌های خود را به کسب‌وکارهای موفق تبدیل کنند و در عین حال برای کانادایی‌ها شغل ایجاد کنند.
علاوه بر این، بسیاری از استارت‌آپ‌های برنامه‌های استانی (PNP) ارائه می‌کنند که استارت‌آپ‌های مهاجر را در اولویت قرار می‌دهند. به عنوان مثال، جریان کارآفرین انتاریو بر جذب افرادی که مایل به ایجاد کسب و کار در استان هستند تمرکز دارد و با موفقیت به صدها تازه وارد کمک کرده است تا سرمایه گذاری های خود را شروع کنند. به طور مشابه، جریان مهاجرت کارآفرین بریتیش کلمبیا، سرمایه گذاران خارجی را هدف قرار می دهد که می خواهند در صنایع کلیدی استان مانند فناوری، منابع طبیعی و گردشگری سرمایه گذاری کنند. این برنامه ها در آوردن کارآفرینان با استعداد و جاه طلب به کانادا و ایجاد شغل برای کانادایی ها موفق بوده اند.

دولت کانادا همچنین بر اهمیت حمایت و راهنمایی برای استارت آپ ها تایید می‌کند. برای این منظور، ابتکارات مختلفی مانند برنامه ویزای استارتاپ را ارائه می دهد که اقامت دائم را برای کارآفرینان خارجی واجد شرایطی که مایل به ایجاد کسب و کار خود در کانادا هستند فراهم می کند. این برنامه مهاجرانی را هدف قرار می دهد که از سرمایه گذاران تعیین شده یا صندوق های حمایتی و همچنین کسانی که در یک برنامه شتاب دهنده یا انکوباتور کانادا پذیرفته شده اند، کمک مالی دریافت کرده اند. علاوه بر این، بسیاری از شهرهای سراسر کانادا فضاهای همکاری، انکوباتورها و شتاب دهنده هایی را ارائه می دهند که به استارتاپ ها دسترسی به منابع و فرصت های ایجاد ارتباط را ارائه می دهند. این ابتکارات به بسیاری از مهاجران کمک کرده تا ضمن ایجاد شغل برای کانادایی ها، ایده های خود را به کسب و کارهای موفق تبدیل کنند.

علاوه بر این، دولت اعتبارات مالیاتی مانند برنامه اعتبار مالیاتی تحقیقات علمی و توسعه تجربی (SR&ED) را اجرا کرده است که مشوق های مالی را برای شرکت هایی که فعالیت های تحقیق و توسعه در کانادا انجام می دهند، فراهم می کند. این اقدام کارآفرینان را تشویق می کند تا برای نوآوری سرمایه گذاری کنند و فناوری ها، محصولات یا خدمات جدید را توسعه دهند. دولت کانادا همچنین از طریق سازمان‌هایی مانند Innovate BC، Ontario Centers of Excellence، و وزارت اقتصاد کبک و وزارت نوآوری، کمک‌های مالی و وام‌های مختلفی را ارائه می‌کند که فرصت‌های مالی را برای استارت‌آپ‌هایی که در صنایع یا مناطق خاص فعالیت می‌کنند، فراهم می‌کند.

دولت کانادا نیز با کاهش موانع نظارتی و ساده‌سازی فرآیند شروع و اجرای یک کسب‌وکار، گام‌هایی در جهت ایجاد محیطی مناسب برای رشد کسب‌وکار برداشته است. به عنوان مثال، پورتال ثبت کسب و کار یک مرحله ای را راه اندازی کرد که به کارآفرینان اجازه می دهد تا کسب و کار خود را به صورت آنلاین با یک فرم درخواست ثبت کنند. این اقدام باعث کاهش تشریفات اداری و صرفه جویی در زمان و منابع برای صاحبان مشاغل جدید می شود. علاوه بر این، دولت های فدرال و استانی ابتکارات مختلفی را با هدف ارتقای نوآوری اجرا کرده اند، مانند صندوق نوآوری استراتژیک که از شرکت هایی که در فعالیت های تحقیق و توسعه در کانادا سرمایه گذاری می کنند، حمایت مالی می کند.

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها