مهاجرت به کانادا از طریق دعوتنامه

105
مهاجرت به کانادا از طریق دعوتنامه

برنامه‌های مهاجرتی زیادی برای زندگی در کانادا وجود دارد که هر یک شرایط اختصاصی دارد. یکی از این برنامه‌ها، مهاجرت به کانادا از طریق دعوتنامه است.افراد زیادی سالانه از طریق دعوتنامه به کانادا مهاجرت می‌کنند. حدود 25 درصد مهاجران از این طریق به کانادا وارد می‌شوند که نشان می‌دهد با درصد بالایی از موفقیت می‌توان از این طریق ویزای کانادا را دریافت کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق دعوتنامه

دعوتنامه نامه‌ای رسمی است که طی آن یک شهروند یا مقیم دائم کانادا از یکی از بستگان خود برای زندگی در کانادا دعوت می‌کند. این دعوتنامه نوعی تضمین برای حمایت مالی و تایید سلامت و اعتبار فردی است که از این طریق وارد کانادا می‌شود. دعوتنامه را می‌توان برای اعضای درجه یک خانواده و شرکای تجاری ارسال کرد تا بتوانند به کانادا مهاجرت کنند. وجود دعوتنامه در پرونده درخواست ویزا، موفقیت در پذیرش درخواست را به شدت بالا می‌برد. زیرا به نوعی به افسر پرونده می‌گوید متقاضی در کانادا دارای محل سکونت و حامی مالی است و یک شهروند یا مقیم دائم کانادا سلامت اجتماعی او را تصمین می‌کند.

مهاجرت به کانادا از طریق دعوتنامه - شرایط ارسال دعوتنامه

شرایط ارسال دعوتنامه

هر دعوتنامه شامل دو شخص است که هر یک باید واجد شرایط باشند تا بتوانند دعوتنامه ارسال کنند و ویزا دریافت کنند.

اسپانسر کسی است که دعوتنامه را ارسال می‌کند و طی امضای قراردادی با اداره مهاجرت کانادا اعلام می‌کند که شرایط حمایت مالی از فرد مورد نظر را دارد.

 • اگر فرد از دولت کمک هزینه دریافت کند، اسپانسر مسؤل بازپرداخت هزینه‌ها است.
 • همچنین اسپانسر نباید سابقه کیفری داشته باشد.
 • نباید در زندان باشد.
 • اگر پیش از این برای کسی دعوتنامه ارسال کرده است، نباید آن فرد به دولت کانادا بدهکار باشد.
 • سن او 18 سال به بالا است.
 • مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد.
 • تمکن مالی داشته باشد.
 • اگر برای همسرش دعوتنامه ارسال کرده است، در صورت جدایی، باید 3 سال صبر کند تا بتواند مجددا دعوتنامه برای همسر ارسال کند.

اسپانسرشونده فردی است که با دریافت دعوتنامه می‌تواند درخواست ویزای خود را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کند. او باید به دقت مدارک و اطلاعات لازم را در پرونده خود ضمیمه کند تا از ریجکت شدن جلوگیری کند. از جمله اطلاعاتی که باید برای اداره مهاجرت کانادا ارسال شود، شامل موارد زیر است:

 • نام و نام خانوادگی
 • تاریخ تولد
 • اطلاعات تماس
 • محل سکونت
 • مدارک اثبات ارتباط با اسپانسر
 • آدرس محل سکونت در کانادا
 • توضیحات کامل درباره نحوه کسب درآمد و پرداخت هزینه‌ها در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق دعوتنامه - مهاجرت همسر و فرزندان

مهاجرت همسر و فرزندان

برای اینکه فردی بتواند همسر و فرزندان خود را برای زندگی به کانادا ببرد، ابتدا باید خود از طریق برنامه‌های مهاجرتی مانند تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و غیره به کانادا مهاجرت کرده و وضعیت اقامت خود را مشخص کند. با دریافت اقامت دائم می‌تواند برای همسر و فرزندان خود دعوتنامه ارسال کند.

او باید مدارک اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی آن‌ها و اثبات رابطه با سند ازدواج و گواهی تولد را باید ارائه کند.

در نهایت یک قرارداد بین اسپانسر و اداره مهاجرت کانادا امضا می‌شود که فرد به پرداخت هزینه‌های زندگی همسر و فرزندان خود به مدت 3 تا 10 سال متعهد می‌شود.

علاوه‌بر همسر و فرزندان، پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ، خواهر، برادر، خواهرزاده‌ها و برادرزاده‌ها از کسانی هستند که اسپانسر می‌تواند برای آن‌ها دعوتنامه ارسال کند.

نحوه ارسال دعوتنامه

دعوتنامه را می‌توان به دو صورت ایمیل و پست ارسال کرد و از کپی آن استفاده نمود. اما اداره مهاجرت کانادا تنها نسخه اصل دعوتنامه را می‌پذیرد. در این صورت باید دعوتنامه برای متقاضی مهاجرت پست شود که زمان طولانی نیاز دارد.

تفاوت دعوتنامه مهاجرتی و دعوتنامه توریستی - مهاجرت به کانادا از طریق دعوتنامه

تفاوت دعوتنامه مهاجرتی و دعوتنامه توریستی

دعوتنامه توریستی برای مدت معینی با اهداف مختلف دیدار با دوستان، امور کاری، دید و بازدید خانوادگی، گشت و گذار در کانادا و غیره ارسال می‌شود. فرد باید پس از پایان زمان ویزا کانادا را ترک کند.

در دعوتنامه مهاجرتی فرد برای زندگی در کانادا دعوت می‌شود و یک مقیم دائم یا شهروند کانادا باید او را تضمین کرده و مسؤلیت هزینه‌های او را بپذیرد. همچنین این فرد می‌تواند پس از زندگی و کار مداوم در کانادا، اقامت دائم و سپس شهروندی این کشور را دریافت کند.

نظر نهایی

مهاجرت به کانادا از طریق دعوتنامه یکی از روش‌هایی است که افراد می‌توانند اعضای خانواده خود را به کانادا بیاورند و زندگی خانوادگی خود را در این کشور ادامه دهند. این نوع ویزا با هدف حفظ بنیان خانواده اجرا می‌شود تا فرزندان و والدین و همسران به دلیل مهاجرت از یکدیگر جدا نشوند.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

منبع: canada.ca
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها