ویزای استارتاپ کانادا؛ تشویق به مهاجرت از آمریکا به کانادا

35
ویزای استارتاپ کانادا

منبع: cicnews.com

ویزای استارتاپ کانادا طبق تحقیقات جدید، توانسته مهاجران در آمریکا را به مهاجرت به کانادا تشویق کند. این تحقیق مربوط به اجرای برنامه‌ای است که طی آن کانادا قصد دارد دارندگان ویزایH-1B آمریکا را به مهاجرت به کانادا ترغیب کند. آن‌ها با موفقیت به هدف خود رسیدند و درخواست‌های زیادی را جذب کردند؛ به طوری که در کمتر از 48 ساعت به مرز 10000 درخواست رسید.

تشویق به مهاجرت از آمریکا به کانادا

تشویق به مهاجرت از آمریکا به کانادا با ویزای استارتاپ کانادا

مطالعه جدیدی که توسط Saerom Lee و Britta Glennon از مدرسه وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا انجام شد، بررسی کرد که آیا سیاست‌های مهاجرتی اعطای ویزا به کارآفرینان، بر انتخاب محل راه‌اندازی پروژه فرد مهاجر تاثیر می‌گذارند یا خیر.

این مطالعه نشان داد که معرفی برنامه ویزای استارتاپ کانادا در سال 2013 احتمال اینکه مهاجران مستقر در آمریکا، در کانادا یک استارت اپ داشته باشند را تا 69 درصد افزایش داد.

در این مطالعه از مجموعه داده‌های 1.2 میلیون نفر ساکن در آمریکا استفاده شد که یک شرکت را در آمریکا یا کانادا بین سال‌های 2006 تا 2021 تاسیس کرده‌اند.

این تحقیق همچنین نشان داد که مهاجران کشورهای آسیایی که به آمریکا مهاجرت کرده‌اند، بیشترین احتمال را برای راه‌اندازی کسب و کار در کانادا دارند. محققان این تحقیق می‌گویند: مطالعه ما همچنین نشان می‌دهد که در مقایسه با مهاجران سایر گروه‌های قومی، مهاجران آسیایی بیشتر به این تغییر سیاست پاسخ می‌دهند. علاوه بر این نتایج ما نشان می‌دهد که اگر مهاجران آسیایی ساکن آمریکا در محل بزرگ و پررونق‌تری ساکن باشند، کمتر احتمال دارد که به کانادا مهاجرت کنند تا تجارت جدیدی آغاز کنند.

سیاست‌های مهاجرتی، نه تنها بر تصمیم محل راه‌اندازی پروژه استارت اپ فرد مهاجر تاثیر می‌گذارد، بلکه این تصمیم تحت تاثیر عواملی مانند روابط اجتماعی و حضور جوامع هم قومی در مکان‌های مبدا و مقصد نیز هست.

شرایط دریافت ویزای استارتاپ

چه کسانی واجد شرایط دریافت ویزای استارتاپ هستند؟

هدف از این برنامه جذب کارآفرینان خارجی است که مشاغل جدید ایجاد کرده و باعث رشد اقتصادی در کانادا می‌شوند. برای واجد شرایط بودن، متقاضیان ویزای استارتاپ باید شرایط زیر را داشته باشند :

  • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با حداقل نمره CLB 5
  • داشتن تمکن مالی کافی برای اقامت در کانادا
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • انجام معاینات پزشکی
  • داشتن نامه پشتیبانی یکی از سازمان‌های تعیین شده

اداره مهاجرت کانادا تعدادی صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر، گروه‌های سرمایه‌گذار انجل اینوستور و سازمان‌های انکوباتور کسب و کار را که در برنامه استارت اپ ویزا شرکت می‌کنند، تعیین کرده است.

اقامت دائم ویزای استارتاپ کانادا

متقاضیان موفق باید حداقل هزینه سرمایه‌گذاری را برای راه‌اندازی پروژه خود تضمین کنند. اگر از یک صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر کانادایی تعیین شده باشد، سرمایه گذاری باید حداقل 200000 دلار باشد و اگر از یک گروه سرمایه گذار انجل اینوستور باشد، باید حداقل 75000 دلار باشد. متقاضیان ملزم به سرمایه گذاری از دارایی خود نیستند.

نکته حائز اهمیت و یکی از مزایای ویزای استارتاپ کانادا این است که اگر استارت اپ آنها با موفقیت پیش نرفت، افرادی که از طریق این برنامه اقامت دائم دریافت کرده‌اند، اقامت خود را از دست نمی‌دهند.

نظر نهایی

ویزای استارتاپ کانادا یک برنامه مهاجرتی است که به کارآفرینانی که قصد راه اندازی یک کسب و کار نوآورانه در کانادا را دارند، اجازه می دهد تا برای خود و اعضای خانواده خود درخواست اقامت دائم کانادا دهند. این برنامه توسط دولت کانادا برای جذب کارآفرینانی که پتانسیل ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی در کانادا را دارند، طراحی شده است. اگر درخواست ویزای استارتاپ کانادا شما پذیرفته شود، به شما یک مجوز کار موقت (LMIA) برای مدت 3 سال داده می شود. پس از 3 سال، می توانید برای تبدیل مجوز کار خود به اقامت دائم دائم (PR) اقدام کنید.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها