راه‌حل رفع ریجکتی ویزا به علت نقص در مدارک

61
رفع ریجکتی ویزا کانادا

منبع: cicnews.com

رفع ریجکتی ویزا به دلیل نقص در مدارک ارسالی، به برنامه مهاجرتی که از طریق آن برای درخواست ویزا اقدام کرده‌اید، بستگی دارد. برخی برنامه‌ها امکان تکمیل پرونده را فراهم می‌کنند و برخی دیگر این امکان را به متقاضی نمی‌دهند. در نتیجه از نظر زمانی برنامه‌ریزی فرد برای مهاجرت به تعویق می‌افتد. در این مقاله درباره ریجکت شدن ویزا توسط اداره مهاجرت به دلیل نقص در مدارک و مراحلی که متقاضیان مهاجرت به کانادا باید طی کنند، صحبت خواهیم کرد. امیدواریم با اطلاعاتی که ارائه می‌شود، از ریجکت شدن به دلیل نقص در مدارک جلوگیری شود.

رفع ریجکتی ویزا کانادا

ریجکت شدن درخواست ویزا به همراه نامه توضیحات و چک لیست مدارک به متقاضی بازگردانده می‌شود. این دو توضیح می‌دهند که چرا ریجکت شده‌اید و دقیقا چه مدرک و گواهی در پرونده شما وجود ندارد.

علاوه بر این، اداره مهاجرت خاطرنشان می‌کند متقاضیانی که درخواست آن‌ها به دلیل نقص مدارک برگشت داده شده است، بازپرداخت دریافت خواهند کرد.

اداره مهاجرت بیان می‌کند که بازپرداخت می‌تواند تا 8 هفته طول بکشد و کسانی که بیشتر صبر کرده‌اند، می‌توانند درخواست بازپرداخت ارسال کنند.

توجه: درخواست‌های ناقص که در اداره مهاجرت یک نسخه دیجیتالی از آن‌ها ایجاد شده است، از طریق ایمیل بازگردانده می‌شود. اگر هیچ کپی دیجیتالی تهیه نشده باشد، متقاضیان مبلغ بازپرداخت را از طریق پست دریافت خواهند کرد.

حتما بخوانید: رفع ریجکتی ویزای کانادا

ریجکت شدن ویزا

بعد از ریجکت شدن درخواست ویزا، چه کنم؟

پس از اینکه متوجه شدید درخواست ویزای شما ریجکت شده، نامه همراه را به دقت بخوانید و چک لیست مدارک را بررسی کنید تا متوجه شوید که چرا بازپرداخت دریافت کرده‌اید و دقیقا چه چیزی در پرونده شما نبوده است.

هنگام آماده‌کردن پرونده برای ارسال مجدد، مطمئن شوید که هر مدرک یا گواهی را که در درخواست اولیه، گم شده و یا اصلا وجود نداشته، اضافه کنید.

با توجه به اینکه اکثر مدارک دارای امضا، مهر و تاریخ اعتبار هستند، بهتر است مجددا اقدامات لازم را انجام دهید تا در طول پروسه رسیدگی به درخواست ویزا، با بی‌اعتبار شدن مدارک مواجه نشوید.

سپس نامه‌ای به اداره مهاجرت کانادا بنویسید و دلیل تغییر یا به روز رسانی اطلاعات خود را توضیح دهید.

توجه: اگر نمی‌توانید مدارکی که نبود آن‌ها، باعث ریجکت شدن درخواست ویزا شده است را به پرونده اضافه کنید، باید دلایل آن را در نامه توضیحات ارائه کنید. در ارسال مجدد درخواست ویزا، باید نامه توضیحی و چک لیست ارسالی از سوی اداره مهاجرت نیز به پرونده اضافه شود.

درخواست مجدد ویزا

نکات کلیدی در مورد ارسال مجدد درخواست ویزا

موارد زیر نکات مهمی هستند که متقاضیان باید هنگام ارسال مجدد درخواست ویزا به خاطر بسپارند.

  1. برای ارسال مجدد درخواست ویزا، حتما راهنما را بررسی کنید تا از تغییرات مطلع شده و طبق آپدیت، مدارک را تهیه و پرونده خود را تکمیل کنید.
  2. متقاضیانی که نامه ریجکت شدن درخواست ویزا را از طریق ایمیل دریافت کرده‌اند، می‌توانند مراحل ارسال مجدد مدارک خود را در سایت دولت کانادا بررسی کنند.
  3. درخواست‌های ارسالی مجدد باید ظرف 90 روز پس از دریافت ریجکتی، به اداره مهاجرت ارسال شود.

توجه: زمان پردازش درخواست‌های ارسال شده مجدد، از روزی شروع می‌شود که اداره مهاجرت درخواست تازه تکیمل شده را دریافت کند.

ریجکت شدن در سیستم اکسپرس انتری

اهمیت حیاتی ارسال یک درخواست کامل در سیستم اکسپرس انتری

اداره مهاجرت کانادا به متقاضیان همه برنامه ها یک چک لیست کامل ارائه می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که هر درخواست دریافتی، تکمیل و آماده پردازش است. این چک لیست تاکید می‌کند که چرا ارسال یک درخواست کامل به اداره مهاجرت بسیار مهم است.

علاوه بر این، برخی از برنامه‌ها از جمله 3 برنامه موجود در سیستم محبوب اکسپرس انتری، ارسال مجدد را نمی‌پذیرند و در عوض از متقاضیان می‌خواهند که پروسه ارسال درخواست ویزا را مجددا شروع کنند.

سیستم اکسپرس انتری درخواست‌های مهاجرت را برای کلاس تجربه کانادایی، برنامه نیروی فنی فدرال و برنامه نیروی کار متخصص فدرال مدیریت می‌کند.

توجه: خط مشی اداره مهاجرت بیان می‌کند سیستم اکسپرس انتری تحت هیچ شرایطی همان درخواست را پس از ریجکت شدن به دلیل نقص مدارک، پس نمی‌گیرد.

حتما بخوانید: اکسپرس انتری چیست

بنابراین متقاضیان اکسپرس انتری باید یک پروفایل جدید ارسال کنند و دوباره وارد استخر اکسپرس انتری شوند؛ به این امید که یک بار دیگر دعوت نامه درخواست برای اقامت دائم کانادا دریافت کنند.

بنابراین ارسال یک درخواست ناقص به یک برنامه اکسپرس انتری می‌تواند به معنای از دست دادن اولین فرصت برای درخواست اقامت دائم باشد. هیچ تضمینی برای انتخاب شدن برای بار دوم وجود ندارد و در نتیجه؛ ارسال درخواست ناقص، آینده شما در کانادا را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

ایجاد تغییرات ناگهانی در استانداردهای اکسپرس انتری و نحوه امتیازبندی و واجد شرایط نبودن برای یک برنامه تحت اکسپرس انتری، می‌توانند انتخاب شدن برای بار دوم را دشوار کنند.

این نکته نشان می‌دهد چه اندازه حیاتی است که پرونده درخواست ویزای خود را در همان بار اول، به طور کامل تکمیل و سپس ارسال کنید. همچنین در این شرایط، نقش وکیل مهاجرت باتجربه و حرفه‌ای بسیار پررنگ می‌شود. وکیل مهاجرت طبق تجربیات خود، می‌تواند به شما در تکمیل پرونده و عدم ریجکت شدن به دلیل نقص در مدارک، کمک کند تا در صورت انتخاب شدن برای دریافت اقامت دائم، ساختن آینده‌ای روشن را به دلیل نبود یک مدرک یا گواهی، به تعویق بیاندازید.

نظر نهایی

برای ارسال درخواست ویزا، مدارک بسیار زیادی از شما درخواست می‌شود. با توجه به برنامه مهاجرتی که از طریق آن اقدام می‌کنید، ممکن است مدارک بیشتری نیز مورد نیاز باشد. این موضوع زمانی مهم‌تر می‌شود که بدانید در سیستم اکسپرس انتری شانسی برای تکمیل پرونده ریجکت شده به دلیل نقص مدارک ندارید و فرصت دریافت اقامت دائم را از دست خواهید داد. اهمیت حضور وکیل مهاجرت باتجربه و حرفه‌ای در این موارد به خوبی نمایان است. وکیل مهاجرت با تکمیل پرونده‌ها طبق تجربیات خود، از ریجکت شدن به دلیل نقص مدارک، جلوگیری می‌کند.

حتما بخوانید: وکیل مهاجرت

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها