دریافت دعوتنامه اکسپرس انتری حتی زمان توقف قرعه‌کشی‌ها

38
دعوتنامه اکسپرس انتری

منبع: cicnews.com

دریافت دعوتنامه اکسپرس انتری از زمان پاندمی کرونا با اختلال مواجه شد و حتی الگوی معمول قرعه کشی‌های اکسپرس انتری تغییر کرد و IRCC دیگر قرعه کشی اکسپرس انتری را به هیچ شکل قابل پیش بینی برگزار نمی‌کند. از تاریخ 26 اکتبر قرعه کشی صورت نگرفته است و IRCC دلایل این توقف را توضیح نداده است. با این وجود، دلایل زیادی وجود دارد که همچنان پروفایل ساخته و وارد استخر اکسپرس انتری شوید.

حتما بخوانید: اکسپرس انتری چیست

همکاری اکسپرس انتری و برنامه‌های نامزد استانی

همکاری اکسپرس انتری و برنامه‌های نامزد استانی

ورود به استخر اکسپرس انتری در صورت واجد شرایط بودن، مفید است. زیرا شانس شما را برای مهاجرت موفقیت‌آمیز به کانادا افزایش می‌دهد. زمانی که در استخر هستید، ممکن است یک استان به پروفایل شما علاقه‌مند باشد و دعوت نامه‌ای برای نامزدی استانی صادر کند که اساسا تضمین می‌کند دعوت‌نامه‌ای برای اقامت کانادا دریافت خواهید کرد.

نامزدی استانی با ارزش‌ترین عامل در سیستم رتبه‌بندی جامع اکسپرس انتری است. زیرا 600 امتیاز به مجموع امتیازات شما اضافه می‌کند. در اکسپرس انتری متقاضیان بر اساس سن، تحصیلات، تجربه کاری، نمره زبان و موارد دیگر رتبه بندی می‌شوند. هرچه امتیاز شما بالاتر باشد، شانس دریافت دعوت‌نامه برای اقامت دائم (ITA) بیشتر می‌شود.

تقریبا هر استان و منطقه برنامه‌های استانی اختصاصی دارد و هر برنامه نامزد استانی (PNP) حداقل یک جریان مهاجرت دارد که با اکسپرس انتری همسو است. به عنوان مثال برنامه نامزد استانی انتاریو (OINP) در استخر اکسپرس انتری جست و جو می‌کند تا نامزدهایی را پیدا کند که ممکن است معیارهای یکی از جریان‌های مهارت اکسپرس انتری انتاریو را داشته باشد.

در 30 نوامبر، انتاریو 1052 اعلان علاقه‌مندی را به نامزدهایی که ممکن است واجد شرایط جریان اولویت‌های سرمایه انسانی اکسپرس انتری انتاریو باشند، صادر کرد. نامزدها در صورت داشتن امتیاز 404-430 و تجربه کاری در یکی از 42 شغل مورد نظر مراقبت‌های بهداشتی نامزدی دریافت می‌کنند.

در سال 2023 جریان اولویت‌های سرمایه‌های انسانی انتاریو برای بیش از 15000 نامزد اطلاعیه صادر کرده است که این عدد در سال 2022، حدود 4000 نامزد بود. اکثر این اعلان ها برای نامزدهای مشاغل بهداشتی یا فنی صادر شده است.

این نشان می‌دهد که حتی اگر در قرعه کشی‌های اکسپرس انتری توقفی وجود داشته باشد، با حضور در استخر اکسپرس انتری همچنان می‌توانید یک نامزدی استانی دریافت کنید و جزو اولین افرادی باشید که در زمان از سرگیری قرعه کشی‌ها برای درخواست اقامت دائم دعوت شده‌اند.

حتما بخوانید: مهاجرت استانی به کانادا

شانس ارسال دعوتنامه اکسپرس انتری برای امتیازهای پایین

شانس ارسال دعوتنامه اکسپرس انتری برای امتیازهای پایین

قرعه کشی‌های اکسپرس انتری می‌توانند در هر زمان با تقریبا هر امتیاز از سر گرفته شوند. مواقعی بوده است که قرعه کشی‌هایی با امتیاز بسیار کم نیز انجام شده است. طبقه داده‌های دولت کانادا در مورد کاندیداهایی که بین ژانویه تا سپتامبر 2023 دعوت‌نامه دریافت کرده‌اند، حدود نیمی از داوطلبان اکسپرس انتری دارای امتیاز بین 451 تا 500 بودند.

با این حال تنها در چند ماه گذشته قرعه کشی‌های اکسپرس انتری وجود داشته است که از نامزدهای دارای امتیاز 300 نیز دعوت شده است که در قرعه‌کشی‌های مربوط به دسته‌بندی بوده است. قرعه‌کشی‌های رده‌بندی اکسپرس انتری اوایل امسال معرفی شد و از کسانی که تسلط کامل به زبان فرانسه یا تجربه کاری کانادایی دارند، دعوت می‌کند برای اقامت دائم درخواست دهند:

  • مراقبت‌های بهداشتی
  • حرفه‌های علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات (STEM)
  • مشاغلی مانند نجار، لوله‌کش و پیمانکاران
  • حمل و نقل
  • کشاورزی و مواد غذایی

با توجه به تنوع نامزدها در این دسته‌ها، انتخاب بر اساس دسته‌بندی، شانس بیشتری به تعداد زیادتری از کاندیداها می‌دهد و متقاضیان با امتیازات کمتر نیز می‌توانند در قرعه‌کشی‌ها شانس موفقیت داشته باشند.

علاوه بر این سطح مهاجرت به کانادا در حال افزایش است. در سال 2022 کانادا با 437000 پذیرش رکورد مهاجران جدید را شکست. هدف پذیرش اقامت دائم در سال 2023، 465000 نفر است و طبق برنامه سطوح مهاجرت 2024-2026 در سال‌های 2025 و 2026 هدف کانادا از پذیرایی از 500000 مهاجر در هر سال است.

از آنجایی که کانادا به دنبال استقبال از تعداد بیشتری از مهاجران است، داوطلبانی که امتیازات پایین‌تری دارند، فرصت بیشتری برای انتخاب شدن و دعوت برای دریافت اقامت دائم دارند.

بانک کار دولت کانادا پلاس اکانت

بانک کار دولت کانادا “پلاس اکانت”

یکی دیگر از مزایای حضور در استخر اکسپرس انتری این است که به شما امکان می‌دهد یک حساب پلاس در بانک کار آنلاین دولت کانادا ایجاد کنید. با این حساب می‌توانید فرصت‌های شغلی مناسبی را پیدا کنید و با دریافت جاب آفر، امتیاز خود را افزایش داده و شانس بیشتری برای مهاجرت به کانادا داشته باشید.

جاب آفر کانادایی می‌تواند 500 یا 200 امتیاز به مجموع امتیازات شما اضافه کند که شانس شما را برای دریافت دعوت‌نامه افزایش می‌دهد. اگر با یک پیشنهاد شغلی دعوت‌نامه دریافت کنید، می‌توانید پس از ورود به کانادا، به راحتی وارد بازار کار شوید و از همان ابتدا، درآمد کسب کنید.

نظر نهایی

ساخت پروفایل در اکسپرس انتری و ورود به استخر آن، سریع‌ترین راه دریافت اقامت دائم کانادا و مهاجرت به این کشور است. ممکن است بین قرعه‌کشی‌ها از نظر زمانی فاصله زیادی ایجاد شود، اما به معنی قطع شدن روند نیست و شانس شما محفوظ است. همچنین می‌توانید در این مدت، شرایط خود را ارتقا دهید تا امتیاز بیشتری کسب کنید و شانس بیشتری برای انتخاب شدن داشته باشید. مسئولان برنامه نامزد استانی نیز از میان متقاضیان متناسب با شرایط استان خود، افراد واجد شرایطی را انتخاب می‌کنند که مزایای خوبی برای انتخاب شوندگان به همراه دارد.

حتما بخوانید: ویزای سرمایه گذاری کانادا

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها