برنامه مهاجرت استانی به کانادا (PNP)

3
برنامه مهاجرت استانی به کانادا (PNP)

برنامه مهاجرت استانی به کانادا (PNP)


PNP: از طریق برنامه نامزدی استانی به کانادا مهاجرت کنید.

سایت YLG در این مقاله آنچه که در مورد برنامه نامزدی استانی باید بدانید را ارائه داده است.

برنامه مهاجرت استانی (PNP) که در سال 1998 راه‌اندازی شد، اصلی‌ترین راه مهاجرت به کانادا برای نیروی کار متخصص به حساب می‌آید. تقریبا تمام استانها و مناطق کانادا از طریق برنامه PNP پذیرای نیروهای کار ماهر از سراسر جهان هستند تا به تقویت اقتصاد منطقه خود کمک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این برنامه با وای ال جی همراه باشید.

نگاه اجمالی : مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی

بر اساس قانون اساسی کانادا، دولت فدرال و هر استان و قلمرویی قدرت مدیریت سیستم مهاجرت کشور را در اختیار دارد.

بنابراین، برنامه نامزدی استانی یا PNP به استانها و قلمروها این اختیار را می‌دهد تا اشخاصی که به دنبال مهاجرت به کانادا بوده و علاقمند به سکونت در یک استان خاص هستند را انتخاب کند.

تنها استثناهای موجود استان کبک و نوناووت در قلمرو شمال کانادا می‌باشند. در عوض، استان کبک برای تعیین معیارهای گزینشی خاص خود برای مهاجرت اقتصادی، اختیار کامل دارد.

هدف اصلی برنامه PNP گسترش مزایای مهاجرت در سرتاسر خاک کانادا می‌باشد. پیش از راه‌اندازی این برنامه در سال 1998، اکثر مهاجران کانادا در اونتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا سکونت داشتند. با این وجود، از سال 1998، کانادا شاهد توزیع گسترده‌تر مهاجران در سرتاسر مناطق کشور بوده و از آن پس استان‌های هامونی (آلبرتا، ساسکاچوان و مانیتوبا) و آتلانتیک (نیوبرانزویک، نووا اسکوتیا، جزیره پرینس ادوارد و نیوفاندلند و لابرادور) کانادا به لطف برنامه PNP از جذب مهاجران بیشتر به این مناطق بهره و موفقیت بسیار بیشتری کسب کردند.

به کانادا از طریق برنامه های استانی

هر PNP حداقل یک استریم مهاجرتی دارد که با برنامه گزینش مهاجران فدرال اکسپرس انتری همراستا می‌باشد. نامزدهای استانی که در استریم‌های مطابق با اکسپرس انتری ثبت درخواست می‌کنند به عنوان «نامزد برتر» شناخته می‌شوند. مزیت انتخاب شدن به عنوان نامزد برتر در استریم‌های PNP این است که بر اساس سیستم جامع رتبه‌بندی (CRS)، موفق به دریافت 600 امتیاز خواهند شد و این بدان معناست که با دریافت این مقدار امتیاز، دریافت دعوتنامه برای اقامت دائم بر اساس برنامه اکسپرس انتری به طور کامل تضمین خواهد شد.

یکی دیگر از مزایای PNP این است که درخواست اقامت دائم آنها با سرعت بیشتری، معمولا ظرف مدت شش ماه، توسط دولت فدرال بررسی خواهد شد. یکی دیگر از روش‌های دریافت اقامت دائم از طریق برنامه PNP استفاده از استریم «پایه» است. در این روش، شما مستقیما در استریم PNP ثبت درخواست می‌کنید و زمانیکه نامزدی استانی را دریافت کردید، دولت فدرال درخواست اقامت دائم شما را بررسی خواهد کرد.

من در کدام استریم PNP واجد شرایط هستم؟

با وجود بیش از 80 استریم مهاجرتی استانی، پیداکردن بهترین راه مهاجرت به کانادا می‌تواند کار سخت و پرچالشی باشد. از اینرو پیشنهاد میکنیم فرم ارزیابی وای ال جی را تکمیل کرده و  فقط کافیست بر روی دکمه زیر کلیک کرده و از مزایای مشاوره رایگان نهایت بهره را ببرید:

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت کانادا

برنامه مهاجرت مزیت آلبرتا (AAIP)

برنامه مهاجرت مزیت آلبرتا که پیش از این تحت عنوان برنامه نامزدی مهاجر آلبرتا (AINP) شناخته می‌شد شامل هشت استریم است که به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند: دسته اول مخصوص نیروی کار عادی و دسته دوم مخصوص کارآفرینان است. این استان نامزدی‌های استانی را برای آن دسته از اتباع خارجی صادر می‌کند که شرایط مخصوص هر برنامه را دارا بوده و قصد و نیت خود برای اقامت در استان‌های هامونی را به اثبات برسانند.

برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP)

BC PNP شامل سه استریم مهاجرت مهارتی، اکسپرس انتری BC و مهاجرت کارآفرینی است. این استریم‌ها هر کدام به گروه‌هایی تقسیم می‌شوند که نیروی کار ماهر، فارغ التحصیلان خارجی و دیگر متخصصانی که مهارت‌ها، تجربیات و ویژگی‌های موردنیاز استان بریتیش کلمبیا را دارا می‌باشند هدف قرار می‌دهد.

برنامه نامزدی استانی مانیتوبا (MPNP)

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا شامل استریم‌هایی است که برای پذیرفتن آن دسته از نیروی کار ماهر و خانواده‌هایشان طراحی شده است که به دنبال زندگی و کار در این استان هستند. در حال حاضر برنامه MPNP در حال بروزرسانی است.

برنامه نامزدی استانی نیو برانزویک (NBPNP)

برنامه مهاجرت استانی نیو برانزویک نیز شامل استریم‌هایی است که کارآفرینان، فارغ التحصیلان خارجی، نیروی کار ماهر با حمایت کارفرما و نیروی کار متخصصی که در سیستم گزینش اکسپرس انتری دولت فدرال پذیرفته شده‌اند را هدف قرار می‌دهد.

برنامه نامزدی استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP)

برنامه NLPNP درخواست‌های مهاجرتی را می‌پذیرد که شامل نیروی کار ماهر، فارغ التحصیلان خارجی و کارآفرینانی است که شرایط مختص این برنامه یعنی آفر کاری، قصد و نیت برای سکونت و توانایی تأمین اقتصادی زندگی در استان را دارا باشند.

برنامه نامزدی نووا اسکوتیا (NSNP)

NSNP برنامه‌ای در استان نووا اسکوتیاست که نیروی کار ماهر، فارغ التحصیلان خارجی، کارآفرینان و متخصصانی که به دنبال اقامت دائم در این استان هستند را مورد پذیرش قرار می‌دهد. این برنامه دارای استریم‌های مختلف مهاجرت اقتصادی است که نه یک، بلکه سه استریم آن مطابق با سیستم اکسپرس انتری کانادا می‌باشد.

برنامه نامزدی مهاجر اونتاریو (OINP)

استان اونتاریو از طریق برنامه OINP به آن دسته از نیروی کار، دانشجویان، صاحبان کسب‌وکار و کارآفرینان خارجی که دارای مهارت‌ها، تجربیات و تحصیلات موردنیاز بوده و قصد اقامت در این استان را دارند، شهروندی دائم اعطا می‌کند.

برنامه نامزدی استانی جزیره پرینس ادوارد (PEI PNP)

PEI PNP یک برنامه مهاجرت اقتصادی در استان جزیره‌ای پرینس ادوارد است که برای نیروهای کار ماهر، فارغ التحصیلان خارجی و کارآفرینانی که قصد و نیت خود برای کار و زندگی در جزیره پرینس ادوارد را به اثبات رسانده و توانایی خود برای تأمین اقتصادی در این استان را به نمایش بگذارند طراحی شده است.

برنامه نامزدی مهاجر ساسکاچوان (SINP)

SINP برنامه مهاجرت اختصاصی ساسکاچوان برای انتخاب و نامزدی اتباع خارجی واجد شرایط است که از طریق مسیرهای گوناگون نظیر طرح پیشروی آن یعنی نیروی کار ماهر خارجی اکسپرس انتری و رده‌بندی مشاغل موردنیاز (Occupation In-Demand) پذیرفته شده‌اند.

برنامه نامزدی قلمروهای شمالی غربی (NTNP)

قلمروهای شمالی غربی درخواست‌های مهاجرت اقتصادی برای سکونت در شمال کانادا را در دو استریم اصلی مورد پذیرش قرار می‌دهد: کارفرما محور و کسب‌وکار

که یکی از آنها سه استریم مجزا دارد که از آن میان می‌توان به استریم همسو با اکسپرس انتری برای نیروی کار ماهر اشاره کرد.

برنامه نامزدی یوکان (YNP)

برنامه رسمی مهاجرت استانی یوکان به کارفرمایان واجد شرایط در سرزمین‌های شمالی کانادا کمک می‌کند تا تاجران و آن دسته از نیروی کاری که به صورت بین‌المللی آموزش دیده‌اند را برای اقامت دائم در کانادا انتخاب کنند.

آخرین نتایج PNP

آخرین نتایج PNP

شما می‌توانید نتایج تمام قرعه‌کشی‌های PNP که در این سال انجام شده است را از طریق این لینک مشاهده کنید. در این قسمت زمان آخرین قرعه‌کشی‌ها، شرایط گزینش و تعداد متقاضیانی که نامزدی استانی را دریافت کرده‌اند خواهید دید.

آیا شما واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستید؟

منبع: canadavisa
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها