دادگاه فدرال کانادا مجوز کار بر اساس نمره آیلتس را رد کرد

61
دادگاه فدرال کانادا مجوز کار بر اساس نمره آیلتس را رد کرد

دادگاه فدرال کانادا مجوز کار بر اساس نمره آیلتس را رد کرد


منبع: cicnews

یک شهروند ایرانی به مدت 7 سال مدیر طراحی و نوسازی خانه بود. در سال 2022 او قرارداد کاری برای کار به عنوان یک سازنده خانه مسکونی با یک شرکت ساختمانی واقع در ونکوور امضا کرد. وظایف و مسئولیت های شغلی شامل برنامه ریزی و تهیه برنامه کاری انتخاب و به کارگیری پیمانکاران فرعی تجاری و مدیریت بودجه بود.

شرکت ساختمانی LMIA دریافت کرد و برای استخدام کارگران خارجی موقت در بریتیش کلمبیا ثبت شد و او سپس برای مجوز کار تحت برنامه کارگر خارجی موقت یا TFWP درخواست داد. او به عنوان بخشی از برنامه نتایج ازمون زبان آیلتس خود را با نمره 5 ارسال کرد.

افسر ای ار سی سی که به پرونده او منصوب شده بود به دلیل ناتوانایی‌های زبانی او اجازه کار را رد کرد. او درخواست بررسی قضایی این تصمیم را داد.

او استدلال کرد که هیچ الزام زبان خاصی برای مجوز کار وجود ندارد علاوه بر این افسر توضیح نداد که چگونه او نتوانست ثابت کند که می‌تواند کار مورد نظر را انجام دهد و هیچ مدرکی وجود نداشت که افسران تایید کنند که توانایی زبان او برای به دست اوردن شغل کافی نیست. با این حال دادگاه فدرال تصمیم افسر را تایید کرد. این افسر بر اساس ماهیت کار موقعیت جدید خود مجوز کار را رد کرد. به گفته این افسر هنگام در نظر گرفتن وظایف و مسئولیت های شغلی توانایی براوردن الزامات زبان بسیار مهم بود.

دادگاه اظهار داشت که افسر به طور منطقی به این نتیجه رسیده است که با توجه به نمرات ایلتس پایین فرد نتوانسته است این شرط را براورده کند و هیچ مدرک دیگری برای حمایت توانایی های زبانی خود ارائه نکرده است.

علاوه بر این طبق گفته دادگاه نمره کل ایلتس 5 شواهدی از مهارت های ارتباطی پایه و نه موثر ارائه می‌دهد بنابراین افسر توجیه شد که به این نتیجه برسد که مدارک نمره آیلتس برای براورد کردن شرایط و موقعیت کافی نیست.

پیامد‌های نتیجه پرونده این است که مجوز کار ممکن است بر اساس توانایی های زبان متقاضی رد شود صرف نظر از اینکه شغل به صراحت الزامات زبان را بیان نمی‌کند یا اگر کارفرما LMIA مثبت دریافت کرده باشد.

هنگام تکمیل درخواست های مهاجرت متقاضیان باید اطمینان حاصل کنند که تمام اطلاعات مرتبط از جمله هر مدرکی در مورد توانایی زبان خود را ارائه می‌دهند. بر اساس این مورد اگر متقاضی بتواند مدارک دیگری را مبنی بر توانایی زبانی فراتر از نمرات ازمون زبان مانند تکمیل برنامه های اموزشی انگلیسی یا اثبات اشتغال به زبان انگلیسی ارائه دهد ممکن است درخواست قوی تر باشد.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها