جاب بانک کانادا چیست؟

340
جاب بانک کانادا چیست؟

معرفی جاب بانک کانادا


جاب بانک کانادا سایتی دولتی و معتبر است که فرصت کاریابی متناسب با شرایط و مهارت‌های فرد را فراهم کرده است تا بتواند از میان فرصت‌های شغلی واقعی و قانونی شغل مدنظر خود را بیابد. در این مقاله با جاب بانک کانادا بیشتر آشنا می‌شویم.

اشتغال در کانادا

فرقی ندارد به تازگی وارد بازار کار شده‌اید یا کار جدیدی را شروع کرده باشید، پیدا کردن شغل مناسب همیشه مهم بوده است. تخمین زده می‌شود که افراد در طول عمر خود 90000 ساعت را در محل کار می‌گذرانند. بنابراین، تعادل کار و زندگی شما به شدت به کیفیت شغل شما بستگی دارد. به طور میانگین 15 میلیون نفر در کانادا شاغل هستند که با توجه به رشد جمعیت، برای بهینه‌سازی اقتصاد و تامین امنیت مالی خانواده‌ها، باید فرصت‌های شغلی بیشتری فراهم شود.

یکی از مهم‌ترین مسائل در ایجاد فرصت‌های شغلی و استخدام افراد، ایجاد شرایط ارتباط بهتر و سریع‌تر کارفرما و کارمند است.

جاب بانک کانادا با هدف ایجاد بستر برای ارتباط میان کارفرما و جویندگان کار طراحی شده است و به عنوان یک رابط مجازی عمل می‌کند. اگرچه مانند سایر سایت‌های کاریابی نظیر Indeed یا Linkedin شناخته شده نیست، اما با اعتبارسنجی دولتی خود از اعتبار بالایی برخوردار است. این سایت راهی فوق‌العاده برای ردیابی مشاغل با کیفیت بالا است که مناسب شما هستند.

جاب بانک کانادا --

جاب بانک کانادا

جاب بانک کانادا یک پایگاه داده از کارفرمایان و کارمندان است. با استفاده از سیستم‌های استاندارد دولتی مانند کدهای NOC به شما کمک می‌کند تا جستجوی شغلی خود را محدود کنید.

NOC یا National Occupational Classification چیست؟ سیستم طبقه‌بندی مشاغل در کانادا که هر شغل دارای کد اختصاصی است را NOC می‌گویند.

تاریخچه جاب بانک کانادا به پایان جنگ جهانی اول باز می‌گردد، زمانی که سیستمی برای ادغام مجدد سربازان برگشته از جنگ به عنوان نیروی کار مورد نیاز بود. در سال 1940 کانادا یکی از اولین کشورهایی بود که قانون بیمه بیکاری را تصویب کرد. این قانون صدها اداره کار را در یک سرویس اشتغال ملی سازماندهی کرد. کمیسیونی به نمایندگی از کارفرمایان و کارگران برای نظارت بر خدمات نیز ایجاد شد. سال 1980 دولت کانادا یکی از اولین شبکه‌های کامپیوتری عمومی جهان – Cantel – در فضاهای عمومی سراسر کشور را راه‌اندازی کرد. امروزه کانادایی‌ها می‌توانند در هر نقطه از کانادا در سایت جاب بانک کانادا به جستجوی شغل مورد نظر بپردازند.

وکیل مهاجرت به کانادا

جاب بانک کانادا، با هماهنگی نهاد بیمه بیکاری، برای نظارت بر نیروی کار در کل کشور فعالیت می‌کند که یکی از بهترین بسترهای ایجاد شده برای جویندگان کار در کانادا است.

جاب بانک در سال 2014 دیجیتالی شد و در سال 2018 اپلیکیشن تلفن همراه آن ارائه شد. تمامی اقدامات جاب بانک هنوز در راستای هدف اولیه آن یعنی جذب کانادایی‌ها در مشاغل مورد نیاز است تا نرخ بیکاری این کشور کمتر از همیشه باشد.

امروزه، Job Bank منبع اصلی مشاغل و اطلاعات بازار کار در کانادا است.

 • 84000 فرصت شغلی اعلام شده در ماه
 • 200000 کارفرمایان ثبت شده
 • 8.2 میلیون بازدید از موقعیت‌های شغلی در ماه
 • 1.45 میلیون بازدیدهای پروفایل‌های شغلی در ماه

بخشی از آمار این سایت است که نشان از اعتبار و کاربردی بودن آن دارد.

 

درآمد مشاغل مختلف در کانادا

استان‌ها و مناطق

دولت‌های استانی و منطقه‌ای همکاری مؤثری در ارائه خدمات به کارفرمایان و جویندگان کار در سراسر کانادا دارند که شامل مناطق زیر هستند:

 • انتاریو
 • کبک
 • نوا اسکوشیا
 • نیوبرانزویک
 • مانیتوبا
 • بریتیش کلمبیا
 • جزیره پرنس ادوارد
 • ساسکاچوان
 • آلبرتا
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • سرزمینهای شمال غربی
 • نوناووت
 • یوکان

شرکت‌های حاضر در جاب بانک کانادا

شرکت‌های بزرگ و مهمی پیشنهادات شغلی خود را به بانک کار کانادا ارسال می‌کنند تا کارمندان کانادایی برای پیشبرد اهداف شرکت با آن‌ها همراه شوند. بانک کار کانادا به عنوان یک منبع کلیدی و مهم در بازار کار کانادا، از سازمان‌هایی پشتیبانی می‌کند که یک هدف مشترک دارند: آسان‌تر کردن کاریابی و استخدام در کانادا.

از جمله این شرکت‌ها می‌توان به نام‌های زیر اشاره کرد:

 1. Career Beacon
 2. Public Service Commission
 3. Google
 4. Indeed
 5. Jobillico
 6. JobPostings
 7. LinkedIn
 8. Magnet
 9. Talent.com
 10. AgCareers
 11. CareersInFood.com
 12. CivicJobs.ca
 13. Jobboom
 14. JobsMedia
 15. Monster
 16. TalentEgg
 17. ZipRecruiter

ویژگی‌های جاب بانک کانادا

ویژگی‌های جاب بانک کانادا

بانک کار کانادا در ابتدا به صورت فیزیکی و در دفاتر سراسر کشور فعالیت می‌کرد. اما با گسترش کاربردهای اینترنت، بانک کار نیز وارد فضای دیجیتال شد و راه‌اندازی سایت بانک کار کانادا، ارتباط کارفرما و جویندگان کار را حتی از راه دور فراهم کرد.

اپلیکیشن موبایل جاب بانک

موبایل به وسیله‌ای جدانشدنی تبدیل شده است. تقریبا همه جا با ماست. نصب و استفاده از اپلیکیشن موبایل جاب بانک به شما کمک می‌کند هیچ فرصت شغلی‌ای را از دست ندهید و هر لحظه بتوانید پیشنهادات کاری خود را بررسی کنید.

همچنین می‌توانید جستجوی شغلی را به لوکیشن خاصی محدود کنید تا فرصت‌های شغلی مناسب‌تر نمایش داده شوند. فیلترهای جستجوی بیشتری در اپلیکیشن بانک کار وجود دارد که کمک می‌کند موقعیت‌های شغلی هماهنگ با وضعیت خود را ببینید.

تطابق شرایط شغلی

یکی از موارد مهم در یافتن شغل هم برای کارجو و هم برای کارفرما، تطابق شرایط شغلی است. به این معنی که کارفرما در زمینه شغلی مورد نظر خود با کارجو فعال در همان زمینه ارتباط برقرار کند. فیلترهای جستجو و الگوریتم‌های سایت به گونه‌ای تنظیم شده‌اند که پیشنهادات شغلی را با شرایط جویندگان کار تطبیق داده و مرتبط کند. همچنین امکان ارسال مستقیم رزومه به کارفرما نیز وجود دارد.

امنیت اطلاعات

فرصت‌های شغلی ارائه شده توسط کارفرماها در جاب بانک کانادا قانونی هستند و امنیت اطلاعات کاربران به خوبی تامین می‌شود. رابط کاربری سایت مشخص بوده و فیلترهای جستجوی دقیق کمک می‌کنند که جویندگان کار یا کارفرماها وقت کمتری برای یافتن مورد مناسب صرف کنند.

فرصت‌های شغلی مهم

اگر در رزومه خود صادق باشید و خود را به درستی معرفی کنید، تماس یک کارفرما با شما فرصت‌های بزرگی را به ارمغان می‌آورد. اعتماد به نفس داشته باشید تا بتوانید فرصت‌های بزرگ و مهم را به دست آورید؛ چرا که شرکت‌های بزرگی از جاب بانک کانادا برای استخدام استفاده می‌کنند.

دسترسی سریع و آسان به مشاغل مختلف

یافتن شغل به صورت حضوری و حتی تلفنی زمان را بسیار محدود می‌کرد و حتی ممکن بود فرصت خوبی از دست برود. اما امروزه با تجربه مهمی که از دورکاری در دوران پاندمی به دست آمده است و امکانات فوق العاده‌ای که از طریق اینترنت در دسترس است، می‌توان به راحتی و با سرعت چند ثانیه با لیستی از فرصت‌های شغلی مواجه شد.

چگونه از جاب بانک کانادا استفاده کنم؟

چگونه از جاب بانک کانادا استفاده کنم؟

فرصت‌های شغلی ارائه شده در جاب بانک کانادا قانونی و واقعی هستند. با استفاده از این سایت می‌توانید پیشنهادات کاری معتبر و تنظیم شده را ببینید و برای کارفرماها رزومه ارسال کنید.

با توجه به اینکه این سایت دولتی است، مشاغل موجود دارای کد NOC هستند که نشانه اعتبار و قانونی بودن سیستم و پیشنهادات شغلی است.

برای استفاده از سایت جاب بانک کانادا مراحل زیر را طی کنید.

ابتدا باید پروفایل خود را بسازید. از آنجا که بانک کار وابسته به دولت است، باید هویت خود را در چند مرحله ثبت کنید.

سپس پنج سوال امنیتی را تنظیم کنید. گزینه‌های متنوعی وجود دارد. بهتر است پاسخ‌های خود را جایی یادداشت کنید. پس از انجام مراحل و تایید اطلاعات وارد حساب خود می‌شوید.

سوال اول این است که آیا شما یک استخدام کننده هستید یا جویای کار؟

بر اساس پاسخی که می‌دهید ویژگی‌های مرتبط نمایش داده می‌شوند. این ویژگی به شما در یافتن شغل متناسب کمک می‌کنند. بهتر است آن‌ها را دقیق و واقعی تنظیم کنید.

حالا باید رزومه بسازید. سایت قالب‌های مختلفی را برای رزومه ارائه می‌کند. رزومه نقش مهمی در پذیرش شغلی دارد، به همین دلیل امکان سفارشی کردن رزومه نیز وجود دارد تا بتوانید ویژگی‌های مثبت خود مثل مهارت‌ها و تجربیات را برجسته کنید.

بازار کار دائماً در نوسان است. اینکه بتوانید گزینه‌های خود را محدود کنید واقعا کاربردی و مؤثر است. می‌توانید جستجوی خود را بر اساس مجموعه ای از پارامترها ساده کنید، از جمله:

 • عنوان شغلی
 • محل
 • نام کارفرما
 • زبان محل کار
 • نوع شغل (تمام وقت، پاره وقت یا گاه به گاه)
 • کارفرمایان تایید شده
 • حذف آژانس‌های استخدام از جستجوی شما
 • منحصراً به دنبال کار دولتی
 • بر اساس آموزش شما
 • حقوق دلخواه
 • تمایل به کار آنلاین

زمانی که این معیارها را انتخاب می‌کنید، فرصت‌های شغلی شما محدودتر و متناسب‌تر می‌شود. در نتیجه بهتر می‌توانید آن‌ها را بررسی کرده و تصمیم درست را بگیرید.

مهاجرت به کانادا

نظر نهایی

غرق شدن در فرصت‌های شغلی بازار کار می‌تواند روندی فرسایشی باشد، اما با ابزارهایی مانند جاب بانک کانادا می‌توان فرصت‌های شغلی مرتبط و مناسب را به سرعت یافت. چه داخل کانادا باشید چه خارج از کانادا می‌توانید به طریق مختلف از این منبع شغلی معتبر استفاده کنید. شاید این تنها منبع شما برای جستجوی شغل نباشد، اما ابزار ارزشمندی است که کمک می‌کند موقعیت‌های شغلی واقعی و معتبر را ببینید و رزومه خود را مستقیما برای کارفرما ارسال کنید.

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

منبع: jobbank

 

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها